Kedy vybaviť predĺženú RD po 3.roku dieťaťa?

janinah
9. júl 2008

Ahojte,privítala by som akékoľvek rady ohľadom predlženej rodičovskej dovolenky,syna budú operovať v obdibí kedy bude mať 3.roky a ja by som mala nastúpiť do práce, bude to PN najmenej 3 mes. a aj po tejto dobe ho asi nedám do škôlky,aby som predišla chorobám získaným od iných detí, ide o operáciu obličky,čiže vážna vec, uvažujem,či je lepšie vybavovať predlženú RD alebo nastúpiť do práce a potom byť dlhodobo PN,ďakujem.

jarus74
8. mar 2011

@katecameron tak drzim palce a napis ako si dopadla dufam ze ti to vyjde lebo verim ti ze to neni nic moc prijemne behat s dietatkom stale po doktoroch tak ako my s tym najmensim ☹
prajem malemu vela zdravicka 🙂

jarus74
8. mar 2011

@habibi78 tak to je dost 60 dni uffffffffffff

habibi78
8. mar 2011

@jarus74 ziadost som posielala v polovici decembra, vyrozumenie mi prislo na konci januara.... 😝

jarus74
8. mar 2011

@habibi78 aha ale to sa dalo pocitat lebo tam boli sviatky aj dovolenky take obdobie vies ake myslim a ako si dopadla?
schvalili ti to?? a ake mate diagnozy nechce sa my citat do zadu ☹ ☹ ☹

habibi78
8. mar 2011

@jarus74 no ved moze to byt aj tym blbym sviatocnym obdobim..... 😖
nam to schvalili, dcera ma plucnu nedostatocnost a respiracne problemy.... teda ma toho viac, ale toto jej uznali....
vy mate co? Booooooze, to je hrozne, pisat si ktore dietatko ma aku diagnozu, najlepsie by bolo keby ziadnu.... 😒

jaja28
8. mar 2011

nám prišla odpoveď do 20 dní

jarus74
8. mar 2011

@habibi78 je to hrozne ale co narobis ked niekto napise ze je len casto chore a vraj im to schvalili tak je to smutne a su tu mamicky ktore maju vaznejsie deti chore a nic z toho tak mna to osobne mrzi ☹ ja s malym chodim na caste kontroly do viacerych ambulancii ocne strabizmus a astigmatizmus nosi okuliarky plus 4,
z neurologie ma hypotomiu,
sme po operacii osteochondromu je to nador na lopatke je vyoperovany ale histolog.nalez beningny momentalne bez liecby musime chodit na kontroly ma to byt pod kontrolou,chodime aj na ortopediu ,alergologiu je casto chory na bronchit.astmu .a k tomu este plienkujeme a zaostava vo vyvoji reci sme trosku v tomto pozadu ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

jarus74
8. mar 2011

@jaja28 super takze cakam tie 30 dni a uvidi sa co bude dalej ak nie tak budem na neplatenej nic sa nedeje 🙂 🙂 🙂

jaja28
8. mar 2011

poznám pani z malého mesta, ktorá má na starosti tieto žiadosti, hovorila, že záleží od posudkového lekára, ale že jej zatiaľ schválili každú žiadosť, dokonca aj ekzémi, plienkovanie a podobné absolútne nepodstatné diagnózy a "nediagnózy" je to smutné, ale je to tak 😒

habibi78
8. mar 2011

@jarus74 jooooj, pokladik malinky, ma toho dost, nech sa mu dari....
toto ti urcite uznaju, schvalia to urcite, to by uz co bolo keby ti tieto diagnozy neuznali????
drzim vsetky palce.... aj na nohach, daj vediet ako ste dopadli... 😉

jaja28
8. mar 2011

jarus 74, určite vám to schvália, nemusíš sa báť, toto je veľa aj na dospelého človeka, toto sú vážne diagnózy, teraz len počkať na odpoveď, držím vám palčeky aj aby vám to schválili aj aby ste sa z toho čím skôr dostali 😉

