Môže byť dieťa celý deň v škôlke, ak je matka na rodičovskej?

salome123
1. mar 2015

moze zena, ktora je na RD (jej zamestnanecky pomer trva) dat 2,5r dieta na cely den do skolky, ale do prace nenastupi? inak povedane, moze byt teda zena este pol roka doma na RD s tym, ze jej dieta je na cely den v skolke?
je to teoreticka otazka, tak prosim ziadne moralizovanie 😉

atrami
5. mar 2015

Ak majú v škôlke miesto, tak ho zoberú. U nás je len jedna trieda, takže je pravidlo v akom poradí sú prijímané deti. Keď sme sa nasťahovali, bolo málo detí, tak syn chodil do škôlky. Potom sa začalo rodiť viac detí a už bol problém. Dokonca napriek tomu, že som nastúpila do práce, bol problém dostať syna do škôlky. Mali nadstav, ale zobrali ho.

petra7777
5. mar 2015

@sahraa79 A môžem vedieť, čo potom celý deň robí ? 😀

sahraa79
5. mar 2015

@petra7777 kto?....tak ja napr. Studujem v statnicovom rocniku a mam rizikove tehotenstvo kvoli comu nemozem maleho dvihat cize doma by som s nim sama byt nemohla....akoze tvoja otazka je trosku divna 😊

petra7777
5. mar 2015

@sahraa79 Tá hypotetická (predpokladám) žena, o ktorej si písala....Ak chceš, skopírujem ti, čo si napísala....len reagujem 🙂

sardinka333
5. mar 2015

@petra7777 to je snad každej vec čo doma robí. Ja som študovala vysoku školu aby som si mohla najsť lepšie zamestnanie, resp. aby som postupila v tabulkách, lebo v mojej profesii je to žial tak že musíš študovať ked chceš aj zarobiť. Ja som mala furt čo robiť, domacnosť, škola, poobede na kružky s deťmi, brigada z domu. Poznám ženy čo ostali na dobrovolnej RD aby boli k dispozícií rodine, deťom. Ak to rodina utiahne, resp. manžel tak prečo nie. Niektorým to tak vyhovuje, že mamina je doma, stará sa o chod domacnosti, vozí deti po kružkoch, alebo poznám maminy, ktoré chodia aj skor pre deti a poobede už trávia s nimi.

petra7777
5. mar 2015

@sardinka333 Načo je potom táto diskusia? Že ty si názor môžeš napísať a ja nie? Nepýtala som sa , čo robí ona , ale som len reagovala na jej slová....citujem ju : "nie kazda mamina ma bohuzial tu moznost venovat sa plnym casom svojmu dietatku aj ked by velmi chcela a nemusi byt ani zamestnana".....koniec citátu 😢 Tak LEN som sa jej opýtala, že čo vlastne robí celý deň? Teraz ma ideš ukameňovať, že som sa odvážila niečo opýtať?

sardinka333
5. mar 2015

Tak to je uskalie netovej ,,diskusie,, že človek nie vždy pochopí do bodky čo chcel ten druhý povedať. Lebo v týchto diskusiách na temu ,,žena doma,, a je jedno aky dovod sa často človek stretáva s pohrdaním, že čo ta doma robí...nehovorím teraz že ty si to tak myslela, len niekedy to tak vyznieva. Ale kludne píš svoj názor ved o tom to je. 🙂

monika15
5. mar 2015

aj keby len doma sedela s vylozenymi nohami je to JEJ VEC !!!!!

ste nejake ziarlive ze vam sa to neda ??? ci co????

sorciera24
5. mar 2015

@tova a ty co robis, ked si mozes dovolit byt s detmi doma hocikedy, kedze maju 6r.?....zeby nezamestnana frustrovana zena, kt. bohuzial okrem materstva zanevrela na ine veci? napr. pracu?....hras sa tu na supermatku, kt. sa venuje nonstop detom...ako vies, ako sa ostatne venuju detom? sikovna mam si vie prac. cs sklbit s casom pre deti....
a tebe moze byt fuk, aj keby cele dni bola na masazach.....ak si to moze dovolit...mozno bude zregenerovana a dieta vyhrate....su deti, kt. sa do skolky vyslovene pytaju.....lebo okrem mamy chcu mat aj kamaratov.....napr.

