Koniec materskej. Kedy vybaviť začiatok rodičovskej?

natsa
3. jan 2009

začiatkom marca mi končí materská dovolenka budem poberať rodičovskú. Kedy mi ju stačí vybaviť?

yvkay
25. mar 2013

mozem sa opytat,TP som mala 16.11.2012,na matersku som nastupila 4.10.2012,a z toho co tu citam tak by som mala uz v aprili zacat vybavovat RD alebo aj teraz.Prosim napiste mi co potrebujem poslat do prace nejaku ziadost a ako vybavit RD.Dakujem za rady.

monika123654
10. apr 2013

ahojte viete my poradit ako my bude vyplatena rodicovska dovolenka?13.3.2013my skoncila materska uz mam aj vybaveu rodicovsku len neviem ako to bude vyplatene.dostanem este za tych 13dni materskej peniaze vyplatene teraz v aprili?a ako je to z rodicovskou tu som vybavile hned po skonceni materskej kedy dostanem vyplatene peniaze za rodicovsky prispevok,v aprili alebo az v maji?dakujem

mizu89
19. mar 2015

Ahojte potrebovala by som poradit.materska mi konci v aprili.chcem ist na RD co mi treba vybavit.treba dat vediet aj zamestnavatelovi ze ostavam na RD?pridu mi nejake papiere zo socialky ze mi skoncila MD?a este jedna vec kde mam socialku?v mieste trvaleho bydliska,v miestne zamestnavatela???

kadan
19. mar 2015

@mizu89 ahoj mne končí MD 23.3.
v pondelok som bola na sociálke / tam som dala iba občiansky/, vypýtala som si potvrdenie,s ním som išla na úrad práce.
samozrejme už som mala vyplnené ich tlačivo- žiadosť o RD, prefotenú kartičku z banky- tam mi budú posielať peniažky, a kópiu rod. listu
na úrade práce som si tiež vypýtala potvrdenie o RD
potvrdenia zo sociálky aj pracáku som si prefotila a poslala zamestnávateľovi
ešte musím ísť do zdravotnej poisťovne a aj im odovzdať potvrdenia že prestupujem z MD na RD

kadan
19. mar 2015

@mizu89
papier o skončení MD rsp. začiatku RD ti príde neskôr, preto ti dávajú na úrade potvrdenia
sociálka je v mieste trv. bydliska

inak na tej sociálke som si postála cca 50 min. je daňové obdobie, tak ľudia pýtajú rôzne potvrdenia, tak sa priprav

mizu89
19. mar 2015

@kadan a ako zistim presne kedy mi konci MD

kadan
19. mar 2015

na stránke soc. poi. je tabuľka pre výpočet

kadan
19. mar 2015
kadan
19. mar 2015

@mizu89
lehotník na výplatu materského 😉