Kontrola z úradu práce ohľadom starostlivosti o dieťa

anulcek1
16. feb 2016

Ahojte mamicky, tie ktore ste na neplatenej predlzenej rodicovskej dovolenke, stretli ste sa stym ze by vam prisla kontrola z UPSVAR ci sa starate o dieta? Ked mal maly 3 roky nahlasila som ze snim zostavam doma a nedavam ho do skolky, a dnes mi zazvonili pri dverach a prisli skontrolovat ci sa onho skutocne staram ja.

wieruska1
16. feb 2016

nestretla, zakon vsak umoznuje akekolvek vyplacanie socialnej davky skontrolovat adresne. Popri rodicovskej totiz nemozes pracovat.

mimulik
16. feb 2016

popri rodičovskej pracovať môže...je zákon, kde sa hovorí že je potrebné nahlasovať kde sa dieťa nachádza ak nie je v škôlke..z toho dôvodu majú nárok prísť skontrolovať.

andreah25
16. feb 2016

@wieruska1 Popri rodičovskom príspevku pracovať môže a dieťa môže chodiť do škôlky. Nemôže pracovať iba pri materskej dávke, tzn. tých tuším sedem či osem mesiacov.

lalinko2010
16. feb 2016

@wieruska1 - Popri rodicovskej totiz nemozes pracovat - odkedy to platí? neni zmena zákona, popri rodičovskej sa môže pracovať, ale ak je neplatená rodičovská a je nahlásená v zdravotnej poisťovni tak dieťa by nemalo byť v škôlke dlhšie ako 4 hodiny denne.

anulcek1
autor
16. feb 2016

Este nikto mi nehovoril, ze by ho boli skontrolovat. Myslite, ze je to nahodne? Alebo ma kontrolovali s nejakeho dovodu?

majusqa77
16. feb 2016

@andreah25 aj popri md mozes pracovat

andreah25
16. feb 2016

@majusqa77 pozor, popri MD nesmieš pracovať. MD je totiž vyplácané z nemocenského poistenia, tzn. niečo ako PNka a vtedy pracovať nemôžeš.

majusqa77
16. feb 2016

@andreah25 popri md nemozes pracovat iba v tom pracovnom pomere, z ktorého je materska vyplacana. mozes vsak pracovat na inu zmluvu, kludne aj u toho istého zamestnavatela

andreah25
16. feb 2016

@majusqa77 tak toto áno, to môže. To ma nenapadlo, ja to totiž som brala podľa seba, lebo ja som nemohla pracovať vôbec, ani u iného zamestnávateľa, lebo ja som to mala pracovnou zmluvou svojho zamestnávateľa zakázané, tak som to zobrala komplexne, že nemôže.
Ale áno, ak to nemá pracovnou zmluvou u existujúceho zamestnávateľa zakázané, tak môže.

mana85
16. feb 2016

@anulcek1 Myslím že je to správne že socialka chodí na kontrolu ak dieťa nenavštevuje škôlku práve preto zaviedli zákon že treba nahlásiť kde sa dieťa nachádza ... Netreba to brať osobne ak to ( skutočne ) pomôže deťom ktoré sú zanedbávané či týrané tak je to super ...

Aj ja som momentálne na neplatenej predĺženej rodičovskej dovolenke malý chodil normálne na cele dni do škôlky ale dostal imuno-liečbu a že ma byť doma hmm a na platenú predĺženú rodičovskú nárok podla imunológa ktorý o tom rozhoduje vraj nemám 😝 ...

mijo53
16. feb 2016

@andreah25 a môžeš ešte popri MD pracovať ak si SZČO

mimimoje
16. feb 2016

Ahojte, pozor na prácu popri MD, ja som takto chcela pracovať u svojho zamestnávateľa ale na inú zmluvu, na personálnom ma upozornili, že teraz sociálna poisťovňa toto veľmi rieši a tie "nové zmluvy" neuznávajú, jedine, že by si mala napr. na zmluve pôvodnej administratívne činnosti a na tej druhej zmluve upratovanie alebo kopanie kanálov. Podobné činnosti jednoducho neuznajú. A dávajú pokuty a berú celú materskú. Kontrola môže prísť aj 10 rokov spätne @majusqa77

andreah25
16. feb 2016

@mijo53 toto viem, druhú MD som už bola tak 😀

kadan
16. feb 2016

aj tak v tom majú bordel, ja som doma s 2. jeden mal teraz 3 roky a druhý bude mať 1,5 roka a tiež mi prišiel papier kde bude

anulcek1
autor
16. feb 2016

ale mal uz aj niekto iny kontrolu, alebo som prva?