sardinka333
5. mar 2015

Už si tu pripadám ako v teme ,,kojenie versus flaša,, a do sebááá....Kolko žien by chcelo byť doma a nemožu a kolke nechcu byť doma a možu a kolke to maju tak a hentak. Ja mam znamu čo je dobrovolne nezamestnaná už roky rokuce, plati si len zdravotné sama lebo tvrdí, že dochodok za tie desiatky rokov vraj nebude tak sociálku si neplatí a muž ich utiahne lebo ma taku robotu. Ona rieši len deti a domacnosť. A uprimne vam poviem že tiež niekedy na nu pozerám cez prsty a citim sa viac lebo ja aj robím ...ako ak by som povedala že 100% ,,nepindrim,, a obča si nerypnem tak by som klamala. Pritom to važne nie je moj problém....

nanulka24
5. mar 2015

A prečo by nemohla celý den sedieť pri fb a lakovať si nechty? Ked si to môže dovoliť... Narobí sa ešte dosť, a keď má možnosť dať dieťa do škôlky a mať chvílu čas aj pre seba, ako ja na tom nevidím nič zlé 🙂

petra7777
5. mar 2015

@sardinka333 Ja predsa nikým nepohŕdam....A je mi úplne u riti, kto...čo....doma robí.....Len hodíte tému - potom diskusia - a potom? Dobre, že sa tu ženské netĺču, lebo majú iné názory.......Mám ešte jednu otázočku....samozrejme "hypotetickú", aby som sa nikoho nedotkla ☹ Načo má žena napríklad tri deti, keď sú od rána do večera v škôlke a ona si vyvaľuje doma šunky? A poprosím nenavážať sa, len odpovedať...ak môžeš, teda 😀

