Kedy vybaviť predĺženú RD po 3.roku dieťaťa?

janinah
9. júl 2008

Ahojte,privítala by som akékoľvek rady ohľadom predlženej rodičovskej dovolenky,syna budú operovať v obdibí kedy bude mať 3.roky a ja by som mala nastúpiť do práce, bude to PN najmenej 3 mes. a aj po tejto dobe ho asi nedám do škôlky,aby som predišla chorobám získaným od iných detí, ide o operáciu obličky,čiže vážna vec, uvažujem,či je lepšie vybavovať predlženú RD alebo nastúpiť do práce a potom byť dlhodobo PN,ďakujem.

zlatat
22. aug 2011

@bianka1 ahoj, čítam, že tvoja dcérka má celiakiu - prečo dostávaš iba 16,90 € príspevok na diétu? 😕 My na malého ( celiatik alergický na mlieko a sóju ) dostávame k RP + 35,24 €

bianka1
22. aug 2011

@zlatat ahoj ja neviem 😒 teraz pojdem na urad lebo musím vybaviť predlženu na syna tak sa povypytujem kvôli čomu malá dostáva iba 16.90€..inak nemusíš nič vybavovať ked malého dáš do škôlky aspon nám to tak bolo povedaná že kludne aj na 8 hodín sa môže dať 🙂 u nás je ale ten problém že aj malý má potravinársku alergiu+sennú nádchu+častá chorobnosť a ešte ktomu ani psychologička nám školku vôbec nedoporučuje takže ani na hodinku ho do škôlky nemôžem dať 😒 ale som velmi zvedavá či mi vlastne posudková predlženú odsuhlasíí ☹

bianka1
22. aug 2011

@zlatat ked máš priznanú predlženu tak aj ked na 8 hodín dáš malého do škôlky tak ty o peniažky neprídeš a odvody tiež bude za teba platiť štát 😉 a vôbec nič nemusíš na urade nahlasovať 🙂

zlatat
22. aug 2011

@bianka1 aj zdravotné? Tak to je dobrá správa. A netreba na ÚPSVaR odniesť rozhodnutie zo škôlky ?

zlatat
22. aug 2011

@bianka1 ja myslím, že ti ju odsúhlasí. My máme problém so stravovaním v škôlke, takže na dlhšie ako 4 hodiny ho aj tak nemôžem dať - odmietajú mi v škôlke ohrievať jedlo ... vraj na to nemajú vhodné podmienky ( chýba im navyše chladnička, mikrovlnka,... podľa mňa samé výhovorky ), takže mu môžem iba zabaliť desiatu a mám mu dávať aj do fľašky čaj ... akože toto je už sila, že ani čaj mu nie sú schopní urobiť 😠

bianka1
22. aug 2011

@zlatat netreba nič odniesť 😉 jasne aj zdravotné presne tak ako doteraz 😵 ,,tak vieš pokial mi nepríde vyjadrenie z uradu tak sa zatial budem báť 😒 nikdy neviem na aku posudkovú narazím.,s malou som bola doma iba do 5teho roku a tiež má celiakiu pekne mi napísali že to nieje dg na predlženú 😕 ale už ta posudková v juli odišla takže dufam miesto nej prišla normálnejšia 😉 teraz mám papiere ešte u pediatričky hned ako vypíše tak ich zoberiem a budem čakať 😉 so stravou v školke sme mali ten istý problem kedže malá je oktobrová tak do škôlky išla ako 6ročná a iba ba 3hodiny ☹

danielahamar
22. aug 2011

@zlatat nie netreba

danielahamar
22. aug 2011

@zlatat ja by som ho dala, kedže je predškolák, môj chodí do škôlky od 3rokov a tiež som na predlženej a tento rok tak isto ide do predškolskej, u tvojho riskuješ to, že ak pôjde rovno do školy, že ti veľa vymešká z tade, tak radšej škôlka a ked si doma ako škola a ty budeš v robote 😉

zlatat
22. aug 2011

@danielahamar presne toto mi povedala aj pediatrička - že keby som ho teraz nedala do škôlky, ale čakala povedzme ešte rok, tak by sme riskovali, že by veľa vymeškával v škole a potom by nebol ani naučený pracovať v kolektíve ... našťastie je októbrový, takže v škôlke takto bude 2 roky a do školy pôjde ako takmer 7 ročný.
Navyše som sa od kolegyne dozvedela, že s najväčšou pravdepodobnosťou keď nastúpim do práce po ukončení RD dostanem výpoveď - takže super vyhliadky do budúcna 😖

