Evidencia na úrade práce, tehotenstvo a materská

bambikn
14. jún 2013

Ahojte, potrebovala by som poradiť aký je postup ak som evidovaná na úrade práce a zostanem tehotná poča evidencie, mám nárok na materskú?

vefi89
14. jún 2013

@bambikn nie, máš nárok na rodičovský príspevok, prídavky na dieťa, príspevok pri nar. dieťaťa a príplatok k príspevku na dieťa. všetko vybavíš na príslušnom UPSVAR, tam ti dajú žiadosti, ktoré po narodení dieťaťa odnesieš vyplnené

ika84
14. jún 2013

ak si nebola dobrovolne poistena tak mas len rodicak

bambikn
autor
15. jún 2013

@vefi89 Ahoj, ďakujem a nevieš mi vysvetliť že prečo nemám nárok na tú materskú, zabudla som spresniť, že podmienku 270 dni poistenia za posledné 2 roky spĺňam, tým sa nič nezmení? Ešte raz ďakujem 🙂

bambikn
autor
15. jún 2013

@ika84 Veľmi pekne ďakujem 🙂

vefi89
15. jún 2013

Tak to je potom ina rec, v tom priupade nárok na materskú samozrejme máš 🙂 ak by si ostala tehotná, gynekológ tí myslím v 36 tt (možno skôr neviem presne) dá papier na nástup na MD, a ty Ho priamo odnesies na sociálku, tam majú evidenciu ci si mala platene poisteniea potom tí príde rozhoenutie a malo by aj s materskou @bambikn

miss_shy
16. júl 2013

ahojte dievcata, prosim vas ako to je ked som teraz nastupila na up, a ak by som otehotnela ked budem poberat prispevok. Mam narok na matersku? alebo si musim (mozem?) platit dobrovolne poistenie v socialke?
som z toho cvoky, dakujem za odpovede 🙂

petruslienka
25. feb 2014

vie mi prosim niekto poradit,co vsetko potrebujem k evidencii na urade prace po skonceni materskej dovolenky?ake papiere a tlaciva?dakujem

sikovnica22
20. jan 2016

Ahojte, tiež sa chcem opýtať, hlavne za kým alebo kam mám ísť, ak som dlhodobo v evidencii ÚP a chcem sa dobrovoľne prispôsobiť, aby som mala nárok na materskú?