zmrzlinkams
5. mar 2015

ja si tiež myslím že je to každého osobná vec či chodí do roboty ale bo je doma s dieťaťom ale to neznamená že matka ktorá chodí do práce aby zarobila korunu pre svoju domácnosť tak jej detičky sú menej cene alebo nejako o niečo ukrátené len preto že chodia do škôlky a a matka sa o ne nestará od rána do večera, a zase nie každá si môže dovoliť ostať doma ak chcú bývať, jesť a chodiť s rodinou na výlety tak do práce musí nastúpiť aj ona, myslím si že keby mali naši mm dostačujúcu výplatu aby uživil celú svoju rodinu s tým čo k tomu patrí tak určite by bolo lepšie pre neho a deti lepšie ak by bola žena doma, mala občas nejakú brigádu, alebo polovičný úväzok aby jej z toho nepreplo že jej nonstop doma ale ak jej to vyhovuje tak aj nie ale bolo by vždy navarené, upratané a všetko čo k tomu patrí ale dá sa to v dnešnej dobre podľa mňa si to môžu dovoliť len výnimočné niektoré rodiny ale nie každý a aj keby som napr. ja mala tú možnosť byť doma a nechodiť do práce tak by aj tak moje dieťa chodilo do škôlky lebo viem ako to pre ňu je dôležité od prvého dňa ako tam nastúpila tak nebol problém tešila sa a chodí tam rada, má tam svojich kamarátov pre ňu skôr ťažšie to že je chorá a musí byť doma a nemôže ísť do škôlky to sa stále pýta kedy už pôjde a už len preto by som ju nenechala doma lebo ja som doma...... a to nejde o to že by som sa chcela dieťatka zbaviť ak by som videla že jej škôlka neprospieva a nechce tam chodiť a plače stále a pod. tak samozrejme to je zase iné každé dieťa je individuálne a každé znáša tieto veci ináč, sú deti čo spoločnosť vyhľadávajú sú deti čo sedia celý deň v kúte a chcú sa len samé hrať alebo sedia celý deň pri pc a či tablete alebo niečom iné a koľko takých je ....takže ťažko porovnávať a najhoršie je súdiť.....
ak niekto na to má tak nech si ostane doma ale nech potom nerýpe do iných mamičiek alebo opačne nie je to pekné a je to každého osobná vec - iné by bolo keby bola doma lebo sa jej nechce do práce a pri tom sa stále sťažuje ako nemajú peniaze a pod. tak to je zase iná stránka a veru aj také sú a nič pre to nerobia lebo im to tak vyhovuje ale čakajú že každý im pomôže...
poznám aj mamičku čo je doma na materskej a o malú sa stará svokra a po 16h keď prijde muž z práce sa stara o malú muž. a ona ráno vstane odnesie malú svokre ide šopingovať s kamoškami, zájde na kozmetičku, či kaderníčku alebo čo vtedy potrebuje, dôjde na obed domov to malá spinka, a takže je s ňou krátko lebo potom dôjde muž a ona ide večer na zumbu či niečo iné aby si udržala super postavičku, to sa ľahko potom stará o seba a dobre vyzerá keď má takúto možnosť, ona človeku sa rozum pozastaví ale je to jej vec ak to nevadí svokre a jej mužovi tak mi to nezmeníme a môžeme si o tom len myslieť svoje..
sú ženy ktoré dajú prednosť kariere pred deťmi a dieťa nemá ešte rok a už nastúpi do práce a dieťa vidí medzi dverami ako ľudia sme rôzne ale už to tu ozaj ide do fázy ako sú témy kojenie-nekojenie, očkovanie-neočkovanie a pod. takže neviem mamička sa tu na niečo pýtala a myslím že veľa je tu veci úplne mimo témy .....
a za ďalšie nie každý má možnosť aby mu s dieťaťom niekto pomohol nie každý ma doma alebo blízko svokrovcov, rodičov alebo niekoho kto dôjde strážiť dieťa keď to potrebuje a sú čo aj majú ale rodine je jedno či treba pomôcť. a ak nikoho nemáme tak nič iné neostáva len sa spoľahnúť sám na seba a možno ozaj tá mamička je doma preto lebo musí byť doma aj keď nechce lebo nič iné jej neostáva.
ja som na UP a nájsť si robotu ak sa nemám na koho spoľahnúť je veľmi ťažké hlavne ak muž robí aj nočné prispôsobiť to časovo k dieťatku a škôlke je problém ale chodím na fušky vždy idem keď muž je doma a má možnosť ísť pre malú do škôlky alebo keď je chorá tak je s ňou doma ak je v práci mne neostáva nič iné ako byť doma ale ja za ten čas dokážem toľko veci doma si spraviť že veru na lakovanie nechtov mi čas neostane a som rada že si to stihnem spraviť.... teraz hľadám niečo na polovičný úväzok ale nie preto že by sa mi nechcelo robiť ale preto že od novembra je malá viac chorá ako zdravá a začali sme chodiť na rehabilitácie s nožičkami čo nám zaberie kopec času a ostáva to hlavne na mne kedže bývame sami od rodičov síce nie nejako ďaleko možno pol hod. autom ale ani nie blízko tak že by mohli dobehnúť kedy potrebujem a ja sa musím prispôsobiť potrebám dieťatka a nie svojím a kedže sa proste nedá ísť ne celý deň a každý deď do práce tak si musím nájsť niečo čo bude vyhovovať mne aj malej a našej domácnosti aby sme neprišli o príjem ktorý proste potrebujeme ..... ale takéto veci pochopia len ľudia čo si niečo podobné prežívajú ale sú v takej situácii a to že som doma len si osobne myslí že pre deti to je lepšie a nedá do škôlky ani za nič lebo škôlka nedá toľko ako ona tak je to jej vec ak mm že schopný sa o rodinu postarať ale zároveň jej to nedáva právo osočovať iné mamičky za to že dajú detičky do škôlky ako 2,5r alebo do jaslí skôr .............. každá mamička vie čo pre jej dieťa je najlepšie a najsprávnejšie a každá si svoje dieťa pozná najlepšie tak nech sa riadi svojím srdcom a nie srdcom niekoho iného ..... ak si vypýta rady a dostane ich je to na nej čo si z nich zoberie k srdcu a či z toho niečo vyskúša alebo spraví ale osočovanie ešte nikdy nikomu nepomohlo práve naopak človeka len dokáže dobre zdeptať a úplne zbytočne ..... a to je jedno o akú tému sa jedna ......

