Doplnkové dôchodkové poistenie počas RD

vranka4
24. nov 2009

Prosím o radu,pred nástupom na MD a RD som si platila doplnkové dôchodkové poistenie a prispieval mi aj zamestnávateľ,počas mat. a následne rodičovskej dovolenky som si samozrejme neprispievala,ani som to nikde nenahlasovala,neviem,či ma automaticky vyradili zo systému,alebo aký je ďalší postup?teraz po návrate do práce by som mala záujem znova si prispievať,ale netuším,či sa musím sama prihlásiť,alebo ma nahlási zamestnávateľ,vie mi niekto poradiť,ako mám postupovať,ďakujem za všetky odpovede 🙂

standa82
25. nov 2009

Vranka, ja som skoro dopadla tak ako ty. Síce nemám DDP, no na dôchodkové som sa tiež zaevidovala až teraz a malý bude mať v auguste 3 roky. Budú mi chýbať roky do dôchodku. Ale keď nikto nikomu nič nepovie?! Po materskej si sa hneď mala prihlásiť na SP na dôchodkové aj na DDP. Keď nastúpiš do zamestnania, zamestnávateľ začne platiť za teba a o DDP ho musíš upovedomiť.

mami.sk
25. nov 2009

ahoj vranka 😉
ja som mala podobny problem 😒 sice som na RD bola len 5 mesiacov a od 1.11. som nastupila do prace, dcerka ma 11 mesiacov.
na DDP som uplne zabudla, neplatila som si za obdobie MD a ani RD 😔 ked som sa po nastupe do prace u personalistky informovala ako je to teda s mojou zmluvou, ci mi ju nahodou medzitym nezrusili, kdeze som si neplatila tak mi bolo povedane ze zmuva ASI zrusena nie je..../ od doplnkovej dochodkovej poistovne som zatial nic nedostala/
teraz mi z vyplaty zrazia prispevok do 3. piliera, aj zamestnavatel za mna odvedie jeho cast a budeme cakat ci sa tie prispevky nahodou nevratia
😔 😔 😔

no som zvedava ako to dopadne 😕

podla mna ako ti z DDP neprislo vyrozumenie o zruseni zmluvy, mala by byt platna...skus sa informovat u zamestnavatela 😉

vranka4
autor
25. nov 2009

ahojte žienky 🙂 ,na SP ma nahlasoval zamestnávateľ hneď po prijatí do zamestnania,ale na DDP som úplne zabudla,až na výplatnej páske som zistila,že neboli stiahnuté žiadne príspevky ani odo mňa,ani od zamestnávateľa,už dnes som volala mojej poisť.poradkyni,tak mi to zistí a dá vedieť,ja skočím na mzdové a popýtam sa tam 🙂 ,ak niekto bude mať nejaké hodnoverné info,určite ma potešia,ďakujem pekne 🙂

vranka4
autor
25. nov 2009

mami,vyrozumenie od DDP mi neprišlo žiadne,tak dúfam,že ma úplne nevyradili...dám vedieť,ako som dopadla 🙂

mami.sk
27. nov 2009

vranka - tak drzim palce aby to dobre dopadlo 😉

ja si ani neviem prestavit aky je postup ked ta zmluva zanikne 😕 ja som stale u toho isteho zamestnavatela a on ma zmluvu stale s tou istou DDP a keby mi staru zmluvu zrusili, zriadila by som si novu zmluvu zase len v tej istej DDP a co potom so starou zmluvou a peniazmi co tam uz mam???