Má exekútor právo siahnuť na rodičovský príspevok v tomto prípade?

otrivinkajanka
18. aug 2008

Ahojte baby chcela by som sa Vas opytat ci ma exekutor narok Vam siahnut na matersku alebo rodicovsky prispevok pokial je vyplacany na iny ucet nie na ucet toho kto pobera ten prispevok moc dakujem za vsetky odpovede ☹

lienocka235
18. aug 2008

len jedna rada.. okamzite si daj posielat matersku alebo rodicovsky bud na postu.. alebo na iny ucet.. exekutor nemusi skumat odkial pridu peniaze na ucet.. moze ho cely zablokovat...

otrivinkajanka
autor
18. aug 2008

lienocka ale mne chodi na ucet mojho priatela a ten sa vola inak ako ja ja som len chcela vediet ci ma pravo mi siahnut na matersku tak,ze poziada socialku o exekuciu ja neviem ake prava ma exekutor ci len siahnut na ucty a majetok alebo aj ine veci dakujem

ayla
18. aug 2008

otrivinka, preco by mal na nu siahnut? Ved kto to pobera, tak potrebuje pre dietatko ci nie? nerozumiem dovodu 😒

monkula
18. aug 2008

janka, exekútor T imusí nechať životné minimum, sú tam aj nejaké vzorce na výpočet, ale nie som odborník....

zuzu13
18. aug 2008

otrivinka, môže ti siahnuť aj na tieto dávky...ak si dlžník-povinný ty a peniažky chodia na iný účet, účet nemôže blokovať...ale môže dať príkaz na začatie zrážok z iných príjmov priamo Sp resp. UPSVaR a ten ti dávky pozastaví...v prípade, že je dlžník tvoj priateľ a má aktívny blokuje mu účet, bez toho aby skúmal odkiaľ príjmz pochádzajú, nakoľko by to bolo veľmi zložité...ak chceš viac info, kľudne aj cez IP rada pomôžem
exekútori su v dnešnej dobe ponímaní ako strašiaci a ľudia bez chrbtovej kosti, ale opak je pravdou...samozrejme sú aj zlé výnimky...

otrivinkajanka
autor
18. aug 2008

ayla ja sa len pytam ci ma pravo mi na nu siahnut ked mam exekuciu
monkula ale ved z tych 5100 sk by mi ani nemal co stiahnut ja som len chcela vediet ci mi ju moze zobrat aj ked mam iny ucet na ineho meno

sue
18. aug 2008

Otrivinjanka, pokiaľ je dlžníkom tvoj priateľ a na jeho účet peniažky chodia, tak áno, exekútor ti na tie peniaze siahnuť môže...

otrivinkajanka
autor
18. aug 2008

sue nie on nie je ja som sa len pytala ze mne chodi materska na jeho ucet ci mi ju mozu zobrat aj ked je na jeho ucte

otrivinkajanka
autor
18. aug 2008

zuzu13 poslala som ti ip

sue
18. aug 2008

..ak si ty dlžník, tak neviem... 😅

zuzu13
18. aug 2008

môže dať príkaz na začatie zrážok z iných príjmov priamo Sp resp. UPSVaR a ten dávky pozastaví...ale je aj forma splátok...takže žiadne strachy 😉

lienocka235
18. aug 2008

ja som ta zle pochopila.. myslela som ze priatel ma exekuciu...
no moze ti siahnut aj na davky zavisi ci mas aj ine prijmy a pod.. ci vam ostane.. ziv. minimum..

otrivinkajanka
autor
18. aug 2008

a kolko je zivotne minimum?

otrivinkajanka
autor
18. aug 2008

tak ked to citam tak to mi potom nemoze exekutor siahnut na matersku potom nie?

lienocka235
18. aug 2008

ak nemas dalsi prijem tak nie ale rozhoduje viacero veci.. ci bzvas sama alebo s rodicmi a pod.. potom sa posudzujete spolu.. a pod.. prip. ak zijete spolu s partnerom.. tak ste posudzovani spolu.. apod tazko povedat na zaklade tak malo informacii...

monkula
19. aug 2008

janka, hlavne exekúciu neignoruj, zavolj im, skús sa dohodnúť na splátkach...