sardinka333
5. mar 2015

@petra7777 ale ved ja to už tak neberiem, proste pýtaš a ok. Zase človek po par prispevkoch vidí kto len rype a kto sa normalne pyta. Určite su aj take pripady že žena ma deti non stop v skolke ale tak to ma potom zlu organizaciu, alebo neviem lebo taku nepoznám 🙂 Ja mam skor skusenosť že ženy su doma, lebo sa venuju tej rodine. Asi to znie ako klišé 😀. Ja som napr. ostala doma po dohode s mužom samozrejme, on je tak naučený z domu že mamina udržuje deti a domacnost a chlap zaraba, ale moj muž je našťastie taký, že on si to važi a nikdy mi nevyčítal že som doma. Ale nám to nevadí, nám to vyhovuje. Ja som deti rano rozviezla do školy a školky, občas som išla pomocť rodičom, na nakup, take bezne veci, doma porobiť, navariť a poviem ti, že doobeda bolo ,,v čudu,, ani som nevedela ako a poobede sme chodili 2x týždenne na plavanie tak som deti vozila a s nimi tam bola kym mali trening, plus som mala mini brigadu z domu, výnimočne som zaskočila za mamu v robote. Ešte som študovala takže aj to zabralo nejaky čas, zaverečný ročník behanie po konzultáciách, knižniciach, učenie takže som dakovala Bohu, že možem byť doma a stiham všetko. Bola som za to velmi vdačná a nebrala som to ako samozrejmosť. Jasne že mohla som byť doma a lakovať si nechty - ale proste takto to nemože v harmonickom vzťahu fungovať. ved zase aj ten partner vidí či je porobené alebo či sa flakam. Teda hovorím o normálnom chlapovi a nie o tých čo si liečia komplexy. Jasne že aj mne sa stalo že som mala den kedy som si doobeda išla lahnuť alebo som prstom nepohla, zase nebudem sa tu robiť na zmordovanu ženu v domacnosti, ale to som si tiež nemohla dovoliť často. Ale teraz robím a da sa to sklbiť sice nie na cely uväzok, lebo zase - chcem byť viac doma lebo muž proste pracovne nemá tolko času a ked príde domov tak som radšej ked sa ide učiť zo synom, hrať zo synom a dcerou ako ho buzerovať aby išiel so smeťami. Toto je nás model fungovania ale nikomu to nevnucujem, každý má svoje predstavy ako žiť, a čo je dobré, ved je to individuálne.

zmrzlinkams
5. mar 2015

@petra7777 ja síce 3 deti doma nemám ale odkiaľ vieš že si tá žena doma váľa šunky...
osobne keby som mala 3 deti ták ráno vstať aby som vychystala deti do škôlky a do školy podľa toho kam budú chodiť, nakúpiť, dôjsť domov, navariť samozrejme spratať lebo z raňajok určite ostane bordel ako deti poznáme, niečo spratať hodiť do pračky, ak stihnem sa najem, vyvešať pračku, ak sa stihne žehliť čo nieje na pol hod. utekať pre deti do škôlky alebo školy, ak je pekne vonku tak určite budú chcieť ostať vonku ani sa nenazdáme je 17h než dôjdeme domov a už večera, deti naháňať do kúpelne a postele a potom si vyložím nohy na chvíľku aj ja ak nič nemám na práci, deď rýchlo utečie ani sa nenazdáme a doma sa vždy nájde robota. ja niekedy pri malej nestihnem si všetko spraviť to čo by som chcela a mám jedno, a v lete k tomu pribudne záhrada, každý večer ráno polievanie, okopávanie a pod. takže my sa doma nenudíme veru a keď je robota tak si to človek musí naplánovať tak aby stihol to robiť popri práci a koľko krát sme došli domov unavený z roboty a ešte sme na dvore polievali po tme len svetlo sme si zažali na dvore
ako ja si neviem predstaviť niekoho čo presedí doma celý deď čo dieťa je v škôlke to si môže dovoliť len tá mamička čo jej chodí niekto upratať ona občas navarí a hotovo alebo jej domácnosť vyzerá na zrútenie a a vyhovára sa na to však mám 3 deti a nestíham a pritom deti v škôlke a ona presedí pri tv napr. samozrejme toto sa netýka mamičiek čo sú zamestnané...... len ak žena chce tak vie sa postarať o domácnosť či je doma lebo nie a aj chodí do práce o to väčší obdiv že to tak super zvláda .... ja mám vyskúšané jedno aj druhé...
viem porovnať...... ale žeby som mala vyložené nohy no mňa by aj porazilo a mrle žrali na zadku 😀

