Čo potrebujem vybaviť pred pôrodom?

micikatka
30. jan 2012

Baby nevieme mi niektora kompletne vysvetlit co budem potrebovat vybavit skor ako sa malicka narodi? myslim na socialnej poistovni, urade prace, matrike, pripadne zdravotnej poistovni? budem vam velmi vdačna. kludne aj ked napisete ip.

norcima
30. jan 2012

Pred porodom? Od svojho gynekologa dostanes ziadost o materske, ktore ak si zamestnana, tak ti zamestnavatel potvrdi a treba ho zaniest do SP. Ak si DNP, tak potrebujes tuto ziadost 2x a obe dat na SP. Nahlasit nastup na matersku v zdravotnej poistovni, ak si zamestnana, tak to urobi zamestnavatel.
Vybrat si pediatra pre babatko, do nemocnice potrebujes mat jeho adresu a tel. c.
Ak nie ste si vydata a chces, aby malo babo meno po otcovi, tak treba ist na matriku a urobit suhlne vyhlasenie o otcovstve.
Ostatne veci po porode, moze vybavovat aj ocino 🙂
http://www.dietaaja.sk/co-treba-vybavit-pri-por...

nikolet_89
30. jan 2012

ahoj ja osobne som nic nevybavovala iba som odniesla papier na matersku do soc.poistovne, ostatne az ked sa dietatko narodi...

atka70
30. jan 2012

Ahojte a lekarku pre maleho mam vybaviť ešte pred porodom??A nepotrebujem k tomu nijaku žiadosť alebo tlačivo??

machiabeli
30. jan 2012

atka70 lekarku musis mat vybavenu uz pred porodom lebo v porodnici ju musis nadiktovat sestrickam...a neni na to ziadne tlacivo staci sa s doktorkou len dohodnut

feb13
30. jan 2012

Pred porodom nic, jedine si dohodnut pediatra, v porodnici treba nahlasit jeho adresu, lebo jemu sa posielaju vysledky skriningu novorodenca. No a samozrejme nastup na matersku + ak mate II. pilier tak treba na to specialne tlacivo v socialke, inak tam neposielaju peniaze automaticky!!! a tusim som to mala potom nahlasit aj v DSS ze som nastupila na matersku. Vsetko ostatne sa vybavuje az po porode, ja som chcela potvrdenie aj od gynekologa aj od zdravotnej poistovni a nedali mi vopred.