Kedy vybaviť predĺženú RD po 3.roku dieťaťa?

janinah
9. júl 2008

Ahojte,privítala by som akékoľvek rady ohľadom predlženej rodičovskej dovolenky,syna budú operovať v obdibí kedy bude mať 3.roky a ja by som mala nastúpiť do práce, bude to PN najmenej 3 mes. a aj po tejto dobe ho asi nedám do škôlky,aby som predišla chorobám získaným od iných detí, ide o operáciu obličky,čiže vážna vec, uvažujem,či je lepšie vybavovať predlženú RD alebo nastúpiť do práce a potom byť dlhodobo PN,ďakujem.

mamina31
26. sep 2010

no my nechodime do skôlky ani na tie 4 hodiny..som rada ze je zdrava tak ju tam davat nebudem...ak by si nechcela davat do skôlky tak riaditelka ma jasne tlacivo kde je prerusenie dochadzky...doktorka ti da len pre nich potvrdenie ze teda je chora ze to neni len tvoj vymysel...my teraz cakame na vysledky z imunologie nateraz aj ako nechodi do skôlky a je zdrava mame pokoj aj s ekzemom a ja neviem ale ani obycajnu nadchu sme nemali...vyslovene nemusim do nej pchat ziadne lieky ani antibiotika na ktore je este aj alegicka...

miss
26. sep 2010

mamina - chapem, nas je presne taky istý ked je mimo skolky nie je nikdy chorý, akonahle nastupi uz je to kolotoc infekcii, ktore trvaju aj 2-3 týždne a tento rok uz 2 x nemocnica, mal zapal priedusiek, prvý krát bakteriálny, druhý krát vírusový 😒

mary74
1. okt 2010

Baby ja sa chcem spýtať , môžem požiadať o predlženú MD zo zdravotných dôvodov ked sa mi malá pocikáva a nosí okuliariky (dioptrie 3,5) resp. pri akých diagnozach sa môže požiadať o predlženie MD zo zdravotných dôvodov?

katecameron
1. okt 2010

@mary74 no pochybujem ze by ti to uznali ak je vo veci len toto viem ze pri diagnoze atopicky exem to uznavaju toto co pises som nepocula 😒

beatricer
2. okt 2010

@mary74 Mám známu, ktorej sa malý pocikáva počas poobedňajšieho spánku a je na predĺženej ale má na to papiere tuším od nefrologičky. Stačí ak chodíte aspoň jednému odbornému lekárovi. Môj malý býval často chorí a to sme navštevovali iba imunológa - alergológa a priznali nám. Záleží aj od doktorky či je ochotná vypisovať papiere. Za pokus to stojí.

miss
5. okt 2010

Baby, mam este jednu otazku, mozem prevadzkovat zivnost popri predlzenej materskej? pracovala by som z domu

majkaa76
5. okt 2010

moja sestra bola na predlzenom RP zdovodu castych chorob syna,,,nadchy, teploty,,,liecba ATB,,
bola do 5,5 roku a potom nastupila do prace a syn do MS

zobaka
23. nov 2010

Nechcem zakladat novu temu, tak sa opýtam tu. Kde vsade sa treba prihlasit, ak sa schvali predlzena rodicovska platena dovolenka. Akurát viem, ze treba ist do zdravotnej poitsovne a ešte? aj na socialny úrad dat si ziadost aby odvadzali odvody do dochodku? popri tom ma napadlo, ci mi popri klasickej 3 ročnej rodičovsje stat platil aj dochodkove, lebo si nespomínam, ze som o nho ziadala, akurat viem, ze som niesla rozhodnutie po porode do zdravotnej poistovne. Ako to vlastne je