petra7777
5. mar 2015

@sardinka333 Ďakujem za odpoveď...len som bola zvedavá...a vidím, že u teba to funguje normálne, že sa doma neváľaš, ale už poobede sa venuješ deťom...presne o tom som tam vyššie aj písala...Ja som ani nikdy netvrdila, že deti nemajú ísť do škôlky..napríklad na doobedie, medzi ostatné detičky ísť je fajn.....Len som ostala zarazená, ako sa do mňa každý pustil, hlavne @sahraa79, to vlastne na jej príspevok som reagovala 🙂

petra7777
5. mar 2015

@zmrzlinkams Tak dobre...ešte raz...reagovala som na vetu @sahraa79, citujem: "nie kazda mamina ma bohuzial tu moznost venovat sa plnym casom svojmu dietatku aj ked by velmi chcela a nemusi byt ani zamestnana....." a ja som sa jej LEN pýtala, čo potom robí od rána do večera? lebo keby dala dieťatko na doobedu, tak to je fajn....ale napríklad od 7:30 do 16:30 to už fajn teda nieje, ak je sama doma, má tri deti v škôlke a ona sa váľa......ale vlastne všetky máte pravdu, nech si každý robí, čo chce...ale nedávajte tu potom tie stupídne témy, keď "nechcete" , aby ľudia odpovedali....alebo nedajbože, aby som sa niečo opýtala ☹

zmrzlinkams
5. mar 2015

@petra7777 ako ok ale osobne si myslím že niektoré odpovede išli úplne mimo témy lebo mamička sa pýtala či môže ísť dieťa do škôlky ak ona je na rodičovskej ..... mamička si možno len myslela že dieťa nemôže nastúpiť do škôlky pokiaľ jej neskončí rodičovská a vôbec to nemá súvis s vekom dieťaťa či má 2,5r alebo 3 roky tam išlo o niečo iné a našli sa tu čo hneď začali útočiť na to že chce dať dieťa do škôlky preto lebo by si doma napr. váľala šunky a lakovala nechty a dieťa by bolo v škôlke tak ako ozaj mimo témy odpoveď a od toho sa zvrtlo všetko a úplne by stačilo keby sa napísala stručná a hlavne odpoveď k veci témy.
ja som osobne na teba neútočila len som ti odpovedala na to čo si sa ako posledné pýtala a nechápem prečo si mamičky niektoré myslia že ak je žena doma a dieťa v škôlke tak hneď si váľa šunky a zbavuje sa dieťaťa ako neviem prečo sa na to útočilo iba ak to písali z vlastnej skúsenosti ale to teraz nemyslím na teba ale na to čo sa tu v tejto téme písalo všeobecne .....
neviem prečo sa vždy v každej téme na MK nájde niekto kto si musí rypnúť a potom zbytočne diskusia ide iným smerom ako má
a tiež neviem prečo by mali byť deti v škôlke ak je mamička doma od 7-16:30 úplne zbytočné ja dávam malú do škôlke pred 8 o 7h len vstáva načo ju budem ráno stresovať ak napr. ja nikam nejde.... a doma sme už po 15h lebo od 14:45-15 podľa toho ako sa najedia môžeme si vybrať deti zo škôlky a ja osobne som rada lebo majo napr. od 2,5r nechcela doma spávať na obed a v škôlke krásne spinka tak si aj odpočinie, doma mi začala štrajkovať s jedlom nechce poriadne jesť a do bola krásny jedák všetko spapala teraz nie ale vraj v škôlke pekne papa, a je plno veci prečo som rada že tam ide ona pre ňu tá škôlka je prosperujúca... teraz ako chodíme na rehabilitácie nedám do škôlky na čo musela by som ju vyzdvihnúť po 2-4h a to ju radšej nechám doma so mnou a venujeme sa jedna druhej a povinnosti si odložím bokom alebo mi pomáha ak je to niečo s čím mi môže pomôcť a ona rada pomáha....
ale to píšem za seba len som chcela povedať že ak je škôlka v takom čase tak mamičky čo sú doma tak aj v tom čase to dieťa v škôlke majú -...... ináč u nás je od pol 7 škôlka ...... a mala išla do škôlky niečo po pol 7 len raz keď ja som musela ísť na fušku skôr ako chodievam.... a vôbec jej to neuškodilo len vraj na obed zaspala medzi prvými 😀

