Kedy vybaviť predĺženú RD po 3.roku dieťaťa?

janinah
9. júl 2008

Ahojte,privítala by som akékoľvek rady ohľadom predlženej rodičovskej dovolenky,syna budú operovať v obdibí kedy bude mať 3.roky a ja by som mala nastúpiť do práce, bude to PN najmenej 3 mes. a aj po tejto dobe ho asi nedám do škôlky,aby som predišla chorobám získaným od iných detí, ide o operáciu obličky,čiže vážna vec, uvažujem,či je lepšie vybavovať predlženú RD alebo nastúpiť do práce a potom byť dlhodobo PN,ďakujem.

habibi78
7. feb 2011

@katecameron no tak toto bolo trochu slabe vyjadrenie z ich strany..... 😒
ale vziat 2O euro za blbe ptvrdenie? To su uz fakt nenazrati ti lekari, hlavne ze budu strajkovat, ake su oni chudatka chudobne..... 😠 😠 😠

donara
7. feb 2011

@katecameron ľahká perzistentná astma, alergia: prach, mlieko, pele....... mala som vypísanú žiadosť, ktorú som dostala na soc. s tou som šla k pediatričke, ona mi ju vypísala, potvrdila, a od imunolog. som mala tak isto zhodnotenie jeho zdravotného stavu.

maznacik007
7. feb 2011

u nas chce pediatricka 7 EUr za vypisanie ziadosti na liecenie.... za taketo posudky neberie nic... na imunologii sme platili za prve vysetrenie a objednanie na cas spolu 20 EUR... kontrola je za 10 EUR... ale v tom su aj kozne testy a najma zaslanie spravy postou... co sa nam oplati lebo ked si zratam benzin, parkovne a cas tak to vyjde lepsie....

u nas mi lekarka vravela ze ak budem chciet tak mozem poziadat o tu predlzenu RD na maleho... / chodime na kardiologiu a ma problemy so slezinou/ ale ja mam narok este na dva roky RD... lebo u nas sa to rata az od pravoplatnosti sudneho rozhodnutia...

ale keby mi dala taku od veci spravu ... ako katecameron tak to by som ani nevzala a ani nezaplatila... sak naco to vobec pisala... ked to nedoporucila... 😠

reisi
7. feb 2011

@jarus74, bola som doma s dcerkou na predlzenej materskej do januara tohto roku do jej 6 rokov. Za posudky som nikdy neplatila ani cent. Ja som ale konkretne nesla za odbornym Dr. ze chcem vyjadrenie kvoli predlzenej materskej, vzdy som pediatricke odniesla spravy , ktore som mala doma. K odbornemu Dr. som vsak s dcerkou chodila kazdy mesiac,k dalsim kazde dva mesiace a k dalsim raz za pol roka. Cize papierov som mala strasnu kopu.Bars by ich tolko nebolo treba 😔

jarus74
7. feb 2011

@reisi dakujem 🙂 ja uz zacinam mat obavy ci sa my to oplati pri synovych diagnozach ked vsade kde citam su dost velmi vazne dovody a ja neviem ci ich mame hoc dokina suhlasila ze vraj ano.hmm vas nazor aspon trosku.idem od lahsieho syn ma strabizmus a astigmatizmus nosi okuliarky plus 4,
z neurologie ma miernu hypotomiu hoc tam uz nechdime tak casto
sme po operacii osteochondromu je to nador na lopatke je vyoperovany ale histolog.nalez beningny momentalne bez liecby musime chodit na kontroly ma to byt pod kontrolou,chodime aj na ortopediu ,alergologiu je casto chory a ine.....

reisi
7. feb 2011

@jarus74, ja si myslim, ze tych diagnoz mate tiez pozehnane 😔 A mas narok na predlzenu matersku! Zacni si to davat dokopy a daj ziadost!Drzim palce!

maznacik007
7. feb 2011

@jarus74 ja si tiez myslim ze nemas co vahat... to ti musia priznat predlzenu platenu RD...
treba vsetky papiere dat dokopy.. a priznaju... veru tych diagnoz mate velmi vela... 😔

jarus74
7. feb 2011

@maznacik007
@reisi
dakujem vam za povzbudenie tak sa do toho pustim a uvidime potom potrebovala som pocut ze sa do toho mam pustit plnou parou vpred,hoc je lespie ak deticky su uplne zdravucke 🙂 dam vam vediet ako som dopadla.

estanis
7. feb 2011

@jarus74 urcite nebudes mat ziadne problemy. moja svagrina si to bola tiez vybavit a dovod bol ten, ze bol maly casto chory - kasle, teploty, anginy, sople...

katecameron
7. feb 2011

@estanis ta de to byvate ked jej to uznali moj mal diagnoza astma a znízena iímunita a neuznali to asi strasne zalezí od toho kde byvate kazdy okres inak posudzuje

habibi78
7. feb 2011

@katecameron presne tak, oni to posudzuju asi podla nalady alebo co..... niektore baby co poznam si takto normalne zarabaju, maju konkretne dve baby zdrave deti, riadne chodia do skolky, ony do prace, ale sak preco nevziat 190 eur, ked je ta moznost..... a tu citam, ze fakt chorym detickam to neschvalia..... uplne na hlavu to je cele..... mali by mat nejake jednotne pravidla alebo co..... 😠 😠 😠 😠

ejaeja
7. feb 2011

@habibi78 dakujem

ejaeja
7. feb 2011

@habibi78 a tebe schvalili?

habibi78
7. feb 2011

@ejaeja hej, schvalili...

