Kedy vybaviť predĺženú RD po 3.roku dieťaťa?

janinah
9. júl 2008

Ahojte,privítala by som akékoľvek rady ohľadom predlženej rodičovskej dovolenky,syna budú operovať v obdibí kedy bude mať 3.roky a ja by som mala nastúpiť do práce, bude to PN najmenej 3 mes. a aj po tejto dobe ho asi nedám do škôlky,aby som predišla chorobám získaným od iných detí, ide o operáciu obličky,čiže vážna vec, uvažujem,či je lepšie vybavovať predlženú RD alebo nastúpiť do práce a potom byť dlhodobo PN,ďakujem.

maminka142
27. jan 2012

@gapa Ja som nemocensky poistena a to zasa nanovo.. Dnes som sa odhlasila a nanovo prihlasila a platiť si budem z maxima, takže do oktobra mam čas 😀 Takže narok na materske mať budem 😀 Vlastne ja som väčšinou PN 😀 (a myslím že od augusta, ked sa dam PN, tak už budem dostavať z maxima 😀 ) Tak mi to aspoň pani na SP povedala 😀
Ono už to neriešim kolko budem dostavať na predlženej rodičovskej, hlavne že bude predlžena a že mi budu platiť odvody 😀

gapa
27. jan 2012
tulipka
28. jan 2012

ahoj gapa, uz si mi raz dobre poradila a chcela by som ta poprosit este o jednu radu...viem ze si to pred par strankami opisovala / podla zakona ale mozes mi to pls potvrdit polopate? 😅 ak tomu dobre chapem, ak by som chcela s malou byt na predlzenej platenej RD, tak musim mat schvaleny posudok o zlom zdrav.stave dietata a vtedy poberam aj ten RP aj mozem pracovat aj dieta moze byt v skolke, hoci i cely den.
Neviem vsak ci dobre chapem toto> ak by som sla na predlzenu neplatenu rodicovsku, bude za mna sice platit stat odvody/zdravotne a dochodkove, ale dieta moze byt v skolke len na styri hodiny a ja nemozem vobec pracovat. Alebo mozem aspon na dohodu?? tu sa stracam...lebo je to nefer voci predlzenej platenej. Tak som to chcela zhrnut, dufam ze som to napisala zrozumitelne a das mi radu. moc moc ti dakujem 🙂

deina
3. feb 2012

Ahojte, existuje nejaky zoznam ochoreni a postihnuti, ktore sa povazuju za dlhodobo nepriaznivy zdravotny stav dietata? Nasla som na zaciatku tejto stranky nejake odkazy, ale tie linky uz nefunguju a google mi nic nevyhadzuje...

henrietta
4. feb 2012

Vybavujem predlzeny rodicovsky prispevok do 6 rokov v DS, po prvom kontakte mi odpisali na zaklade lekarskeho potvrdenia od Docentky z kramarov ktora napisala ze moje dieta ma len jednu funkcnu oblicku ze nas maly ma dve funkcne oblicky takze tento nas socialny system genialita...cize nemam narok na pripoistenie ani na urazove poistenie a chodime od mojho tehotestva dnes ma maly 3 roky nieco na kramare a nejaky saso posudkovy napise ze predsa nas maly ma dve funkcne oblicky takze nemame narok na ziadny predlzeny tak ista pani docentka z kramarov teda asi zle vidi a cele roky ktore sleduje nasho maleho sa asi myli kde to zijeme baby???? to som sa informovala len mailovo a poslala som nalez potvrdenie istej pani na urad prace... tot moja skusenost uz sa pre buducnost nepytam podala som oficialnu ziadost pridala som potvrdenie od obvodnej lekarky a odbornej lekarky a cakam este dva tyzdne a mali by sme mat odpoved ci mame alebo nemame narok na predlzeny rodicovsky...som teda riadne zvedava..ak vam niekto tvrdi ze vase dieta ma dve zdrave oblicky a vy ste cele tehotenstvo boli v strese lebo vas strasili ze vas caka dyaliza a neviem co... tak uvidime cim nas tento stat prekvapi.Ake mate skusenosti s priznanim predlzeneho rodicovskeho??? A tiez podla zakona mozeme pracovat a dietatko chodit do skolky.

stanka77777
10. feb 2012

Ahojte, ak by ste mali záujem, prečítajte si články o materskej a rodičovskej dovolenke, tu sú na ne linky: http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka......, a druhý: http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka....... V predmetných článkoch je množstvo potrebných informácií a cenných rád k problematike materskej a rodičovskej dovolenky a ku všetkému, čo s nimi súvisí.

stanka77777
10. feb 2012

Keďže som dostala pár upozornení, že mnou uvádzané linky nefungujú, uvediem ich ešte raz.

