Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Koniec materskej,no dieťa ostáva doma.

Materská dovolenka
yanka2828
4. sep 2019

Ahojte. Viete mi prosím poradiť na čo mám nárok keď mi končí rodičovská dovolenka ale nejdem do práce a zostavam doma s malou? Pred materskou som nepracovala, vysokú školu som končila už tehotná. Ďakujem pekne 🙂

veronikaszabova
4. sep 2019

@yanka2828 myslis nejake prispevky? Ci?

yanka2828
autor
4. sep 2019

@veronikaszabova Áno,áno príspevky. Ešte som zabudla napísať,že nie sme zosobášení.

veronikaszabova
4. sep 2019

@yanka2828 no mas narok na rodinne pridavky a alimenty od otca. Na nic ine.

fokuska
4. sep 2019

@yanka2828 Budes dostavat pridavky na dieta.
1. Mozes sa evidovat na urade prace, budes si hladat pracu a mat pokryte odvody do zdravotky.
2. Mozes byt na predlzenej neplatenej RD, v zdravotke sa nahlasis ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov.
3. Mozes si odvody do ZP platit sama.

Na prispevky mozes mat narok podla toho aka je situacia - napr hmotna nudza a prispevky viazuce sa na nu. Na to si napisala malo info.

luliu
4. sep 2019

@yanka2828 nemáš nárok na nič, len na rodinné prídavky.

veronikaszabova
4. sep 2019

Mozno nejaka hmotna nudza, ale ak zijete spolu a on pracuje, tak ani ta.

siska53
4. sep 2019

@yanka2828 no..ak mala nechodi do skolky, tak sa nahlas na zdravotke ako clovek starajuci sa o dieta do 6rokov.. a inak len pridavky..dostanes.. co by si este chcela? Hmotna nudza mozno? Aj to asi teva dlhsie, nez to vybavis, ak vobec je narok.. Nic viac..
Najdi si pracu na doma, alebo brigadu po veceroch, ked bude s malou priateľ.

draik
4. sep 2019

Ak by aj náhodou prichádzala do úvahy hmotná núdza, tak najskôr musí mať určené výživné na dieťa..

monismie
5. sep 2019

no odporucam bude ist na urad prace sa nahlasit alebo treba predlzit matersku do 6 rokov ale tam sa mi zda, ze potrebujes nejake potvrdenie, ze dieta ma nejake problemy a nemoze ist do skolky aby si s nim mohla byt doma a peniaze uz uz budes dostavat iba pridavky od statu, jedine potom to vyzivne

Tu začni písať odpoveď...

Odošli