qidko
16. feb 2016

@anulcek1 Chore tak kontrolovat mamicky ktore sa staraju o svoje deti zodpovedne tie budu buzerovane ale ze ha som nahlasila na socialku tyranie dietata zo strany rodicov (druhy decembrovy tyzden 2015)a do dnesneho dna ziadna zmena ani kontrola akurat riaditel skoly zavolal psychologicku k tomu dievcatu a to bolo vsetko.Aha zabudla som to ja zijem na SLOVENSKU.....

99zuzula
16. feb 2016

@anulcek1 neboj, nie si prva a nema to nic spolocne s tvojou osobou. Jednej kamoske tiez tak prisla kontrola ci sa stara ona, ked syn do skolky nechodi. A znama kde som ja podpisovala, ze moje su v skolke mi na urade povedala, ze v nejakych intervaloch musia ist do terenu, zoberu si 5dedin alebo ulic v meste po sebe a idu rad radom ako maju deti na zozname, cigan, necigan, podla bydliska. Na niekoho sa za tie tri roky rad nedostane, na niekoho mozno aj 2x.
Zaviedli to koli tej Lucke ktora nikomu "nechybala" a nasla sa az mrtva.

janka2501
17. feb 2016

@lalinko2010
Mozes pracovat popri rodicovskej.
Ja pracujem a od dcerkinych 4mesiacov. A to mam predlzeny RP zo zdrav.dovodov. nic nevraveli na upsvar.

lalinko2010
17. feb 2016

@janka2501 ja viem že sa môže pracovať popri RD, to len jedna kočka písala že sa nemôže pracovať, nie ja.

janka2501
17. feb 2016

@lalinko2010
prepac, to mi nejak uslo 🙂

lalinko2010
17. feb 2016

@janka2501 😉

meluela
17. feb 2016

@anulcek1 podla medialnych sprav sa chystali chodit len k tym, ktori nenahlasili kde sa bude dieta po 3r nachadzat. preto mi je tiez divne ze isli k tebe co si vsetko nahlasila. Ale asi je jednoduchsie chodit po bezproblemovych rodinach nez medzi potkany a plostice do Maslickova ... hoci tam tuto zimu kvoli zlym podmienkam zomrelo uz 5 deti ☹

gabrielapatrik
17. aug 2016

@anulcek1 Ahoj mozem sa spytat ako prebiehala kontrola? Dnes sa mi to stalo ale nebola som doma. Keby prisli obhodinu skor najdu vyluxovany byt, navarene a deti sa pekne hrali co jenu nas zazrak🙂 prisli poobede ked sme uz boli vonku

anulcek1
autor
17. aug 2016

Ahoj, len zazvonili pri dverach, ked som otvorila, medzi dvermi vypisali papiere pozreli maleho a odisli

stanislava33
17. aug 2016

Aj u mňa boli včera, boli sme vonku pred panelakom aj tam má našli,povedali, že keď som na RD s mladšou dcérou, oni majú prísť s papiermi o nahlasovani, nie ja na úrad.

magdulienka2
17. aug 2016

Chodia, chodia...aj u nás boli.

dominikavictorka
3. nov 2017

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať že dnes má hľadali s úradu práce ale nebola som na trvalom pobyte pretože sme sa prednedávnom presťahovali. Volala som tam osobne zadala svoje údaje, len nerozumiem prečo ma zháňali. Malá mala v októbri tri roky a som s ňou doma. Ešte som o tom nepočula že chodia.

majusqa77
3. nov 2017

@dominikavictorka mala si nahlasit na UP, kde sa nachadza dieta