xixi7
27. aug 2008

Pokial ja viem,opravte ma ak sa mylim, tak rodicovsky prispevok je statna socialna davka a ta exekucii nepodlieha (§ 111 Ex. poriadku), takze ak si ju das posielat kamkolvek, na nu by ti nemal exekutor siahnut.
Ine je ked poberas mzdu v praci a chceli by ti vykonat zrazky. Tam ti nesmu zrazit pod tzv. zakladnu sumu, ktora sa urcuje podla nariadenia vlady c. 268/2006 a odvija od zivotneho minima.

vefi89
5. sep 2011

Mám exekúciu zo zdr. poisťovni..je jedno ako vznikla, proste vznikla, dohodla som sa na splátkovom kalendáry. podstivo splácam, ak som dobre narátala, mala by som splácať ešte 2 mesiace.. Exekútor mi blokol účet, hoc nemám nijaký príjem ( pokiaľ viem, RP sa neráta do príjmu ako soc. dávka).. Žiadala som ho 3x o odblokovanie účtu, no nevyjadril sa k tomu absolútne, a účet je stále bloknutý.. Exekúciu si splácam už rok a pol, a neomeškala som sa ani jednou splátkou.. neviem prečo a či oprávnene, ale mám pocit, že pokiaľ ide všetko podľa dohody, nemá právo mi blokovať ten účet..ako to je?

henika06
7. sep 2011

@vefi89 Tak to určite nemá právo pokiaľ spláš a neporušuješ dohodu!!! Na tvojom mieste by som určite na toho exekútora podala sťažnosť!!!!

vefi89
7. sep 2011

@henika06 na exekútorskú komoru?

ludka77
7. sep 2011

najlepšie čo môžeš urobiť je zavolať exekútorovi a dohodnuť sa s ním na splátkach, ak ich budeš dodržiavať tak ti na nič nesiahne. Aspoň moja šéfová to tak robievala.

henika06
7. sep 2011

No jasné napíš tam meno exekútora ktorý to má na starosti /TVOJ PRÍPAD/.Myslím si,že nie je normálne ak ani len neodpovedá na tvoj list....mne to pripadá,že si myslia týto naší úradníci,že sme všetci sprostý a budeme držať hubu!!! Treba im ukázať,že sa mýlia.

vefi89
7. sep 2011

@ludka77 však splácam už peknú dobu a podľa dohody.. len mi nechce pustiť účet

@henika06 ďakujem 😉

henika06
7. sep 2011

ale keď splácaš nemá prečo blokovať účet!!! A ak áno nech ti aspoň odpovedá a vysvetlí ti akým právom to aj tak robí!

ludka77
7. sep 2011

ucet ti blokuje pre istotu az kym to cele nesplatis

vefi89
7. sep 2011

@ludka77 pre istotu mi nesmie blokovať účet...
on nemal ani tú námahu, aby si zistil a overil moju adresu, keď voči mne vzniesol exekúciu...ja som ho kontaktovala, ja som mala záujem to riešiť..on mal záujem leda tak čakať, kým sa trovy niekoľkonásobne neprevýšia..
mám s exekútormi skúsenosti- môj manžel mal sakra pestrú minulosť, ale ani jeden z niekoľkých desiatok sa nesprával takto...a veru, ja vytiahnem exekučný poriadok a prichystám sa na neho ako sa len dá

kaktusik007
8. sep 2011

@vefi89 no, tak toto je fakt na staznost, a na poriadnu.... pekne mu to vyfarbi... exekutor si predsa nesmie dovolit robit co chce, ked raz mate dohodu a ty ju dodrziavas, nema pravo siahat na ucet ci iny majetok

ludka77
8. sep 2011

@vefi89 úplne mi to pripomína moju šéfovú, ona dokonca aj vyzbierané peniaze držala a používala sama pre seba, až keď sa ľudia ozvali, že čo je s ich peniazmi tak im ich rýchlo poslala. Na každého povinného robila hneď krik a vyhrážala sa políciou, lebo si myslela že "normálny" človek houby vie čo je v jej právomociach. Vyslovene zastrašovala. Ako si napísala nájdi a naštuduj si exekučák a nedaj sa, choď tvrdo po ňom.

nibiru
13. sep 2011

ahoj založ malej alebo malemu vkladnu knizku a nechaj si posielat peniazky tam na tu ti exekutor siahnut nemože. 😀 kedze nam hrozila exekucia koli ruceniu sama pani v banke nam to poradila.
@vefi89