Materská - trochu zložitejšia situácia

anett63
21. máj 2018

Ahojte,idem si k Vám po radu. Tak skúsim najskôr popísať svoju situáciu.Minuly rok v auguste som nastúpila na PN z dôvodu viacpocetneho tehotenstva a s ním spojených komplikácií.Bohuzial som v októbri predčasne porodila, ale moje dievčatka pár dní po pôrode zomreli. Vybrala som zákonom stanovenú materskú v trvaní 14 týždňov. Začiatkom februára som nastúpila na PN znova,nevedela som si predstaviť po tomto, čo sa nám stalo po 3 mesiacoch znova nastúpiť do pracovného kolotoča 😓. Mala som zdravotné problémy,po necelých 6 mesiacoch sa nam podarilo otehotnieť znova. Zmenil sa len druh,respekt.diagnoza na Pn-ke. Čo sa týka výpočtu materskej dávky,ovplyvní mi poberanie materskej v trvaní 14 týždňov a následne nastúpenie na PN denny vymeriavací zaklad z ktorého sa mi vypočíta materska?Chcela by som vediet,na čo sa máme s manželom pripraviť. Ďakujem veľmi pekne za akúkoľvek radu a informáciu.

babyhabi
21. máj 2018

ahojte.idem si aj ja po radu.23.05.2018 mi skonci podpora,ale mam 9 mesacne dieta a chcela som si vybavit rodicak od 24.052018, no mi volali so soc.poistovne v kn,ze aby som si rodicak poziadala iba od juna,lebo by mi vznikol u nich preplatok a by som musela vratit majuvu podporu.Ale zaroven na urade prace mi povedali,ze si mozem podat uz aj za maj rodicak.Tak teraz ako to je??alebo by sa mohol rodicak prepisat a zaroven spatne ziadat na otca dietata,ale nie sme zosobaseny,ale zijeme v jednej domacnosti.Dakujem velmi pekne za akukolvek radu a informaciu.