Formuláre E401 a E411 pre Nemecko

aleangela
17. jan 2013

Chcela by som sa opytyť či už niektorá s Vás vypisovala tieto fotmulare.Ja ich potrebujem pre Nemecko.Len neviem ako to sparavne všetko vypisat ☹ Ak viete niektorá prosím poradte.Dakujem

luckalucka83
17. jan 2013

@aleangela
Ahooj,
tie formulare by mal vypisat uad prace v mieste bydliska na SK,
ja som ich vypisovala tam pri tej pani pracovnicke, aby som to mala sprave vyplnene,
s cim si nevies poradit? Mozno si budem pamatat 🙂

aleangela
autor
17. jan 2013

@luckalucka83 ja uz som v Nemecku.Volala som na Urad na Sk,tak mi povedali, aby som si stiahla formular s netu a vypisala ho.Napr neviem ake adresy mam uviest do tych formularom ci tu co mam teraz v nemecku,alebo tu co mam na slovensku ☹ Ci treba v jednej kolonke pečiatku odtialto,ze som tu zaregistrovana,teda byvam tu,alebo nie.

luckalucka83
17. jan 2013

ja som davala vsade rakusku adresu, daj si adresu v Nemecku
peciatku zrejme nepotrebujes, ja som to potom az vplnenene a opeciatkovane slovenskymi uradmi niesla na urady tu v Rakusku
povyplnaj, posli a SK, nech to podpisu a podoplnaju si svoje udaje a oni by ti to mali poslat naspat do Nemecka, tak?

evko1
18. jan 2013

@luckalucka83 Ahoj, prosím ža, vieš mi poradiť, kde si viem stiahnuť formulár E-401a E-411? Nechce sa mi pre ne trepať do Brucku. Ďakujem. Eva.

luckalucka83
20. jan 2013

@evko1
No mne dali tie formulare na SK, na urade prace 🙂
Inak asi niekde na nete na slovenskom urade prace to treba (ak to teda chces pre urady v Rakusku)
ja som ziadala o vyplnenie formularov slovensku stranu a formulare potom odniesla do Brucku osobne

evko1
20. jan 2013

@luckalucka83 uz som si ich vytlacila.Dakujem

marinda
21. jan 2014

Vyplňam formulár E 401. Som rozvedená a neviem, či mám vyplniť A- 2. Dakujem

vusticko
26. feb 2014

@aleangela
@luck alucka83

vikimilany
22. mar 2014

@evko1 z akej stránky ste ich prosím vytlačili? lebo čo som našla, tak sú na nete len z roku 2011 a neviem, či sú aktuálne... nemali ste s tým probém?

evko1
22. mar 2014

@vikimilany formulare su nove pozor treba si vyzdvihnut na Finanzamte

vikimilany
22. mar 2014

@evko1 ale tie E401 a E 411 môzu byt aj z netu nie? no to je super, ja sa do rakuska najlbizsiu dobu urcite nedostanem :( naozaj sa to neda stiahnut nikde z netu?

evko1
22. mar 2014

@vikimilany urcite sa daju.Chod na stranku finanzamt.at na Formulare a myslim ze tam by mohli byt.Ja chodim do Brucku často,tak som si vyzdvihla,inac by som nevedela,ze je novy.ak podas na zlom,tak to zistia najskor o pol roka a budes musiet podat znova a cakat dalsi pol rol

monax1x
11. apr 2014

ahojte e411 a e401 musim odovzdat finanzamtu ale neviem ci mozu byt tie papiere v slovencine alebo v nemcine ..vyplnovat ho budem ja a peciatky mi daju na sk..poradte prosim vdaka

k1kaaa
19. máj 2014

Ahojte, neviete mi pocedat ci mozem do belgicka poslat slovenske tlacivo E401 aj ked mi poslali kvoli potvrdeniu na matrike belgicke tlacivo? Lebo mi vsetci vravia, ze na matrike tlacivo v cudzom jazyku uz nepotvrdia. Dakujem

9lf9
19. máj 2014

@monax1x @k1kaaa potvrdit mozes aj SK tlacivo, oni su identike tak s prekladom nemaju problem, ale na nete sa daju stiahnut aj nemecke, a neviem o tom ze by dakomu nechceli potvrdit E401 o zlozeni rodine ked je v cudzom jazyku

lolitka25
19. máj 2014

Naco su tie formulare? Zijem v Nemecku,ale nemam ponatia o nich...

9lf9
19. máj 2014

@lolitka25 na pridavky a rodicak ak sa pracuje v zahranici

k1kaaa
19. máj 2014

Dakujem, mam to stiahnute pre istotu , tak pojdem vyskusat a potom dam vediet ako to dopadlo 🙂
@9lf9

0silvia0
9. sep 2014

vie niekto popísať presný postup vybavovania si rodinných prídavkov? Najprv si treba dať notárom overiť rodné listy, preložiť do nemčiny, ďalej treba vypísať tlačivá e 401 a e 411 - a kde si ich mám dať potvrdiť? Som zamestnanec, takže na úrade sociálnych vecí a rodiny? Prečo niektoré spomínate úrad práce? Ak niekto vie, budem vďačná za radu 🙂

fidorka7
9. sep 2014

@0silvia0 keďže si zamestnanec, tak predpokladám, že na slovensku dostávaš prídavky a v nemecku budeš dostávať len vyrovnávaciu dávky - tzv. rozdielový doplatok. Úrad práce preto, lebo prídavky v SVK vypláca úrad a tak isto v spolupráci s nemeckým úradom výplatu koordinuje. Tlačivá by ti mali vyplniť na úrade práce.

0silvia0
10. sep 2014

@fidorka7 ďakujem, až teraz som na to prišla. Keďže som zamestnanec vkuse od roku 1993, tak naposledy som behala po úradoch keď som si vybavovala prídavky na deti a to bol ešte Úrad sociálnych vecí a rodiny. Nevedela som, že medzitým sa tento úrad premenoval na Úrad (ústredie) práce, sociálnych vecí a rodiny. Preto je tu spomínaný skrátene len úrad práce 🙂 Takže dám si vyplniť tieto tlačivá na tomto úrade, postúpim ich manželovi (on pracuje v Nemecku) a malo by to byť snáď vybavené...

0silvia0
23. sep 2014

na úrade práce, soc. vecí a rodiny som bola, vyfasovala som tlačivá E411 a E401. Teraz tu sedím a zúfalo do nich pozerám. Neviete niekto prosím vás, či identifikačné/poistné číslo je myslené rodné číslo? Neviem, čo má byť vyplnené vo formulári E411 v bode 4. 😢 - pracovníčka mi ho označila, že ho mám vyplniť. Názov môjho zamestnávateľa mám napísať normálne v slovenskej forme alebo v nejakej medzinárodnej?
Myslela som, že náš úrad práce skompletizovanú žiadosť pošle do Nemecka do Familienkasse, povedali mi, že si to tam treba odniesť alebo poslať poštou. Takže tieto E formuláre spolu s Antrag auf Kindergeld, rodnými listami, sobášnym listom, manželovou pracovnou zmluvou mám poslať v obálke do príslušnej Familienkasse, do ktorej spadá oblasť, kde manžel pracuje?
Ak touto tortúrou niekto v poslednom čase prešiel a vie mi to objasniť, budem skákať od radosti 3 metre 🙂

0silvia0
23. sep 2014

@fidorka7 nevieš prosím poradiť? viď môj vrchný príspevok 😎

tatrankamoja
16. feb 2015

dievčatá, ste tu niektorá, kto mi viete pomôcť ? oprašujem túto tému, lebo som na začiatku vybavovania tejto žiadosti - a neviem sa pohnúť.
1. aký formulár - 401 E alebo 411 E? v nemčine či v slovenčine?

romanesko158
11. jan 2016

ahojte viete mi niekto poradiť tlačivko marodujem na slovensku a mam nemecku AOK.
ake potrebujem tlacivo na marodku a do kolkych dni ho treba poslať.
A kde všade treba poslať.
Nevieťe my niekto poslať na mail to tlačivo?

lienkafi
29. jan 2016

Ahojte - od 1.5.2015 je v platnosti nejake nove nariadenie EU, kde po novom
1. sami si vypiseme formuláre E401 E411
2. potvrdíme ich v zahraničí a
3. až následne ich prinesieme potvrdiť na socialku na Slovensku.
ešte mi nie je celkom jasné ktorú časť potvrdzujú v Rakúsku, ja vypisujem na SK len časť A

lienkafi
29. jan 2016

@tatrankamoja - obidva formuláre, je jedno či v nemčine alebo slovenčine (zo soc ich dávali v slovenčine), polia sú zhodné

lukaspjontek
26. apr 2016

čaute som tu nováčik volám sa Lukáš som tatkom 11dni mam krásnu dcerenku. chcel by som vás poprosit o vzor vyplnenej E411. Ďakujem 🙂 môj mail: lukas.pjontek@centrum.sk

lienkafi
28. apr 2016

ahoj - skusme to najskor takto
E411
A. vypísané na manžela pracujúceho v AT
1. zaskrtnúť zamestanec alebo szco
meno, priezvisko, miesto narodenia, dátum narodenia, pohlavie, št. príslušnosť (SK) identifikačné číslo (RČ), Adresa na SK

2. manželka
rovnako základné údaje + 2.4 príbuzenský vzťah MOTHER, obdobie - od ... do to date

3. rodinný príslušníci

vypísať dieťa - meno, priezvisko, dátum narodenia, do stlpca vzťah zapísať A

takto vypísané si to treba nechat potvrdiť na F.amt-e a zaniesť na príslušný UPaSV pod ktorý patríte, tam do 30 dní dostanete vypísanú a potvrdenú komplentú žiadosť, ktorá sa znovu ponesie na FA.