Tu sú:

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka...

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka...

lea294
12. feb 2012

ahojte chcela by som sa informovat maly ma zachvilku tri roky no nezobrali mi ho skolky sice som slobodna mamicka a nemam ho kam dat... chcem si predlžit rd maly ma problemy s obličkami od narodenia nie je to zatial vážne ani sa to nelepší ani nehorší no chodíme na pravidelné kontroly a býva aj dosť často chorý aké su podmienky na platenú pred=lženú RD ? ako mam postupovat dakujem

stanka77777
13. feb 2012

Ahojte, dávam vám do pozornosti články o materskej a rodičovskej dovolenke, v ktorých je množstvo potrebných informácií a cenných rád k problematike materskej a rodičovskej dovolenky a ku všetkému, čo s nimi súvisí.

Tu sú linky na vyššie spomenuté články:

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka...

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka...

lucia81
29. feb 2012

ahojte dievčatá, chcela som sa opýtať, kde si mám ísť pýtať žiadosť na posúdenie zdravotného stavu k predĺženiu rodičovskej dovolenky. ďakujem

zuzu333
30. apr 2012

ahojte, chcem sa spytat bab ktore si vybavovali predlzenu rodicovsku dovolenku, ze ako to prebieha? viem, ze musim malu objednat malu na imunologicke vysetrenie.. a co dalej?

totizto moja mala ma 3,5 roka a rok riadne navstevuje matersku skolku.. Ja som bola riadne zamestnana pocas tohto obdobia, ale prisla som o pracu kedze sme bola casto chora. Tak teraz sa snazim si vybavit rodicovsku dovolenku, nakolko sa nechcem zamestnat ked s nou mam byt stale doma na OCR. a ked budem s nou na rodicovskej moze dalej navstevovat skolku na cely den? mozno su tu nejake odpovede na moje otazky, len mam malo casu na listovanie 🙂 dakujem za odpovede..

snezienocka100
28. nov 2013

@maznacik007
chcem sa spytat, v maji by som mala nastupit do prace, ale dieta berie lieky na imunitu a imunolgicka vobec neodporuca nastup dietata do skolky, mne uz davno skoncila zmluva so zamestnavatelom, pocas prvej materskej dov., ja nebudem mat narok na platenu RD, ak by mi uznali, ze dieta ma dlh. nepriaz. stav?

maznacik007
29. nov 2013

@snezienocka100 ak posudkovy lekar UPSVAR povie ze dieta ma dlhodobo nepriaznivy zdravotny stav tak budes mat narok na RP ...podla toho na kolko ti to schvalia ....
imunologicka ti da spravu ...

majidlo
9. jan 2014

AHOJTE vie mi niekto poradit,je mozne ist naspet na platenu RD pokial som doma na neplatenej do 6 r dietata?,maly mal 5 r v septembri 2013,cizze zo zdravotnych dovodov by som potrebovala ostat s nim doma este tych 9 mesiacov,mal niekto takyto pripad co je k tomu potrebne a kde sa to ziada,dakujem za odpoved

vevericka124
9. jan 2014

@majidlo potrebujes ist na urad prace na socialne davky, to je tam odkial poberas pridavky, vypytat si tlacivo na posudenie zdravotneho stavu za ucelom vyplacania rodicovskeho prispevku, tam ti povedia co vsetko potrebujes ale isto tam budes potrebovat zdravotnu dokumentaciu dietata, pojdes po poredvolani na posudenie s malym a uvidis ci ti to priznaju aolebo nie, vela stastia 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zwalsh
3. mar 2014