gapa
7. feb 2011

@zobaka
ešte snád tolko, že pýtala si sa síce na dôch.poistenie, ale treba vedieť, že zdravotné poistenie je v tomto prísnejšie. Ak nie si poberatelom RP, materského, nemocenského a si zdrav. jpoistená štátom ako osoba riadne osobne a celodenne sa starajúca o dieťa do 6rokov, tak tam môžeš byť z tohoto titulu poistená štátom (zdravotne), len ak dieťa chodí do škôlky na max. 4hod. denne.
ak si evidovaná na UP ako uchádzač o zametsnanie a z toho titulu si poistenocm štátu, tak to, že dieťa chodí do škôlky na celý den nevadí.

zobaka
8. feb 2011

@gapa

je to nejake komplikovane 😅 cize teraz po novom, ked sa porpi predlzenej RD da robit, sa da byt zaroven n RD plus vedena v evidencii na urade prace? no tak mnesa nechce oat toto vybavovt, každý mesiac nosit listocky. Co viem tak kontroly chodili niekedy zo socialky, res. ani nechodili, len školka daa potvrdenie, ze dieta chod na max. 4 hodiny denne, myslís, ze zo zdravotnej by toto niekto riesil? ja myslim, ze nie 🤐 aj ked clovek nikdy nevie, ja tiez nie sm suprman, ay som ohla byt kazdy den n 11.30 v skolke, proste sa vyskytnu veci, terminy kedy proste musim byt v dany cas na inom mieste. Inak zaujimava info, dik

zobaka
8. feb 2011

ospravedlnujem sa za preklepy, ale nejak mi to tu blbne a moznost opravy na tomto PC nemam

newyorkgirl
8. feb 2011

na predlzenu rodicovsku musi byt diagnoza? teda ja som s nasou bola na neplatenej, lebo sme cakali uz druhe babo, tak necitam, cele, len vam sem tak skacem 😀 lebo ma presne zaujalo ako pisete, co kraj, to iny mrav na uradoch, veru tak, hlavne ked ja som rodila v UK a potom papierovacky doma, tiez v kazdom meste ine povedia, ako sa tety vybuvaju, asi tak 😅

zobaka
8. feb 2011

@newyorkgirl

na statom platenu musi byt nepriaznivy zdravotny stav dietata overeny lekarom, na neplatenu nie

newyorkgirl
8. feb 2011

@zobaka hej ma to napadlo, ze to bude asi tak, ze ked chce mamina rodicovsky poberat... to sa mna netykalo veru... ale drzim kazdej palceky s vybavovackami, treba sa obrnit trpezlivostou...

zobaka
8. feb 2011

gapa - som poberatel RP, cize mna sa to netýka zrejme 😕

vera999
8. feb 2011

Dobry den velmi ma zaujala vasa tema na kolko, syn ma 2,5 roka a dala som ho do skolky. Je alergicky na vajecny bielok. V skolke bol 4 dni a uz dostal vysoke horucky... Tak ak to takto pojde dalej rozmyslala som o tej predlzenej dovolenke. Len neviem ci to je mozne. Ale ako citam tak vsade je to trochu inak. Asi to zalezi od pracovnicky aky ma den.
Ako to je s tou predlzenou dovolenkou. Dakujem Zatial pracujem na dohodu. Dakujem

zobaka
8. feb 2011

@vera999

od pracovnicky to nezalezi, na to su zakony plus vyjadrenie posudkoveho lekára 😉 obávam sa, že alergia na vaječný bielok, nebude dostatočným dovodom, ale avsak ma dieta alergia aj na ine veci, nielen potravinove, kasle, ma oslabenu imunitu podla vysledkov krvi, caste infekcie, popripade hospitalizacie, vsetko treba zdokladovat a pripojit k ziadosti a uvidite, za pokus nic nedáte

paula80
8. feb 2011

ahojte, chcela by som sa poradiť, žiadosť o predlženie rodičovského ste si dávali vypísať u pediatričky a prikladali ste len odborné správy špeciálne vystavené/kde bolo odôvodnenie prečo predlženie/ pre žiadosť od odborných lekárov, alebo stačilo len prefotenie karty- myslím tej odbornej časti?Ja som dnes niesla žiadosť ku našej pediatričke/resp.zastupujúcej dr, naša je momentálne na materskej dovolenke/ a ona mi nevedela povedať, že či potrebujem aj odborné vyjadrenie, alebo len prefotenú kartu, povedala, že ona mi žiadosť vypíše.U nás ide o gastro problém, tak neviem, či ísť pýtať od gastro dr.zvlášť potvrdenie a platiť za to.ďakujem

zobaka
8. feb 2011

paula - najprv nalezy od odborných lekarov, tie pripojis k ziadosti, pediatrička akurat spíše celkovo, preco je jeho stav na predlzenu RD a napise, ze doporucuje

vera999
8. feb 2011

Dakujem za odpoved. Este ak mozem kedy predtym ako maly dosiahne 3 roky treba o to poziadat a zacat to vybavovat? Je prevda ze sa aj pri predlzenej materskej moze pracovat? Dakujem

zobaka
8. feb 2011

@vera999

poziadat mozes kedy chces, ano moze sa pracovat

paula80
8. feb 2011

@zobaka ďakujem za odpoveď

zobaka
8. feb 2011

@paula80

este som chcela dodat, ze kludne moze dopisat aj to, co ma dieta v karte, ked je casto chorý, daj urobit testy na imunitu

nikabrunc
9. feb 2011

ahojte stále sa neviem dopátrať po odpovedi na moju otázku, možem ostať na predlženej materskej,ak je dieťa zdravé,ak som zahlásená na UP a asi budem aj dostávať pol roka podporu v nezamestnanosti? a ako mám postupovať mám sa tam ísť zahlásiť alebo to berú ako samozrejmosť, kedže som na úrade práce, dakujem pekne za odpovede