Materská po 3 rokoch. Čo k tomu potrebujem?

tatianka
11. feb 2007

Ahojte, som tu nova. Chcem Vas poprosit o radu. V juni mi konci rodicovsky prispevok. Moja dcera bude mat tri roky. Kedze som studentka na VS, chcela by som zostat s nou doma az kym neskoncim skolu. Je chvalabohu zdrava, takze viem ze asi na plateny rodicovsky prispevok do 6 rokov nemam narok.
Chcela by som sa spytat, kam sa mam obratit, ked si chcem predlzit rodicovsky prispevok do 6 rokov (neplateny). Na aky urad, co k tomu potrebujem.Dakujem a prajem pekny den 😉

bianka1
12. nov 2011

@mery.maja stačí mesiac pred dovršení 3rokov 😉

akire87
5. sep 2012

Ahojte chcela by som odvas radu.Ked že my už konči MD tento mesjac čo dalej ako mam postupovat,Budem mat narok na niejake financie? dakujem vam za odpoved 🙂

73jaja73
10. feb 2013

ahojte chcela by som sa opytat na predlzenu RD, mala ma uz 3 roky a ja som na urade prace zaregistrovana ako nezamestnana,dostavam podporu a chcela by som sa opytat ci sa mozem vratit po pol roku ked doberiem podporu spat na RD kym mala nebude mat 6 rokov dakujem

filipa77
12. jún 2013

Dievcence, ako tu citam, mam v tom gulas. Mne konci materska vo febr., maleho do skolky neprijali a tu v BA asi od febr. ani neprijmu, ak sa im neuvolni miesto. Maly je tupozraky, nosime dioprie 5 a este je skulavy na obe ocka. Chodime cvicit do centra pre zrakovo postihnutych 2xtyzdenne a zrejme ho tam zoberu aj na 4 hod. denne. Cize ak by som sa zamestnala, nemozeme ho tam nechat, kedze na 3,5 hod. ma nik nezamestna, som sestra. Min. tyzden malemu zdiagnostikovali este alergiu. Su to dg na predlzenu matersku? Isla by som radsej do prace, ale maleho ocka su prednejsie, aj tak nas operacia asi neminie ☹

26danuska
31. júl 2013

ahoj ,chcem sa spytat na predlzenu matersku,konci mi sice za rok ale chcem sa dopredu informovat,chodime na kardiologiu,mala ma dierku na srdci,myslite ze to staci na predlzenie? 🙂 😉 😎

bibkacik
16. júl 2014

@tatianka ahoj na vseobecnu poistovnu cestne prehlasenie alebo urad prace mas to platene do 6rokou zdravotnu

simkaa
29. aug 2014

ahojte chcem sa spytat ked mi konci materska v oktobri este neni neskoro aby som si zacala vybavovat predlzenu MD...neviem ci to treba stihnut alebo mozem vybavit aj po skonceni..maly ma hypermobilitu a momentalne problem s kakanim tazke sa chystame ny vysetrenia myslite ze by nam to schválili ?

cloviecik777
15. sep 2014

Ja by som potrebovala radu ze ci sa ta predlzit materska ak mi konci teraz 18 septebra a maleho som do skolky nedalla koli tomu ze sa zabudne vypitat na zachod.V praci som bola prepustena ku dnu 31,12,2013.Dakujem vam za kazdu radu.

martinaxx
5. nov 2014

Ahojte,ja by som sa chcela opýtať:teraz som si požiadala o platenú materskú a ak mi ju náhodou neschvália a chcela by som zostať doma na neplatenej,to musím zase niekde vybavovať iné papiere?Ďakujem

evittam
5. nov 2014

@martinaxx Pravdepodobne myslíš predĺžený rodičovský príspevok - materskú už dávno nedostávaš. No ak ti to neschvália, tak sa musíš nahlásiť ako dobrovoľne nezamestnaná na UPSVaR a ísť na SP aj ZP, ZP si budeš musieť platiť sama a SP ako sa rozhodneš.

9lf9
5. nov 2014

@martinaxx asi myslis rodicovsky a nie matersku- tu plati soc. poistovna...ak dietatko malo 3r a poziadala si o predlzenu zo zdrav. dovodou, tak si sa mala predbezne evidovat na urade a ak ti posudkovy lekar ziadost neposudi ze dietatko ma nepraznivy zdravotny stav, nebudes mat okno v plateni zdravotnej..ak ti prizna tak sa spatne vyradia..ale ak nemas zamestnanie a nechces codit na kontakti, tak je mozno ist do 6r na neplateny rodicovsky- to sa nahalsit na zdravotnej poistovni- a dolozi im potvrdenie z upsvar od kedy do kedy si poberala rodicovsky- to ma jedinu vyhodu, z enemusis chodit na tie mesacne kontakty ako ked si v evidencii

martinaxx
5. nov 2014

@9lf9 malá bude mať 3 roky za mesiac,čiže ak mi to neschvália a chcela by som neplatený rodičovský stačí keď pôjdem na zdravotnú alebo aj tak sa mám ísť evidovať na úrad?

9lf9
5. nov 2014

@martinaxx bud sa pojdes dat evidovat a budes chodit na kontakty alebo sa nahlasis na zdravotku na nepaltebu rodicovsku do 6r

martinaxx
5. nov 2014

@9lf9 ok,diky 🙂

martinka2002
24. nov 2014

ahojte,prosím vás,dcera má tri roky,po materskej mi bola daná výpeveď a idem sa registrovať na úrad práce,je možné po pol roku sa vrátiť späť na neplatenú rodičovskú dovolenku?nemá s tým niekto skúsenosť,ďakujem

fidorka7
24. nov 2014

@martinka2002 pravdepodobne ideš vyčerpať podporu v nezamestnanosti, že? Ak áno, môžeš po jej ukončení sa nahlásiť na zdravotnú a soc. poisťovňu ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku - budeš mať od štátu zaplatené odvody.

martinakolkova
14. jan 2015

ahojte nejak z toho co tu pisete neviem vyjst..konci mi materska a maly bude mat 3 roky 2.3.2015 .je zdraavy len ja mam zasa problem so strachom.nechcela by som aby sa to zverejnilo na uradoch takze by som chcela ostat nadalej radsej s malym na predlz.materskej..co si mam vybavit nie je s tym problem?, ide o to aby som nemusela sa chodit hlasit na urad prace tym ze som nezamestnana,.,stava sa aj to ze vam nesschvalia?,

martinaxx
15. jan 2015

@martinakolkova ja som bola len na zdr.poisťovni,tam som vypísala jeden papier a povedala mi,že to je všetko