Dakujem za odpoved, dufam, ze niekto odpise 😅

grettia
23. nov 2010

mozem ist na predlzenu rd po dovrseni 3 roka veku dietata /to bude januar 2011/,kedze som pred nastupom bola vedena na urade prace ako nezamestnana a nebudem mat narok na podporu v nezamestnanosti po skonceni rodicovskeho prispevku
zamestnat sa do septembra nemozem ,kedze dieta mi zoberu do skolky az vtedy a poberala by som len rodinne pridavky
vraj pokial som vydata nemozem byt vedena ako zena starajuca sa o dieta len slobodne ci rozvedene maminky/to bude asi blbost,nie/

klikklok
27. nov 2010

ja mam ten isty problem len som vedena ako zamestnanec ale som na MD a chcem ostat na RD do 6 rokov dietata ako osoba starajuca sa celodenne o dieta len neviem co vsetko treba a kde vybavovat

pegy
27. nov 2010

ak chcete zostat ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov, treba to nahlasit zamestnavatelovi a v socialnej poistovni, ak chcete predlzenu rodicóvsku dovolenku pre nepriaznivy zdravotny stav dietata, to sa vybavuje na Urade prace, soc. veci a rodiny. Daju vam tam tlacivo, ktore vyplni detsky lekar a pridate vysetrenia od odbornych lekarov, potom to ide na komisiu.

klikklok
29. nov 2010

pegy dakujem ti tak nebude problem ak neostanem pre zdravotny stav ale iba preto ze ju nemam kam dat?a zamestnavatelovy to mam ako formulovat ako oznamenie a on to zamna vybavy?lebo som si volala na ZPa tam mi pani povedala ze ak som zamestnana tak nemam narok na zp len ak dam vypoved .tak som stoho jelen

silkos
30. nov 2010

Začínam v tom mať riadny chaos :--) Dala som si žiadosť na úrad na predlženie platenej rodičovskej dovolenky hned den po ukončení pracovného pomeru.Viem,že ešte treba ísť na zdravotnú vypísať nejaké tlačivo,ale treba ísť aj na sociálku?A čo ak mi platenú neschvália, čo treba potom?Viete mi to niekto napísať?

klikklok
2. dec 2010

tak je som si to uz vybavila je to zaujimave je to tak ako pisala pegy vsetko ma vybavyt zamestnavatel aj na socialke aj na zdravotnej jemu treba dat ziadost o predlzenie RD do 6 rokov dietata ako osoba sa celodenne starajuca o dieta ak s tym zamestnavatel nebude suhlasit tak on ma dat vypoved s odstupnym potom na urad a nahlasit na RD... nerobia stym ziadne problemy tak idem cakat ako zareaguje moj zamestnavatel drzte mi palce 🙂













zobaka
14. dec 2010

Baby neviete ci ten zvyseny prispevok 190 eur sa týka aj predlzenej rodicovskej?

habibi78
19. dec 2010

ahojte dievcata..... mam na vas dve otazky.....
1. tlacivo na predlzenu rodicovsku mam, uz je vypisane od lekarov, mam prilozene kopie lekarskych sprav..... kam to mam poslat? Na urad prace alebo na socialku?
2. Ak sa dcera narodila 6.1.2008 konci mi rodicovska 6.1.2011 alebo az 31.1.2011??

Dakujem pekne za odpoved, ak s tym mate skusenosti.....

zobaka
21. dec 2010

Musis ist na urad prace socialnych veci a rodiny, tam sa to podava

rodicovska ti konci ku dnu narodenia dcery, ale rodicovsky príspevok dostanes za cely mesiac

habibi78
22. dec 2010

@zobaka, dakujem..... takze musim mat rozhodnutie o predlzenej RD do 6.1. alebo do konca mesiaca staci? Som z toho magor..... Kam sa mam ist nahlasit ked mi skonci rd?

habibi78
22. dec 2010

@zobaka v jednom z poslednych vydani noveho casu bol rozhovor s ministrom prace.... a tam bola otazka , ci sa 190 tyka aj predlzenej rd, tak odpovedal, ze ano.....