jarus74
8. mar 2011

veru dievcata hlavne je aby sme sa z toho vsetkeho dostali jasne ze napisem ako sme dopadli. 🙂

basika
13. mar 2011

ahojte, idem po radu. Lebo v minulosti som to niekde čítala, ale teraz keď je to aktuálne to neviem nájsť. Mám predĺženú materskú zo zdravotných dôvodov a ako mám teraz postupovať voči Sociálnej a zdravotnej poisťovni? Treba nahlásiť pokračovanie PRD? ďakujem.

alla
13. mar 2011

Ahojte! Momentálne uvažujem, že by som si skúsila tiež požiadať o predĺženú materskú dovolenku. Máme viac takých bežných diagnóz kvôli menšiemu vzrastu a nízkej váhe 😖 (vraj sa to časom spraví), ale zároveň dcérka býva aj často chorá kvôli zníženej imunite. Sme preto viac doma ako v škôlke(v pomere asi 3 ku 1). Čo je ale moja otázka: je možné popri predĺženej materskej dovolenke čerpať aj OČR (priplácam si dobrovoľné nemocenské poistenie)? Ďakujem za odpoveď .

zobaka
13. mar 2011

@basika

áno, treba odniest rozhodnutie do ZP a aj na SP, ak chces, aby sa ti to zapocitavalo do dochodku

jahodka11
16. mar 2011

ahojte,maleho mam v skolke, ja som nezamestnana, maly byva dost casto doma, alebo na obed idem prenho...zacal akosi plakavat, tak kd mam moznost, idem ho zobrat....potrebujem poradit, ci sa da vybavit ppredlzeny rodicovsky, ak by bol v skolke len na pol den? ak ano, co mam urobit?

jania023
16. mar 2011

Ahoj nemate niektora skusenosti...chela by som si predlzit rodicovsky prispevok nakolko moja mala sa narodila 1600g a ma velmi slabu imunitu..stale je chora,ze vraj je to normalne pri jej podmienkach narodenia a ze by to mohlo casom zmiznut ale nikto nevie kedy...nemoze ostat medzi detmi bez toho aby neprisla nachladena alebo z chripkou ak ju mala nejake dieta...nemate niektora s tym skusenosti co s s tym da robit?

suezana
16. mar 2011

@jania023 normálne choď na UPSVAR, tam ti dajú tlačivo a to zanesieš lekárke - ona ho vypíše - presne sa tam uvádza koľkokrát bola chorá, čo to bolo a aké boli lieky-ATB a odnesieš to späť na úrad a do 30 dní by ti malo prísť, či schválili, alebo nie. Držím palce. Podaj to najlepšie mesiac pred tretím rokom malej.

kucharka
23. mar 2011

Ahojte.Chcem sa spýtať ohladom mojej známej ktorá si chce vybaviť rodičovský zo zdravotných dôvodov dieťaťa kôli peniazom.Dieťa je zdravé,1 krát bola na alergologii a má zistenu alergiu na psa inak chorá nebýva.Na predlženie rodičovského stačí len jedna návšteva alergologie?Matka s dieťaťom neplánuje zostať doma dokonca má 3 roboty.Myslím že je to nespravodlivé,čo taká matka ktorá má stále choré dieťa a chodí len po doktoroch.čo si o tom myslíte?

katecameron
23. mar 2011

@kucharka ja by som tej znamej vynadala lebo koli takymto ludom potom zamietaju ziadosti tym ktorí to fakt potrebuju a co ma rodinu na posudovej ci co ved jej to neprejde ked ma zdrave dieta jedine ze by mala obrovske znamosti

kucharka
23. mar 2011

katecameron-nie posudkovu nepozná ,pozná na rodičovskom tu pani ktorá vydava tlačivo na predlženu matersku.Nechcem byť škodoradostná ale dufam že jej to neschvália.Ja sama mám predlženu matersku a dosť som sa s malou nabehala po doktoroch,má zníženú imunitu a atopický ekzém.Tá známa si to nechce dať vyhovoriť,loebo chce dostávať peniaze,sama povedala že zo zdravého dieťeťa spraví choré.Ja si myslím že na predlženu matersku nestačí jedna navšteva alergologičky aj ked jej do papierov napísala že odporúča aby bola matka s dieťaťom doma.