@fidka79 ahoj moja dcérka má tiež problém s imunitou. Chodí do školky od 2 rokov ale od septembra minulého roku by som mohla spočítať dni kedy bola v škôlke. Teraz mi neostane nič iné iba ostať doma lebo teraz je chorá od 20.11. minulý týždeň bola v škôlke a teraz som opať doma. Aké vyšetrenia po tebe chceli? A je vôbec šanca že budem s ňou môcť byt doma? Vďaka

martina2705
4. mar 2014

Dobry den chcem sa opytat ak by bol niekto taky dobry a poradil mi moja dcera mala 3 rocky 1.februara uz nepoberam rodicovsky prispevok som evidovana na urade prace ale moja dcera ma zdravotne problemi s krvou chcela by som si nieco vybavit aby som sa o nu starala doma aby som ju nedavala do skolky teda do kolktivu lebo sa o nu aj bojim a preto neviem ked ze uz mala 3 rocky ci by sa nieco dalo vybavit napriklad ten rodicovky prispevok do 6rokov ale neviem ci mi to schvalia a ke by som sa mala obratit a ake papiere potrebujem.Dakujem vam pekne za pomoc

samanthatamarka
5. máj 2014

Prosim Vás kočandy nemáte niekto stránku kde sa dá stiahnuť a vytlačiť tlačivo o predlženie materskej do 6 rokov? moc by ste mi pomohli nemôžem to nikde nájsť. Dakujem

meluela
5. máj 2014

@samanthatamarka myslim ze nie je online, ja som ho tiez nenasla - treba zajst osobne ....

piesen
11. sep 2014

ahojte chcem sa opytat pri vybavovani predlzenej platenej do 6 rokov zo zdravotny ch dovodov je potrebne potvrdenie len od alegologa kedze ma alergiu alebo aj od obvodneho lekara?dakujem

katarinka1986
14. sep 2014

@piesen ahoj čítala som viacero článkov na túto tému, je treba mať viacero posudkov, minimálne od 2doktorov. Ja mám ešte trvalý pobyt v okrese Námestovo, chcem riešiť tiež predĺženie RD na mladšie dieťa ale u psychlogičky. Nevieš ako a kde potom prebieha ten posudkový lekár??

piesen
14. sep 2014

ahoj katarinka ten posudkovy lekar to je myslim na socialnom ale nie som si ista,ja to len zacinam vybavovat tak este neviem pojdem to najskor potvrdit k obvodnemu,

snu
31. okt 2014

ahojte,, po pravde nemam cas citat,ci je tu nieco co by mi pomohlo, urcite je,ale malo casu🙂 takze: som na rd, maly bude mat v maji 3r, do skolky by mal nastupit teda az v sept. ibaze po 3 roku by som mala nastupit do zamestnania,ale nemam kam dat malého! chcela by som si predlzit neplatenu rd od maja do aspon oktobra. Ako vybavit? moze mi dat zamestnavatel v tom obdobi vypoved? dakujem pekne za rady 🙂

liz_lemon
31. okt 2014

@snu musis sa dohodnut so zamestnavatelom, ci bude akceptovat predlzenu RD, ak nebude, tak ta moze prepustit

snu
1. nov 2014

@liz_lemon a co odvody? Kto plati? Dakujem

liz_lemon
1. nov 2014

@snu ak si na predlzenej neplatenej RD, tak stat za teba plati zdravotne a dochodkove

007monita007
26. jan 2015

ahojte my si vybavujeme tiez predlzenu zo zdravotnych dovodov mala som to aj pri prvej dcere jej schvalili koli potravinovej alergii bez problemov ale to je 7 rokov dozadu a teraz pisete ze su prisnejsi tak mam aj obavy dcera ma 3 krat operovane nozky a nosi ortezy stale zaklada nozky a podkne sa vela krat a doktorka my aj napisala ze nie je vhodne ju dat do kolektivu ze moze mat riziko padov tak uvidime uz sme to odniesli a uvidime dufam ze schvalia na prvy raz ddam potom vediet a drzim vsetkym palce ktory si tiez vybavuju 😒

zuzanat
12. mar 2015

Ahojte,ak by mi niekto vedel poradit,bud rada.synovi v utorok potvrdili perthesov syndrom,uz dva tyzdne nechodi.dnes nastupujeme do nemocnice,potom bude mat ortezu.je to dlhodoba liecba.kedy by som mohla poziadat o predlzenie RP? Dakujem