Mám nárok na podporu v nezamestnanosti?

slavinka9
4. dec 2012

ahoj. viete mi niekto poradit ci mam narok na podporu v nezamestnanosti.pred nastupom na matersku dovolenku som si pozastavila zivnost.v juli 2013 bude mat dcerka 3 roky. firma v ktorej som pracovala sa zrusila.ak nenajdem vhodnu pracu zivnost ukoncim.pripoistenie v nezamestnanosti som platila z minimalneho vymeriavacieho zakladu do nastupu na matersku dovolenku.dakujem 🙂

zaneta08
5. dec 2012

no neviem ako je to teraz, ale pred 11 rokmi som nárok na podporu nemala, pretože som poberala rodičovský príspevok a to znamená, že som nebola zárobkovo činná. Bolo to pritiahnuté za vlasy, ale vtedy to bolo tak, posudzovali sa tuším 2 roky spätne. Najlepšie bude, ak zájdeš na úrad a spýtaš sa. 🙂

zuzana909
5. dec 2012

ahoj, po skončení materskej dovolenky idem na rodičovskú dovolenku čo je štátna sociálna dávka, pri poberaní tejto dávky nemôžeš byť prihlásená na úrade práce. po skončení rodičovskej dovolenky ak sa chceš prihlásiť na úrad práce, tak na priznanie nároku na podporu budú posudzovať predchádzajúce 3 roky počas, ktorých si musela byť zamestnaná min. 270 dní. v tvojom prípade rodičovská dovolenka, takže nárok na podporu v nezamestnanosti nemáš.
ak by si chcela poberať dávku v nezamestnanosti tak by si si musela platiť poistenie v nezamestnanosti aj počas rodičovskej dovolenky 😉
ešte si to pre istotu prever či to nie je náhodou inak, ale nepredpokladám