Mám nárok na rodinné prídavky na Slovensku?

dada2009
14. feb 2009

ahojte potrebujem poradit som na MD manzel pracuje v cechach,do 4 rokov veku dietata sme tam brali rodinne pridavky teraz nam ich zamietli ze prekracujeme minimum zivotne chcela by som vediet ci mam narok na slovensku na rodinne ked tam mi ich zamietli ??rodicovsky prispevok beriem na slovensku,mam dve deti

krasnulka
1. aug 2010

mamičky, chcem sa spytat ohladom pridavkov na dieta. Moze ich poberat aj moj manzel ale ked mame spolu dceru a syn je len moj? Moze ich on poberat na obe deti?

korkusa
23. sep 2010

ahoj chcela by som sa opytat ak manzel pracuje v CR a ja som rovno zo zamestnania nastupila na matersku dovolenku cize vypoved som este nedostala a stale som zamestnana ci mozem poberat rod.pridavky na slovensku alebo si musi manzel uplatnit narok v Cr.Lebo viem ze pokial by som nebola zamestnana tak si ich musi uplatnit manzel.Ale neviem ako to je ked som na rodicovskom prispevku.dakujem

zuzkat1
20. máj 2011

baby vidim ze uz to tu asi nezije, ale mam otazku...je to pravda co som pocula v radiu? vraj je navrh na znizenie pridavkov o 50% ... to ako z tych smiesnych 21 eur chcu este zobrat polovicu?? to ako kde sme?

ianitka
20. máj 2011

@zuzkat1
Zuzi, bolo to dnes, v tom radiu ? - ja som len zazrela titulok v novinach, tak som ten clanok preletela ocami a asi ide o toto - inak som nic "nove" o rodinnych pridavkoch nezachytila http://spravy.pravda.sk/vladny-liek-na-chudobu-...

zuzkat1
20. máj 2011

@ianitka no dnes to bolo rano...vraj to znizia o 50% lebi ista skupina obyvatelov zije z pridavkov a proste ze tomu chcu zabranit... no ja ale nechapem, preco na to zas mame doplatit my co poctivo pracujeme...ako jedna sa o 10eur a pre niekoho je to nic, ale mne aj 10eur bude chybat...momentalne najma kym som este na materskej

zuzkat1
20. máj 2011

@ianitka teda by to mali viazat k tomu ze kto robi a kto nie? podla toho clanku? len som to preletela ocami...zajtra precitam pozornejsie...

moon1979
21. máj 2011

@zuzkat1
nie, na rodinne pridavky sa siahat nebude ... v clanku sa hovori o inych statnych prispevkoch najma poskytovanych v hmotnej nudzi, ktore sa zneuzivaju najviac v uvedenej komunite ...

baluderi
29. jún 2011

Ahojte,chcela by som sa opytat je tu nejaka mamina,co pobera matersku z Rakuska? rada by som sa opytala nejake informacie,dakujem a prajem vsetkym pekny dnik🙂

dadamk
8. mar 2013

Ahojky...
Žijem v cz -ale trv.mám na SR myslite si,že možem požjadat o rodine pridavky?A ko vyplacaju lebo už 4 roky neberiem

sisinka78
8. mar 2013

@baluderi co budem vediet ti poradim .

slniecko77
8. mar 2013

@dadamk nie, nemas narok na rodinne pridavky zo Slovenska, musis si poziadat v Cechach
..pridavky sa nedavaju podla trvaleho bydliska, ale podla toho kde v skutocnosti mas posobisko 😒

dadamk
8. mar 2013

@slniecko77 Ale v cz mi zamietli,a na sr chceli odomna to rozhodnuite ktore mi dal urad prace v cz.tak neviem . Ako to je.A ešte chcela aj papiere odkedy som nepoberala

slniecko77
8. mar 2013

@dadamk zakon hovori, ze narok na rodicovsky prispevok mas v krajine v ktorej zijes..ja zijem tiez mimo SR a trvaly pobyt mam na Slovensku, ale narok na rodicovsky prispevok v SR nemam 😒
..zakon sa zmenil asi v roku 2010 - myslim, je to zakon EU a ten je nad zakony SR
..ked chces poberat pridavky v SR musis tam mat pediatra pre svoje dieta/deti a absolvovat vsetky povinne prehliadky a to zrejme nepojde kedze ste poisteni v CR
..asi som ta nepotesila

dadamk
8. mar 2013

@slniecko77 🙂 to su zákony hlavne,že oni si nahrabu pre seba ale nepozeraju sa na nas običajných ludí.

slniecko77
8. mar 2013

@dadamk nuz zakon je zakon 😒 a v podstate je logicky, ked tam neodvadzame dane tak by sme nemali mat narok ani na vyhody
..aspon, ze prispevok pre dieta zostal 😉