Chcem si predĺžiť rodičovskú dovolenku. Čo potrebujem?

pickwick
3. sep 2012

Chcela by som vediet kde vsade sa treba hlasit ,ked si chcem predlzit rodicovsku dovolenku kym si nenajdem pracu.

sandrika1986
3. sep 2012

Ahoj, ja som na predlženej neplatenej RD, po dovršení 3 rokov dcérky som išla do sociálnej a zdravotnej poisťovne, okrem môjho OP, som si so sebou zobrala aj prefotené rod.listy a potvrdenie od UPSVAR o poberaní rodič.príspevku,. Toto potvrdenie mi dali, keď som začala poberať rodič.príspevok. Poberala som ho do 3 rokov dcérky.

pickwick
autor
4. sep 2012

@sandrika1986 dakujem

nefertiti7
5. sep 2012

@pickwick riešim to , syn bude mať 3 roky, do zamestnania nemožem nastupiť, som sama, praca daleko a na zmeny.
V zdravotnej poistovi vybaviš - pošles odovzdaš doklad o ukončení poberania rodič.príspevku a podpíšes tlačivo o starostlivosti dieťaťa do 6 rokov a si na predlženej rodičovskej, všetko za teba platí štat ale neplatia ti nič.
V socialnej nemusíš nahlasovať nič, tak mi povedali včera, len vtedy ak by si sa zamestnala, ale t urobí zamestnavatel, ak by si otehotnela, tiež nahlasiš zdravotnej zmenu aj na socialke.
Tlačivá su na pobočke, na vyžiadanie ti ich pošlu mailom, mam, ak napišes adresu preposlem ti. Pri predlženej može byť dieťa maximalne 4 hod denne v skolke. tyby si mohla pracovať na dohodu, doma.

gizmo22
16. sep 2012

@nefertiti7 mam info vraj od :1.1: 2011 moze byt diet aj na cely den v skolke.. teda v pripade vraj predlzenia zo zdrav dovodov.. nevidim v tom logiku ale vraj to tak je..:D ja mam teraz predzenu RD a myslim ,ze by som mala ist na socialku nahlasit zmenu..Lebo aj od zamestnavatela uz budem mat vypoved..Odkial vies ,ze na socialke netreba nic riesit? Lebo mne na UPSVAR povedali ,ze oni nevedia ,ci mam alebo nemam ist na socialku .

nefertiti7
16. sep 2012

volala som a pan co mi zdvihol povedal ze nemusim nic hlasit. Len zdravotnej poistovni.

nefertiti7
16. sep 2012

@gizmo22 a v pripade ze si doma a riadne sa staras o dieta do 6 r ale nie z dovodu zleho zdr.stavu tam v skolke moze byt len na 4 hod. To mi povedali na zdr.poist min.tyzden a to plati.

presporkovo
18. sep 2012

Ahojte, som na predlzenej RD. Dcera chodi do skolky. Par dni bola aj cely den. Aky z toho moze byt realne problem? Teda za predpokladu, ze by mala byt v skolke len na 4 hodiny. dakujem za info a pomoc 🙂

bobika492009
19. sep 2012

@pickwick Ahoj, ja som si tento tyzden predlzila .. Najprv som bola na socialke, kde som podpisala vyhlasenie, o predlzení, a potom na zdravotnej taktiez nieco podpisat.. Potrebovala som len presvieteny rodny list mojej malej. A to vsetko by si mala stihnut do siedmych dni , od toho dna ako dovrsí tri rocky.

pickwick
autor
19. sep 2012

@bobika492009 dakujem,ja som si to uz vybavila 🙂

bibistec
20. okt 2012

@nefertiti7 ano ale na tu dohodu su len obmedzene tusim 150 hodin rocne, to zas mne povedali na socialke

bibistec
20. okt 2012

@presporkovo nic ak nepride kontrola

bibistec
20. okt 2012

@gizmo22 ak je dieta chore preto asi myslia ze na cely den mozes dat do skolky lebo to su aj take deticky co potrebuju rehabilitovat a pod. a to su specialne skolky aj na cely den. inac na tu socialku urcite chod aj na zdravotnu. oni riesia rodicovsku dovolenku do 6. roku dietata. mam skusenosti ze ak povedia ze nieco netreba na tuti to treba.

nefertiti7
20. okt 2012

@bibistec mesacny prijem nesmie prekrocit 143 € v hrubom a nejake drobne

nefertiti7
20. okt 2012

@bibistec ak je dieta zdrave može ist na 4 hod do skolky ak si s nim doma ako matka riadne starajuca sa o diet do 6 rokov a nemusi byt uznane ako chore

nefertiti7
20. okt 2012

@bobika492009 a ked som teraz na urade a maly mal 3 roky , a po pol roku chcem ist na starstlivost o dieta cez ZP, nie je chory, tak sa uz neda??

bibistec
20. okt 2012

@nefertiti7 no aha a mne povedali uplne nieco ine prave preto tam treba ist osobne prip. si este z inych zdrojov zistit. a este vraj sa to ma od januara menit tak uvidime co bude ze?