pitik
22. aug 2011

@zlatat zlatka (ahoj, tu je zuzi 🙂 )netreba nikde nic nahlasovat, ja som to tento rok zistovala kvoli sebikovi, isiel od januara, teda od konca, najskor na 4 hodiny, potom som sa dozvedela, ze moze ist na cely den, tak od aprila isiel tak, akurat som to riaditelke oznamila a vsetko mi bezalo. Samozrejme teraz som to musela zrusit, aj ked sme to mali schvalene do 6 rokov, kvoli materskej. A inak sa ako mate? My ako vidis uz sme traja, tak si zvykame, aj ked Veronika a Sebik este zatial cestuju kade-tade, ale uz nas to bude cakat naplno. 😝

zuzana2607
23. aug 2011

Ahojte maminky 🙂 ja by som sa chcela opytat tiez na predlzenie RD po 3.roku dietata.moj maly ma momentalne iba dva roky ale rozmyslala som nad tym ci mi budu chciet predlzit rodicovsku dovolenku.pretoze podla vsetkeho by moj syn mal nastupit do skolky od 1.9.2012 ale caka nas jedna velmi tazka operacia mocovej rury v novembri 2012 kedze sa obavam ze by medzicasom mohol v skolke ochoriet tak by som si chcela rodicovku dovolenku predlzit.na tu operaciu cakame viac ako rok a pol preto by som nechcela aby sa nam musela prekladat kvoli tomu ze by nam ochorel.po operacii budeme s nim musiet chodit na pravidelne kontroly rveho pol roka kazdy mesiac a potom kazde tri mesiace.A este k tomu vsetkemu moj drobec ma iba jednu oblicku s ktorou musime tiez chodit na kontroly a rozne sona.Dakujem za kazdu odpoved 🙂

bianka1
23. aug 2011

@zuzana2607 ahoj tak určite treba zájsť na USVR vypýtať papiere a tie nechať vyplniť pediatričkou+ priložiť od odborného lekára 😉 podla mna určite ti na rok predlžia RD 😉 držím palce

cartridge
23. aug 2011

@bianka1 neviem teda, či je to správne uvedené, ale podľa mňa ak dieťa dáš do MŠ už na 8 hodín, zdravotné poistenie Ti prestáva platiť štát, ak sa mýlim, opravte ma.

bianka1
23. aug 2011

@cartridge asi sa mýliš lebo mne to na urade tak povedali -bola som pre papiere asi 3 týždne dozadu 😉 jedine keby sa pani uradníčka pomýlila 😕 nám škôlka nehrozí ale aj tak nám vysvetlovala čo sa môže popri predlženej RD 😒

bianka1
23. aug 2011

@cartridge vidíš ale či za teba v tom prípade platí zdravotne to teda neviem ale o týžden tam idem tak sa možem spýtať..

pitik
23. aug 2011

ja som akurat do ZP odniesla rozhodnutie o schvalenie predlzenej RD, oni si to poznacili a to bolo vsetko. hadam by mi povedali, keby som si mala zacat platit zdravotne odvody sama

zuzana2607
24. aug 2011

@bianka1 Dakujem za odpoved..urcite sa tam pojdem opytat..ved pokial ta operacia dopadne uspesne tak mi staci predlzit iba na rok.dakujem

adrina
25. aug 2011

zdravotné neplatíš...iba v prípade že si aj živnostník....ani škôlka nemá vplyv.... 😉 😉

janka5861
26. aug 2011

@adrina ako vies , ze sa plati zdravotne ked si zivnostnik ? ja som sa bola pytat na to a udajne nie .... uz fakt neviem.... co a ako ....je spravne .

adrina
27. aug 2011

ja som na rodičáku a mám aj aktívnu živnosť...a zdravotku platím....lebo teraz popri rodičáku možeš aj pracovať...

nana11
29. aug 2011

ahojte, potrebujem radu ohladom predlzenej rodicovskej dovolenky. minuly rok som bola na predl.rodic. dovolenke zo zdravotnych dovodov a niesla som aj to rozhodnutie ze mi to uznali na jeden rok na zdravotnu poistovnu. teraz po roku som si dala opatovne posudenie a tiez mi to uznali a teraz neviem ci s tym rozhodnutim mam ist zase na zdratovnu poistovnu. poradite mi?

