Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mám nárok na príspevok na jasle?

liluska123456
6. jan 2016

Ahojte ked bude mat moja dcera 3 roky a pojde do skolky a druhe dieta bude mat rok a pol mam narok na prispevok na jasle na druhe dieta ? Dakujem

mima4
6. jan 2016

@liluska123456
na trojrocne nemas narok na nic
na druhe dieta budes mat narok na prispevok na jasle, ked budes pracovat.

jana_eyre
6. jan 2016

Ak budes pracovat popri rodicovskej, dostanes prispevok na skolku na mladsie dieta.. Na starsie sa nepobera okrem rodinnych pridavkov nic aj keby bolo mladsie ako 3r..

kasiopeja01
6. jan 2016

Nerob to, mas narok na ten prispevok pre mensie dieta, ale nerob to. Poznam mamky, ktore urobili a lutuju. To co ti nepovedia je, ze prispevok ti daju iba za dni, ktore to dieta odchodi. Ak je vsak chore, daju ti menej, ty vsak musis i tak zaplatit plnu sumu. Na druhej strane, rodicovsky ti bude chodit vzdy, i ked budes pracovat az do dovrsenia tretieho roku dietata. A mas tu sumu istu kazdy mesiac.

evittam
6. jan 2016

@kasiopeja01 Ak zaplatíš škôlke-jasliam plnú sumu, doklad donesieš na UPSVaR, tak ti to preplatia celé...Odkiaľ oni vedia či tam to dieťa bolo alebo nie?! Ty nenosíš dochádzku dieťaťa ale doklad o tvojich skutočných nákladoch, takže nepíš hlúposti. 😉

kasiopeja01
6. jan 2016

@evittam Ci je to hlupost neviem, kamaratka, o ktorej pisem ma varovala z vlastnej skusenosti. Urad si vraj zistuje ci dieta ozaj do jasli chodi a kolko dni odchodilo. Jej dietatko je casto chore a tak skutocne doplaca z vlastneho vrecka. Ak by som nad tym rozmyslala, urcite by som sa aspon informovala na urade. Hlupost je skor mysliet si,ze na Slovensku vam daju peniaze na jasle a nebudu si zistovat,ci tam ozaj to dieta chodi 🙂

mirreckall
6. jan 2016

baby a keď jedno dieťa je do 3 rokov a druhé malo 3, ale má nepriaznivý zdravotný stav, do štátnej ju ani náhodou nevezmú kvôli stravovaniu, má aj iné diagnózy. Súkromnú už máme vybavenú, vezmú ich obidve do jednej triedy, zatiaľ to ideme platiť z vlastného vrecka, chcem vybaviť posudok na dieťa s nepriaznivým zdravotným stavom, na úrade totálna neochota, že oni nevedia a ani nevedia, kto by mi vlastne vedel poradiť. No des 😠

evittam
6. jan 2016

@kasiopeja01 Nech si zisťujú čo chcú....Jasle aj škôlku musíš platiť tak či tak....Oni preplácajú skutočné náklady...Možno jej dieťa chodí do súkromného zariadenia a tam ti preplácajú náklady len do tej výšky 280,- Eur a ak platí 350,- tak zvyšok musí zaplatiť sama. Čo viem nosí sa potvrdenie o skutočných nákladoch, ktoré zaplatíš,len neviem či aj stravu....

evittam
6. jan 2016

@mirreckall A čo chceš vedieť? Príspevok alebo rodičovský dostaneš vždy len na jedno dieťa do 3 rokov...

kasiopeja01
6. jan 2016

@evittam ok 🙂

zuzik307
6. jan 2016

@kasiopeja01 nie je to pravda...urad preplati cele skolne bez ohladu na to, ci tam dieta bolo, alebo nebolo...takisto sukromnu skolku nezaujima, ci je dieta chore, skolne sa plati rovnake, ci je v skolke tyzden z mesiaca, alebo cely mesiac...odhlasuje sa len zo stravy, tu platia rodiacia, nie je zahrnuta v prispevku...

mirreckall
6. jan 2016

@evittam ci existuje nejaky prispevok aj na starsie dieta kvoli zdravotnemu stavu? Ci az ked skonci rodicovska na mladsie?

evittam
6. jan 2016

@mirreckall Hmm, tak toto neviem - viem, že kvôli zdravotnému stavu sa dá predĺžiť rodičák do 6 rokov - platený alebo neplatený, ale či ho dostaneš a zároveň aj príspevok na mladšie - to fakt netuším - ale skôr pochybujem pri našej legislatíve.... 😠

monkacik13
13. júl 2016

Baby, ja pracujem v jasliach a funguje to takto....ak je matka zamestnaná tak jej úrad práce zaplatí sumu vo výške 280,- eur do 3 rokov veku dieťaťa na jasle alebo iný druh opatrovania, stačí napr. operka ktorá ma na to živnosť. U nás v jasliach je to nastavené tak, že celodenný pobyt dieťaťa na celý mesiac stojí 280 eur, toto mamičkám prepláca ÚP takže v konečnom dôsledku platia zo svojho iba stravu pre dieťa. Nikdy u nás nikto nekontroloval dochádzku detí, či sú choré atd. na úrad treba akurát doniesť potvrdenie o platbe každý mesiac. Ak si jasle vypýtajú viac tak už si to rodič musí doplatiť zo svojho 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli