Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Financovanie v rodine

tatianaurbanova
17. okt 2019

Baby, kolko cca miniete mesacne na chod domacnosti (strava, dojcenske mlieko, plienky)? Dakujem

mirola
17. okt 2019

Jedlo, drogeria, plienky, sunar.. cca 400 az 500 e. Restiky, vylety a nic mimo to neratam... ale teda plienky su len dakych max 20 eur mesacne. A kupujeme vela zbytonosti na jedlo, ja si neviem nikdy dopredu rozvrhnut daky “plan” stravovania, alebo varenia// ja mam proste chut a musim to mat.. potom sem tam aj dost vyhodime, asi nebudem najlepsia gazdina..
preco?

stela01
17. okt 2019

@mirola aké máš plienky ?
Ďakujem

mirola
17. okt 2019

@stela01 mame babylove 4ky, predtym sme mali papersky a zacal sa precikavat, na podnet kamosky som skusila tie babylove stoja menej o viac ako polovicu a som s nimi spokojna. Denne miniem 4 plienky (ak neni daky problem) a na noc jednu.. lenze moj maly moc nepije max liter tekutiny denne, s tymto bojujeme teda dost.

saskia_98
17. okt 2019

Strava (ja a syn) cca 250€ manzel sa stravuje sam na kamione a on minie aj 400€ - 500€ podla toho kde momentalne je, nutrilon 70€, plienky cca 40€. Veci do domacnosti, drogeria, tak 50-100€ podla toho co treba kedy kupit. Inac celkovo na cely chod domu so vsetkymi vydavkami potrebujem mesacne tych 1500€ priblizne. Ale zas ja velmi vela kupujem blbosti.😁

mirola
17. okt 2019

@tatianaurbanova inak no muz sa tiez stravuje mimo domu teda obedy a to je plus este asi 200

sapetka
17. okt 2019

Strava cca 500€ Mesacne, plienky neratam lebo to mame len 30€ na 3mesiace a dojcenske uz konecne nepije inak to bolo cca 20€ mesacne.

diewcatqoo
17. okt 2019

400 - 500€ na jedlo + drogeriu. Sme trojclenna rodina a dojcenske mlieko a plienky uz nepouzivame. Som na tom podobne ako @mirola, neviem si dopredu naplanovat jedalnicek, a tak chodim takmer kazdy den do obchodu a tam sa rozhodujem, co uvarim. Samozrejme, popri tom nakupim aj to, co by som nemusela.
Syn ma histaminovu intoleranciu, jedalnicek prisposobujem jemu. Varim kazdy den, min. 2x tyzdenne aj nieco peciem.

wena
17. okt 2019

Mlieko cca 80€, plienky cca 60€, strava pre nás dvoch do 400€ (vrátane reštauracii), drogeria a kozmetika cca 50€. Ale celkovo vydavky mame okolo 1500 az 2000 eur, radi si doprajeme aj vylety, kulturu, wellness, ratam tam aj naklady na byvanie, oblecenie, bezin, darceky, proste vsetko.

joja101
17. okt 2019

Tak mi prakticky minieme asi vsetko :D Lebo len jedlo pre nas, nekupujeme napriklad ine ako slovenske maso, co sa da sa proste kupuje slovenske a kedze je to tak na hlavu, ze ked je to domace je to drahsie ako dovezene je to trosku viac ako ked pozeras v obchode skor na cenu potravin

sandokanka36
17. okt 2019

vies co ak ja to nejak moc spocitane nemam, kedze kazdy jeden mesiac je proste iny, raz sa minie viac, inokedy zasa menej

bodkolienka81
17. okt 2019

@tatianaurbanova cca 500e potravinove nakupy, 300e mlieko, plienky, drogeria, cistiace. + strava v skolke a muzove obedy su extra

yonce
17. okt 2019

@tatianaurbanova ak vies co budes kedy varit a ci budes varit tak vies usetrit, napr. mi to mame tak, ze kupujem detske veci a jedlo, sunar, vyzivy a prikrmy plus jej ja varim a mixujem alebo roztlacam, ja si kupujem obedy v skole co mame na sidlsiku vzdy si pren skocim, muz sa stravuje v praci, vecere mame suche alebo vajicka alebo polievku nejaku kremovu takze my celkom dobre hospodarime 🙂

yanni
17. okt 2019

Hm zaujimava otazka. Ja ani neviem. Ako tu uz niekto Pisal, kazdy mesiac je iny. Ale UM nekupujem ani som nikdy nekupila, kojim a mala ma 9 mesiacov, uz je prikrmy, ktore sama varim. Plienky tiez nekupujem, mame latkovky. To bola jednorazova investicia, nie az taka velka a uz sa mnohokrat aj vratila.

dopolbokaodrata
17. okt 2019

Nerátam to presne, ale varím doma, manžel si nosí jedlo do roboty, syn má obedy v škôlke. Nekupujem polotovary, sladkosti sme výrazne obmedzili, nekupujem somariny do bytu keďže to neznášam, pranie ma vyjde mesačne do 10e, čo treba kúpiť obliecť tak kúpim (keď treba, nie z rozmaru, to som nikdy nerobila) skrátka mesačný príjem nám stačí a vieme z toho zaplatiť aj väčšie pokožky a tiež ak by sa vyskytli mimoriadne výdavky. Nevyhadzujem peniaze za blbosti, nemám zaprataný dvor a skrine plne lacných hovadin, len aby bolo.. pozerám viac na kvalitu.
A vlastne ešte, umelé mlieko sme nikdy nekupovali, plienky sú cca 30e mesačne, kým ich nosili obe deti naraz tak to bolo viac.

janinka007
17. okt 2019

@yanni si si istá s tými plienkami??? Je dokázané, že jednorazovky sú lacnejšie a aj šetrnejšie k životnému prostrediu 😉

erikavesela
17. okt 2019

4 clenna rodina + 2 macky 600-700€/mesiac...je v tom uz aj benzin, drogeria a pripadne oblecenie..raz topanky pre maleho, inokedy trocko pre starsieho...

yanni
18. okt 2019

@janinka007 jasne, ze som si ista. To ti kto povedal? Lecnejsie z dlhodobeho hladiska pri viacerych detoch urcite nie. A setrnejsie k zivotnemu prostrediu? Aby som sa nezasmiala. Ale ako myslis. Asi si sa touto problematikou velmi nezaoberala. Ale to nie je tema tejto diskusie

dee01
18. okt 2019

@yanni Veru to nie je téma tejto diskusie, ale treba si o tom trocha prečítať...sú rôzne štúdie a testy

yanni
18. okt 2019

@dee01 áno aká ich mám prestudovanych niekoľko.

tatianaurbanova
autor
18. okt 2019

@mirola zaujima ma to, kedze sme nova rodina s rocnym babatkom 🙂

tatianaurbanova
autor
19. okt 2019

@yonce jj, tiez malemu varim

Tu začni písať odpoveď...

Odošli