bianka1
29. aug 2011

@nana11 ahoj,podla mna áno, rozhodnutie bolo na 1 rok 😉 stačí poštou poslať kopiu rozhodnutia do poisťovne 😉

nana11
30. aug 2011

bianka1, dakujem pekne.

aniko79
2. sep 2011

Ahojte baby,moja malá dcéra máji mala 4 roky,minuli rok od septembra zacala chodit do skolky ale tento rok juni uz len na pol dna chodila,lebo od aprila mi uznali RP.na dlhodobo nepriaznivá stav a to do 5 rokov,no teraz nato by som bola zvadavá ze naozaj je to pravad ze aj tie deti mozu chodit na cely den do skolky?Lebo na UPSVR mi hovorili ze ano,ale niektoré baby mi hovoria ze nech sa nedám ju tak lebo neni to pravda

adrina
4. sep 2011

@aniko79 môže chodiť do škôlky....aj môj syn chodí.....zmenil sa zákon,môžeš aj pracovať,aj dieťa môže chodiť do škôlky..a na RP máš nárok 😉

aniko79
5. sep 2011

Dakujem ti adrina,ale to nevies ci to treba nahlásit aj do zdravotnej p.kde som musela odovzdat fotokopiu? 🙂

rolandik
12. sep 2011

Mne povedala pani na Obvodnom úrade odbor sociálnych vecí ( to je tam odkiaľ chodí rodičák), že predlžená RD po 3.roku neexistuje! RD trvá asi do 6 rokov, ale platená je iba do troch rokov veku dieťaťa. Dobre si pamätám, že mi zdôrazňovala, aby som jej prišla nahlásiť nástup dieťaťa do škôlky. Pokiaľ, ale dieťa chodí do škôlky na štyri hodiny neviem či to mám nahlasovať. Mám pocit, že všetko sa to začína na tomto úrade. Kým tam nič nenahlásim som na RD do 6. rokov, aj keď bez peňazí od štátu, ale zato s plným poistením.
Moje dieťa už malo 3 roky a bola som sa spýtať na Sociálnej poisťovni ako to so mnou vyzerá ohľadne poistenia a ona mi povedala, že som stále poistenec štátu. ( RD sa mi naďalej ráta do dôchodku, maródku, ale nedostanem.)
Pani na SP hovorila o čestnom prehlásení, že nemám príjem. Tak to asi budem musieť doložiť. Tu mi vychádza, že akonáhle budem mať príjem moje poistenie sa ruší.

ejaeja
12. sep 2011

Ahojte žienky mam taky problem mam malu ktora pre svoju chorobu nemohla byť od narodenia očkovana takže teraz 9.10.2011 bude mať 3 ročky a do školky ju nemôžem dať pre očkovanie ma cyklicku neutropeniu pokles bielych krviniek chcem si zo zdravotnych dovodov predlžiť RD na urade soc. veci a rodiny mi povedali že až po 3. rokoch dietaťa /čiže až 10.10.2011/ musim podať žiadosť na schvalenie ktore do mesiaca my maju poslať ale neviem ako postupovať u zamestnavateľa kedže som mala nastupiť do zamestnania od 9.10.2011skuste poradiť kedže až po mesiaci dostanem vyrozumenie . DAKUJEM

bianka1
13. sep 2011

@ejaeja ahoj už si mala dať žiadosť na urad aby sa ti RD nepozastavila 😒 tak hned zajdi na urad vypýtaj si tlačivo oni už vedia aké to zober k detskej+ dolož fotokopie od odborných-nie staršie ako 6 mesiacov a naspať na urad a potom čakať či ti ti posudková schváli-držím palce 🙂

zuza.m
13. sep 2011

ahojte baby.potrebujem poradit .maly (3roky)ma int.laktozy a tak sme si podali o predlženie RD.došiel posudok že mi to zamietaju preto že dieta nema dlhodobo nepriaznivy zdravotny stav vyžadujuci osobitnu starostlivost.zda sa mi to dost nepochopitelne nakolko musi dodržiavat detu a teda všetko mlieko musi byt nahradene špecialnym mleikom.maleho som dala aj na 4hodiny do školky ale nakolko mu nevedia varit musim mu nosit stravu .dohodli sme sa na desiatu a obed mu robim už doma.cchela by som sa odvolat ale zaujimalo by ma že či to niekomu schvalili alebo intolerancia laktozy je malo ?? 😕