Mám nárok na rodinné prídavky na Slovensku?

dada2009
14. feb 2009

ahojte potrebujem poradit som na MD manzel pracuje v cechach,do 4 rokov veku dietata sme tam brali rodinne pridavky teraz nam ich zamietli ze prekracujeme minimum zivotne chcela by som vediet ci mam narok na slovensku na rodinne ked tam mi ich zamietli ??rodicovsky prispevok beriem na slovensku,mam dve deti

maca793
14. feb 2009

skús sa poradiť na úrade soc. vecí a rodiny

bibinka
14. feb 2009

dada- samozrejme máš nárok na rodinné prídavky zo Slovenska. Zájdi na úrad sociálnych vecí a rodiny v mieste trv.bydliska a podaj si žiadosť. Myslím, že ich môžeš dostať spätne za niekoľko mesiacov(napr.v čr je to 3mes.)
A daj si ich vyplácať na tvoje meno, nie na manželove, že ty budeš ako výplatná osoba. 😉 Tu ich dostaneš tak či tak, lebo tu žiješ aj s deťmi,a nezohľadňuje sa nejaké životné minimum. 😉

dada2009
autor
17. feb 2009

dakujem vam za rady zajdem si tam opytat sa na to
🙂

dada2009
autor
20. feb 2009

este by som sa chcela opytat ci neviete kolko je teraz rodinne ¨pridavky na jedno dieta?a co je na tom pravdy ze pridali na kazde 10 eur

lienocka235
20. feb 2009

nie o 10 eur.. ale tusim o 100 sk /3,32 eura / pridavky su teraz na 1 dieta 21,24 eura

dada2009
autor
21. feb 2009

lienocka235:dakujem ti aspon nieco aj ked teda ten stat nam moc nedava ale aj to potesi,musim ist na urad a vybavit si to este som zvedava ci mi nieco vobec da a skusim to aj spetne si vybavit tak diky moc za rady majte sa 😀

dada2009
autor
23. feb 2009

gapa:dakujem ti ze si mi pomohla pozrela som si to super dik a diky vsetkym vzdy mi tu dobre poradite

macka23
15. jún 2009

Ahojte,
prisla som po radu 🙂
Este dakedy na konci marca som bola na miestnom UPSVaR a odniesla ziadosti na prispevok pri narodeni dietata, pridavok k prispevku a rodinne pridavky. Asi 3 tyzdne na to mi na ucet nabehli peniazky.
A ked som sa dopatrala za co vsetko, zistila som, ze mi vyplatili oba prispevky a rodinne pridavky za 3 mesiace.
A odvtedy nist 😕 Nemalo by mi to chodit mesacne na ucet? Treba sa tam ist hadat? 😠
Dakujem 🙂

hasleerka
15. jún 2009

macka ja by som tam zavolala a popýtala sa prečo ti už dalej peniažky nechodia, prípadne ak máš čas, zašla tam osobne ... sme ludia, chyba sa môže stať, hlavne aby ju urýchlene napravili ... inak rod.príd. chodia na účet okolo 19-teho, tak ak uvidíš či ti prídu

jaduska
16. jún 2009

macka, mne prídavky nabehli napr. až dnes, takže ak si ich dostala raz, už ich budeš dostávať každý mesiac, len to je niekedy +/- dva dni - nechodia každý mesiac v rovnaký dátum 😉

macka23
16. jún 2009

jaduska lenze mne prisli naposledy v aprili :D
Ale dnes tam manzel volal, a uz by to malo byt ok, vraj nejakym nedopatrenim stopli platby 😕 tak uvidime buduci mesiac 😨
Ale aj tak dakujem 🙂

jaduska
16. jún 2009

aha, ja som to pochopila tak, že v máji.....no hlavne, že ste to vyriešili 😉

bmmz
16. okt 2009

ahojte potrehbujem radu maly sa narodil v juni ziadost o rodinne pridavky som dala v auguste a zacali mi vyplacat rodinne pridavky v septembri .... preco mi ich nevyplatili aj spatne za jun a jul???

standa82
16. okt 2009

Bmmz na tvojom mieste by som sa išla informovať. To i musia doplatiť.

zanebudka
16. okt 2009

ahoj
ja sa chcem opýtať, kým som bola na MD normálne mi RP chodili na účet, teraz som prešla na RD a RP na účet neprišli, to akože musím požiadať o vyplácanie znova?
dík

mami.sk
16. okt 2009

zanebudka - ja som taky problem nemala, po prechode na RD mi pridavky prichadzaju na ucet tak ako doteraz 😉 najlepsie je informovat na UPSVR 😉

zanebudka
17. okt 2009

už som na to asi prišla ako to funguje. Rodinné prídavky sčítali s rodičovským príspevkom a tak mi to poslali. Tak to chodí aj vám? Lebo doteraz som to mala na účte osobitne, ale to bolo asi tým že jedno vypláca SP a druhé UPSVaR.

