Je ešte nejaká možnosť vybavenia materskej?

donny83
10. okt 2013

Ahojte mamicky, po preskumani vsetkych moznych zakonov som zistila, ze pravdepodobne nebudem mat narok na matersku iba na rodickovsky prispevok. Momentalne som zamestanana od 15.07.2013, termin porodu mam 19.01.2013. Cely rok 2012 som pracovala na dohodu a potom som bola od 01.01.2013 nezamestnena. Po mojom skromnom prepocte som zistila,ze za do terminu porodu sa mi zarata cca 185 dni. Je nejaka moznost spatneho doplatenia zvysnych dni alebo nejake ine poistenie, ktore by aspon trosku navysilo moj rozpocet ? Za odpovede vopred dakujem. 🙂

zalka
22. nov 2013

@didi4 vieš o tom súbehu nevie veľa ľudí, škoda len že ked som to vyjadrenie zo SP o súbehu našla, že som si ho neuložila bolo by jednoduhšie ...

didi4
22. nov 2013

@zalka ved to, je to novinka a neviem,ci tie pracovnicky sa uz do toho dostali. My sme asi teraz take prve pripady..

zalka
22. nov 2013

@didi4 no to už min. rok sa dalo tak ... nie je to také nové .. ale nie asi na každej pobočke sa s tým stretli.

didi4
22. nov 2013

@zalka tak potom uz fakt neviem, preco to robi taky problem a este aj experti na to, mi to zamietnu. Ved je to aj logicke, ze pokial si zamestnanec plati sucasne v jednom mesiaci odvody na nemoc. poistenie hoci aj z 3 roznych zdrojov, ma na to narok..

zalka
22. nov 2013

@didi4 hovorím napíš do SP ... tak aby ti dali jednoznačnú odpoved...

didi4
22. nov 2013

@zalka nic ine mi nezostava a v pripade zamietnutia sa mozem odvolat ?

zalka
22. nov 2013

@didi4 vyskúšaj ... ale hovorím napíš ešte raz cez kontaktný formulár ...

dena1973
22. nov 2013

@didi4 Odvolať sa môžeš vždy, keď si myslíš, že nebolo rozhodnuté správne. Ale napíš cez kont. formulár ako radí zalka a uvidíš, či ti odpíšu.....za pokus nič nedáš.... 😉

didi4
25. nov 2013

Dakujem Vam vsetkym za rady, velmi ste mi pomohli. Prajem pekny tyzden 🙂

zalka
25. nov 2013

@didi4 no ako to dopadlo? písala si cez formulár? alebo ti vypočítali MD? .. pochvál sa

didi4
26. nov 2013

@zalka Ahoj,zatial som len napisala cez formular a cakam na odpoved..dakujem za zaujem 🙂

zalka
27. nov 2013

@didi4 už ti prišla odpoved? ... oni píšu a odpovedajú pomerne rýchlo

dena1973
27. nov 2013

@didi4 To by aj mňa zaujímalo, akú ti na to dali odpoveď.....

didi4
27. nov 2013

Stale nic...cakam. Hned ako budem vediet viac, ozvem sa.

didi4
13. dec 2013

@dena1973
@zalka
Tak dnes mi konecne prisla odpoved, zamietnute, vraj to neumoznuje zakon..

zalka
14. dec 2013

@didi4 to je čo za somarina? ... doteraz to umožňoval :(

dena1973
14. dec 2013

@didi4 Mne to nedáva žiadny zmysel.....neviem ako to pochopili a kto ti to odpisoval, ale nesúhlasím s tým....

didi4
16. dec 2013

@dena1973 odpisala mi na to zodpovedna pracovnicka, co ma ma na starosti..neviem,akym znenim zakona by som sa mala odvolat alebo co ine urobit..

zalka
16. dec 2013

@didi4 tu som čítala o tom súbehu http://www.porada.sk/t161172-materska-pri-subeh...

Ak ste na dobrovoľné nemocenské poistenie prihlásená odo dňa 26. 1. 2011 a dieťa sa narodí 30. 9. 2011, podmienku 270 dní z tohto poistenia do pôrodu nesplníte. Ak so zamestnávateľom uzatvoríte pracovný pomer budete povinne nemocensky poistená ako zamestnankyňa. Ak Vám tento pracovný pomer skončí, ukončí sa Vám aj povinné nemocenské poistenie. Ak toto povinné nemocenské poistenie bude ukončené pred pôrodom je možné ho, na účely splnenia podmienky 270 dní, do dobrovoľného nemocenského poistenia započítať.

didi4
16. dec 2013

@zalka dakujem za link, otazka je,ci sa nezmenilo znenie zakona a ci sa zaratava do subezneho NP aj prijem z dohod - viacerych..

zalka
16. dec 2013

@didi4 ti hovorím teraz v júli priznali MD holke čo mala súbežne 2 PP a jeden jej skončil pred nástupom na MD ... a druhý má doteraz...
nemyslím, že sa to menilo ... len ide o tú dohodu, či ju nebudú brať ako s nepravidelným príjmom .. tj. bez nemocenského poistenia.

didi4
16. dec 2013

@zalka pri uzatvoreni dohod som trvala na platbe nemocenskeho poistenia, to bola moja podmienka, akurat,ze dohody trvali mesiac..nebol to pravidelny prijem

zalka
16. dec 2013

@didi4 hm.. škoda že netrvali viac ako mesiac o jeden den ...

didi4
16. dec 2013

@zalka myslis,ze to bol ten problem ?

zalka
16. dec 2013

@didi4 je to možné, lebo ti dohody trvali presne mesiac .. takže to SP mohla vziať ako nepravidelný príjem bez odvodov ...
ale vieš čo skús ešte napísať odvolanie a použiť niečo z toho príspevku .. je to vyjadrenie SP .. má síce 2 roky .. ale ak ti boli zaplatené nemocenské odvody tak by som šla za tým, a ked neuznajú tak by som žiadala o vrátenie neodôvodného obohatenia tj. odvodov na nemocenské poistenie z tých dohôd.

didi4
16. dec 2013

@zalka jasne, dakujem za radu, skusim pouzit tu citaciu..vsetky dohody boli uzavrete na dobu neurcitu,takze to,ze skoncia po mesiaci nemohol nikto vopred vediet.

zalka
16. dec 2013

@didi4 ved určite ... hádam uspeješ potom napíš ... držím päste

didi4
16. dec 2013

@zalka dakujem, toto je boj na dlhe lakte..

zalka
16. dec 2013

@didi4 veru to máš pravdu ... ale stojí za to zabojovať ... aspon to skúsiť .. aby si si to nevyčítala ..

didi4
16. dec 2013

@zalka pomohlo by, keby som poznala niekoho s podobnym pripadom. Myslim, ze vacsina mamiciek netusi ani o podobnej moznosti.