Kedy vybaviť predĺženú RD po 3.roku dieťaťa?

janinah
9. júl 2008

Ahojte,privítala by som akékoľvek rady ohľadom predlženej rodičovskej dovolenky,syna budú operovať v obdibí kedy bude mať 3.roky a ja by som mala nastúpiť do práce, bude to PN najmenej 3 mes. a aj po tejto dobe ho asi nedám do škôlky,aby som predišla chorobám získaným od iných detí, ide o operáciu obličky,čiže vážna vec, uvažujem,či je lepšie vybavovať predlženú RD alebo nastúpiť do práce a potom byť dlhodobo PN,ďakujem.

janabenusova
31. mar 2016

@petrana28. dakujem,idem na to,drzte palce aj ja drzim vam.😀

petrana28
18. máj 2016

@petrana28 dnes my volali z posudkoveho ze to mam schvalene 🙂 😉

gabikka34
18. máj 2016

Ahojte, je tu niekto zo ZA? Prave dnes som zaniesla ziadost na USVaR, o predlzenie zo zdravotnych. Mala sa nar.28tt.predcasniatko, mame slabsiu formu mozgovej obrny, od narodenia cvicime, mala potrebuje osobitu starostlivost. Mentalne je ok, velmi sikovna. Mali by sme ist aj na gastro vysetrenie, mame problem s kakanim. 23.6.2016 bude mat 3r. A ja som pred MD bola zamestnana, dufam, ze mi to do toho 18 juna schvalia, nerada by som prisla o pracu, ktoru mam stale na dobu neurcitu. Chcem sa opytat, ci s takouto diagnozou nam schvalia predlzeny rodicovsky. Vsade citam ake maju deti zavazne choroby a neschvalia kazdemu, ci v ZA je ok posudkove.

aneska111
5. okt 2016

nevie niekto ket som na polovicnom invalidnom ci mozem poberat aj predlzenu rodicovsky prispevok?

gabikka34
4. máj 2017

Ahojte,, mam otazocku. Ako zrealizovať prechod z rodičovskej na materskú dovolenku, to rozumiem, no ja sa chcem opytat, co urobit ak som na predlzenom rodicovskom zo zdrav.problemov, kedy mam uznany az do roku 2018, no cakam babo, v septembri mam termin, plynulo prejdem na rodicovsky, ale ako postupovat, ake tlacivo mi treba a kde vsade zahlasit, ci odhlasit, od doktora by som v pripade vypisania na matersku dostala papier, ale co v takomto pripade, ked pojdem z rodicovskeho na rodicovsky, ci ako to spravne napisat, poradte mi niekto, ma tu niektora skusenost, co vsetko treba? Vopred dakujem

yvkay
25. dec 2017

@nana11 ahoj.mozem sa opytat ci si vypisovala novu ziadost o posudenie a aj pediatricka?myslim ked si vybavovala po roku opatovne predlzenie rp,dakujem za odpoved.