gapa
17. okt 2009

zanebudka,
áno, materské vypláca SP a rodič.príspok + rodinné prídavky upsvar. No mne chodia RP a RP každé zvlášť prevod. Asi záleží od pobočky a jej zvykov.

mami.sk
17. okt 2009

mne chodia pridavky v jednej sume s RP 😉

nana11
18. okt 2009

ahojte, aj ja mam jednu otazkocku, teraz v septembri mi skoncila RD, rodic.prispevok aj pridavky mi chodili na ucet, ale teraz ked uz rodic.prispevok nebudem dostavat, pridavky mi budu stale chodit?alebo treba ist na UPSVaR?

sue
18. okt 2009

Ja som to mala dokopy a teraz prišli len prídavky 😔

gapa
18. okt 2009

nana,
teraz dostaneš len prídavky. Každá žiadosť je samostatná. UPSVaR by ti ale mal poslať doporučený list (asi do vlastných rúk), kde ti príde rozhodnutie o odnatí rodič.príspevku prepokladám od 1.10.09.

nana11
18. okt 2009

ano ten list mi uz prisiel do vlastnych ruk to mas pravdu, tak buduci mesiac mi pridu uz len pridavky. dakujem
za radu.

moon1979
28. júl 2010

ahojte, potrebovala by som radu pre kamaratku. Doteraz poberala rodinne pridavky a aj rodicovsky prispevok na svoje meno na Slovensku. Medzicasom jej vyprsala zmluva na dobu urcitu, takze nema trvaly pracovny pomer. Jej manzel pracuje v zahranici a na UPSVaR jej povedali, ze jej pozastavuju vyplacanie rodinnych pridavkov, nakolko nie je v pracovnom pomere a jej manzel pracuje v zahranici, ze si ma poziadat o vyplacanie pridavkov on priamo u svojho zamestnavatela v zahranici.

Nie je to blbost? Odkedy sa rodinne pridavky vztahuju na pracovny pomer? Keby to tak bolo, tak nasa romska mensina by nemala z coho zit ...

Vie mi niekto poradit?
Dakujem

andzi
29. júl 2010

@moon1979 no tak toto je určite povedať nemohli - nárok na rodinné prídavky je viazaný na trvalý alebo prechodný pobyt oprávnenej osoby na území SR. Takže ak ho ona alebo jej manžel stratili, tak preto pozastavujú vyplácanie, lebo stratili nárok.

moon1979
29. júl 2010

@andzi tiez som hovorila a tiez to povazujem za blbost. ale moc ma to neprekvapuje, pretoze sama som natrafila na neodbornost pracovnicok na UPSVaR ... prvykrat som pocula taku blbost, ze by zalezalo na tom, ci mas alebo nemas pracovny pomer ...

maznacik007
29. júl 2010

nuz s tymto som sa aj ja stretla... ze povedali ze manzel ma poziadat o RP v state kde pracuje.. ak mu ich zamietnu tak doniest papier o tom a az potom im ich vyplatia tu...
argumentovali migrujucim pracovnikom ci co... o pripade co viem ja to bolo tak.. ze pocas RD firma skrachovala kde robila a muz robil v UK... a tak aj bolo... nakoniec ze poziadali v UK.. /inak kde su omnoho vyssie RP ako u nas.. tak preco to nevyuzit/

moon1979
29. júl 2010

@maznacik007 uz len v rakusku keby robil tak je rozdiel v sume - u nas necelych 22, v rakusku 140 Eur, to je rozdiel, co? ale nezdalo sa mi len to, ze argumentuju tym, ze je ona nezamestnana. Ved to je idiotina na n-tu. Potom ak by toto bola podmienka, tak potom by ma zaujimalo, na zaklade coho dostava romska mensina pridavky... a nemale ...

maznacik007
29. júl 2010

moon1979 ale ved je to potom pre nich vyhodne tak preco to nespravia tak... ze on bude dostavat pridavky v krajine kde pracuje... a na SVK nie... lebo to je trestne poberat rovnake davky v dvoch statoch EU.

a k romom dostavaju pridavky na zaklade rodnych listov deti.. ak vies o zneuzivani socialneho systemu ze napr. nejaka rodina /ci uz romska alebo neromska/ pobera pridavky na deti v dvoch statoch EU tak to mozes ohlasit anonymne, prip. pridu na to sami na uradoch nakolko sa systemy prepajaju..

ja viem ake su rozdiely v RP v ramci EU podla mna to nie je hlupost ze socialne davky ma poskytovat stat kde otec/matka pracuju a odvadzaju odvody a dane... naopak prijede mi to logicke