zobaka
22. dec 2010

habibi - ked ti konci RD musis sa ist na urad práce prihlásit, ak si nezamestnana, ak zamestnana musis nastupit do prace, medzitým si podas ziadost o predlzenu RD do 6 rokov veku dietata, na to sa caka 30-60 dní zalezi akí budu rychly

ano, uz som si precitala, ze je to tak, ze tých 190 eur sa týka aj predlzenej RD, este by ma zaujimalo, ci sa da popri predlzenej RD pracovat, to neviem nidke najst 😕

habibi78
22. dec 2010

@zobaka tak mne bolo povedane, ze pri predlzenej rd mozes pracovat na dohodu.... ale neviem to na isto, to je tak ze jedna babka povedala......
u mna je ten problem, ze k 6.1 napisem ze sa chcem vratit do prace...oni mi napisu ze nie a daju mi 3 mesacne odstupne.... to viem na isto.....cize tym padom so mnou ukoncia pomer..... ale co dovtedy kym mi pride vyrozumenie z uradu prace ohladom predlzenej rd??? To mi robi problem..... Tam to bude slepe takmer mesiac do februara..... ziadost na urad prace som uz podala ohladne predlzenej rd, ale kym to oni spracuju.....

gapa
22. dec 2010

@zobaka
od 1.1.2011 môžeš aj pracovať na dohodu a poberať RP. Je jedno, či má dieťa 1,2,3,4,5, alebo do 6rokov. Môže dokonca chodiť aj do škôlky, myslím bez ohraničenia doby.

zobaka
22. dec 2010

gapa - ale aj vtedy moze ist do skolky na cely den, ked ak som s nim doma zo zdravotnych dovodov? aj ta praca na dohodu, je to niekde uz schvalene? keby nieco, aby nebol problem, diky...lebo pracovnicky na urade mi povedali, ze moze chodit tak max. na 4 hodiny denne

zobaka
23. dec 2010

habibi - ved ti vravim, evidujes sa na urade prace, zatial sa ti bude platit aspon zdravotna, ked ti predlzenu RD schvalia, odhlasis sa

zobaka
1. jan 2011

Baby nemate nejake info o zmenach ak je rodic na predlzenej rodicovskej do 6 rokov veku dietata? stale plati, ze dieta moze ist maximálne na 4 hodiny denne do skolky? a co praca popri predlzenej rodicovskej je mozna aspon na dohodu, alebo nic?

Napiste ak viete, dakujem 🙂

lubka8385
1. jan 2011

Ahojte dievcata.Mne konci RP 31.3.2011 a chcela by som si tiez poziadat o plateny rodicovsky prispevok zo zdr.dovodov.Moj maly ma obojstranny razstep pery a podnebia.Posledne 3 mesiace mame neustale sopliky,mensie,vacsie...Od narodenia byval casto chory,bacile v nosteku,intolerancia mlieka,caste zapaly uska,chodili sme na Gastro,krcne.Ma uz 2 operacie za sebou a to nas este nejake cakaju.Chcem sa spytat,ci nahodou neviete niekto,ci by som mala narok na predlzeny RP?
Dakujem...

zobaka
2. jan 2011

Lubka - potrebujes na to zaznamy od dr. za ktorými ste chodili s problemami, pediater potom vsetko zapise do ziadosti a tu posles na úrad práce, potom pockas na rozhodnutie

lusilia
3. jan 2011

Ahojte zienky, potrebujem poradit, aj ked mam v podstate na to este cas. Mam tiez choreho syna, ktory nebude moct ist do skolky, takze predpokladam, ze by som mala narok na predlzenu RD, ale v juni sa mi narodi druhe babo, takze tym padom sa mi rusi ta RD na prve dieta? Maly bude mat tri roky az 6.1.2012. Dakujem za odpoved

maznacik007
3. jan 2011

@lusilia ano samozrejme prva RD sa rusi nastupom na matersku /ak mas narok/ ak nie tak porodom dalsieho dietata.... Rd ti bude koncit dovrsenim 3 roku u druheho dietata. / ak teda nebudes mat este tretie medzitym/

lusilia
3. jan 2011

@maznacik007 dakujem, predpokladala som, ze je to tak a hadam mi dve budu stacit 😀 Take vlastne budem dostavat 190 EUR na dve deti, no uz sa tesim 😖 A teda na matersku nastastíe narok mam, kedze som zamestnana.