Materská po korone

patulieenka
23. jún 2020

Ahoj baby, ja mam taku otazku ohladne materskej. Zamestnanie som menila po novom roku. Prve dva mesiace odrobene super cele,vsetko bolo aj na vyplatnej paske. Az kym prisla tato korona :( marec este do polky odrobeny potom som sla pn do polky aprila. Teda Cca mesiac som bola teda pn kvoli zatvorenej prevadzke. Potom som pn ukoncila, a dostavala som ten prispevok od statu. Za tu polku aprila a marec. Potom som este koncom maja nastupila na par dni do roboty ale doktor ma nasledne vypisal na rizikove od zaciatku juna. Teda moja otazka znie z coho sa mi bude ratat materska?

draik
23. jún 2020

@patulieenka
Ako som uviedol už v prvom príspevku, podstatné je trvanie poistenia bez doby PN a OČR. Nie teda odpracovanie 90 dní. Poistenie Vám počas zamestnania trvá, je jedno, či máte dovolenku, zamestnávateľ Vás nechá doma na prekážkach, či pracujete a podobne. Jediná výnimka je pre splnenie podmienky 90 dní NP nebyť na PN či OČR.

@zuziatko12
Chápem, že sa držíte hesla "Podľa seba súdim Teba", ale nemusíte to dávať až tak okato najavo. Keďže k veci nemáte nič, tak si dovolím debatu s Vami ukončiť, zbytočne zahlcuje debatu Vašimi nepodstatnými úletmi.

patulieenka
autor
23. jún 2020

@draik aha tak uz teraz tomu rozumiem, cize tym padom to splnam. Dakujem.

patulieenka
autor
23. jún 2020

@draik jedna sa o pracu v gastronomii, tam je vsetko vzdy inac a nic nieje presne dane a iste ako napr. V statnej sfere, preto som si to chcela poistit

evittam
23. jún 2020

@zuziatko12 A ty máš kde odbornu odpoveď?! Ci len rypat do ludi co tomu rozumeju? Ako pisal
@draik podala neúplné informacie. Ty si si z nich vydedukovala co si chcela a uz vieš čítat s porozumením.👍😀

evittam
23. jún 2020

@patulieenka Zákonník práce je vždy len jeden ci uz pre sukromnu alebo štátnu sferu.😉