zoja
24. mar 2011

kucharka, nemyslim, ze staci napisat, ze odporuca, imunologicka tam vypisuje aj vysledky z vysetreni, rozbor krvi a podobne, teda aspon nasa to tak robi

jarus74
24. mar 2011

@katecameron no ako uz ti dosla odpoved ??schvalene ? 🙂

kucharka
24. mar 2011

@zoja ja si tiež myslím že to nestačí,ved uvidíme ako sa k tomu postaví posudková doktorka

katecameron
24. mar 2011

@jarus74 ano schvalili este nemam doma papeir ale uz mi prislo take predvolanie ze mam príst poziadat o rodicovsky príspevok tak 1.5roka budeme este doma

katecameron
24. mar 2011

@kucharka ono asi zalezi od kial ste moj syn napr. nemal v v tej ziadosti vysledky krvi len prefotene spravy od odbornych lekarov ale to ze ho neodporucaju do kolektívu sme mali od 3doktorov pediater pneumolog a v prepustacej sprave z oddelenia nemocnice kde sme lezali v januari tohto roku tak ked mi isla doki písat prepustaciu spravu isla som za nou nech mi tam napíse ze neodporuca zaradit do kolektívu a ona abez problemov napísala no ale ak ma ona zdrave dieta tak nechapem preco jej alergo napísala do papierov ze odporuca aby matka bola doma ved jej to musí napísat aj pediater a to sa mi nechce verit ze by jej tam take napísala nasa pediatricka bola zasadne ZA to aby Vili nesiel do skolky a ja s ním bola doma to je uplne choré a ona je asi chora ked to chce zneuzit ale takych ludí je vela co zneuzíva tento system nedokonalý ja mat zdrave dieta tak ho dam radsej do skolky a ja idem do prace a namiesto 190eur by som mala 500 😒

jarus74
24. mar 2011

@katecameron no este ze tak .takze to mate na 1,5 r. iste aspon ze ti to vyslo hlavne koli malemu 🙂a kolko dni si teraz cakala za odpovedou ?

u mna nic nove este cakam uz to bude tri tyzdne 😝 uz sa my snivalo ze nic z toho a odvolavala som sa.

takze ak ti to schvalia predl.rod.pr. musis ist ziadat znovu o rodicovsky prispevok a vyplnovat tie tlaciva?

kucharka
24. mar 2011

@katecameron ale ona ostať doma nechce ma totižto 3 roboty a PM chce ešte k tomu,len doktorke povedala že zostane doma a dnes sa mi priznala že zadarmo jej to nenapísala a už má prichystanú obalku aj pre posudkovu.Ja sa budem čudovať tej posudkovej že to prizná na zdravé dieťa aj ked za peniaze,nedovolilo by mi to svedomie niečo také spraviť.A tebe gratulujem že ti to konečne priznali

katecameron
24. mar 2011

@jarus74 ano musí sa vypísat nove tlacivo aby ti dali peniazky u mna to trvalo 23,2som to tam odniesla posudkova komisia to schvalili 11,3. ale mne prisiela predvolanka ze sa mam dostavit na UPsva r 22.3. a dnes 24.3mi prisiel doporucene list ten posudok ze mi to schvalili na1.5roka tak to vidis ale vlastne ta komisia su musí vyjadrit do 1mesiaca takze je dost mozne ze tvojou ziadostou sa uz zapodievali len ty to este nevies 😉

katecameron
24. mar 2011

@kucharka to je teda pekna svina 🤐 nevie ze podplacanie je trestne?