Dá sa RD predĺžiť o 3 mesiace, kým nastúpi do škôlky?

danculik
19. jún 2009

Ahojte chcela by som sa dopredu informovať.

Momentálne poberám Rodičovský príspevok,som doma.Na RD budem do Mája 2010.Vtedy bude mať Veronika 3 roky. Do materskej škôlky nastúpi však až v septembri 2010.
Viete mi poradiť, alebo podať nejakú informáciu o tom, že čo počas tých troch mesiacov kým pôjde do škôlky? to budem dostávať iba prídavky na dieťa? Alebo ako to je? Dá sa predĺžiť RD o tri mesiace?
Ďakujem za všetky odpovede a ospravedlňujem sa ak tu nejaká taká podobná témička už je, ale nenašla som.

alexandra
20. jún 2009

danculik ak nema nejake zdravotne problemy, tak nie. Vyplacanie rodicovskeho prispevku Ti skonci v maji (teda posledne dostanes v juni 2010) Mozes do 09/2010 ostat na neplatenej dovolenke, alebo si najst opatrovatelku..

babacik
21. jún 2009

ahojte mne konci materska v auguste v sebtembri ide bombulka do skolky a ja si nemozem najst pracu,dostanem nejaku podporu alebo iba pridavky neviete ako to je teraz diky.

lienocka235
21. jún 2009

babacik ci dostanes podporu zavisi od toho ci si pred nastupom na MD pracovala.. ci to bol PP na dobu urcitu ci neurcitu tazko povedat takto

ak pojdes od 1.9 na urad prace tak budu zistovat obdobie od 1.9 . 2005 do 1.9.2009 a tu musis mat zaplatene poistenie v nezamestnanosti.. (stat to za teba na RD neplati) aspon 1095 dni ak si zamestnana na dobu neurcitu ..

ak si nastupovala na MD ako nezamestnana tak ti narok nevznikne na podporu myslim

babacik
21. jún 2009

lienocka:pracovala som pred materskou na dobu urcitu musim si tie papiere pozhanat uz teraz ,tak diky

gapa
21. jún 2009

babacik,
ak si si počas RD neplatila dobrovolne poistenie v nezam., tak ti nárok na podporu bohužial nevznikne, lebo cca od 4,5mesiaca dieťaťa, t.j. vyše dvoch rokov nie si poistená v nezamestnanosti.

Ak by bola medzera menšia ako 2roky, tak by si mala šancu v prípade, ak v posledných 4-och rokoch (vid čo píšem lienočka) si mala len PP na dobu určitú.

Bohužial.

babacik
21. jún 2009

gapa:tak to si ma velmi nepotesila,vidim ze zakony pre mamicky na materskej su na prd 😠

lola13
23. jún 2009

Ahojte neviete niekto ako to je ak m konci materska april 2010 a maleho mi zoberu do skolky az v septembri 2010 ci sa da materska aj predlzit ak ho nemam kam na toho pol roka dat alebo ci musim ho dat na ten cas do sukromnej skolky .Som slobodna matka a take skolky su asi dost drahe aj ked len na ten cas.

danculik
autor
25. jún 2009

čiže ak som dobre pochopila, takže posledný RD dostanem v Júni 2010. A tie ostatné tri mesiace budem normálne ako nezamestnaná.S tým, že malú budem mať doma, lebo do školky pojde az v sept.
To je fakt paráda na SVK.
Lenže u mňa je to tak, že pre nástupom na materskú dovolenku som pracovala, zmluva bola na neurčito, avšak po pol roku som sa chcela vrátiť do práce , ale nedalo sa, tak sme sa dohodli na výpovedi, ale o mesiac na to, som si našla inú prácu kde pracujem dodnes.

čiže sa dá povedať, že poistenie v nezamestnanosti si platím od roku 2006 stále...tak ak dobre tomu rozumiem, mala by som dostávať normálne podporu nie?Ak by som teda prerušila pracovný pomer..ak by som naďalej ostala pracovať, tak budem normálne zamestnaná a budem poberať iba rodinné prídavky..

alexandra
25. jún 2009

Ano danculik, presne tak. Mozno by sa dalo so zamestnavatelom dohodnut na cerpani dovolenky, alebo neplatenom volne..

anandrea
29. júl 2009

Ahojte. Neviete mi niekto poradiť ako to je, ak malá mi nastupuje v septembri do škôlky ale tri roky bude mať až v novembri a ja nastupujem do zamestnania tiež od novembra. Keď som sa informovala na UPSVaR tak mi povedali, že za september by som mala ešte dostať rodičovskú nakoľko sa nastupuje až druhého septembra a ten október vraj nedostanem od nich už nič. Čo sa týka odvodov do zdravotnej a tak to mi nevedela poradiť, vraj záleží či mám vybavené nejaké dôchodkové či čo v sociálnej poisťovni. Neviete mi niekto poradiť ako to je a čo treba všetko vybaviť?
dik