sardinka333
5. mar 2015

Tak ono je to také cele poprepajane....z jednej otazky vyvstavaju dalšie zvedavé otazky. A poviem vám, neberte to niekto osobne a v zlom ale robím v škole a kolko krát sa práve mamičky na RD dotrepu 5 minut pred záverečnou. AKo na jednej strane to nechcem sudiť - ale na druhej strane su deti, ktoré su v ,,zariadení,, non stop do zaveru a už niekedy by aj prijali keby pre nich z času na čas prišli aj skor a išli sa spolu prejsť na ihrisko a podobne. Stava sa aj take že sa niekedy pýtaju kde jej mamina, či jej nemožem zavolať. Minule sa ma to pytala jedna žiačka a ja jej hovorím, že mamina asi niečo má, vybavuje, robí a určite príde a ona mi hovorí, že mama je doma.Samozrejme chápem rodičov čo pracuju, tam nie je o čom proste školy a školky su otvorené do tolkej a rodičia si to platia tak maju plne pravo tam dieťa mať do kolkej chcu. Ale to som odbočila od temy, sorry.

petra7777
5. mar 2015

@sardinka333 Vystihla si to úplne presne 🙂

siska53
5. mar 2015

@sardinka333 no ja mam tiez kamosky,co zvacsa chodievaju aj o 16po deti. Zo zaciatku som sa snazila,kedze maly si nevedel zvyknut,chodit do tej 15:15. Lenze..znzmenalo to budit malu. Este kym bolo teplo (do novembra spavala totiz v predsieni v kociku),sa to dalo,prehodila som deku na nu a sli sme. No len ked sa ochladilo,uz som ju musela budit,ona bola nervozna,plakala,trvalo to dlho to chystanie. Ale nic ine mi neostavalo hoci som bola v nervoch,ze nestihneme ist po maleho skor.
Ked si uz zvykol,nesilim to,ale snazim sa byt do 15:40najneskor v skolke. Mala uz zvacsa nespava,resp.ked zaspi,tak az po 14-14:30.. No a o 15,ma budicek. Zas je to za placu,lebo ju budim. No v dnoch,kedy nespi,je dost skoro mrzuta,za vsetko place. Takto si asi 15-20minut "odjaci" a nasledne je dobre. Dam ju do buginy a ide sa.. Nas dokonca aj poprosili,aby sme si tie,co sme este na MD,chodili po deti do 16. Lebo potom sa spajaju.
Mozno tym maminam na MD to koresponduje s casom spania babatka,ktore sa nie vzdy da naplanovat. Nasa tiez casto zo zaciatku spavala aj tak,ze zaspinkala o 15,a spinkala pomaly do 17tej.

sardinka333
5. mar 2015

@siska53 Ako tento dovod ja poznám, často ho maminy spomínaju. Napr. volala som mamine že dieťa má asi teplotu a je mu zle.....či nepríde a mala jej akurat spala tak čo teraz? No žial musi ten starší surodenec vydržať. Ako ja to chápem. Aj matka na RD má právo nechať dieťa aj do 17:00 tej ved si to platí. Ja sa tiež snažím brať deti tak aby nemuseli isť do toho ,,záveru,, ale kedže robím do 16:30 tak v školke mi to nevychádza a učitelky to vedia a syna mam v škole v ktorej posobím takže on pride za mnou. Skor ide o to, že tá výchova, komunikácia a zážitky - no čo už s deckom urobíme večer? Kým dojdeme domov, kontrola uloh, večera, hygiena a padam na usta a ked deti povedia že ,,mama rozpravku ,, tak sa mi velmi nechce...čo vám poviem, poznáte to. Tak ked som mohla tak som si povedala, že napr. v stredy budem chodiť na 15:00 a zariadim si to tak aby som stihla a urobim deckám pekne poobedie...lebo ono sa to nezdá ale tie deti v škole su s nami snad viac ako s vlastnými rodičmi, proste my ich svojim sposobom tiež formujeme, odpovedáme na ich otázky o živote o tom čo cítia, vidia, čo si myslia....a hovorím si že kurnik zase nechcem aby moje vlastné deti ak to nie je samozrejme nutné boli formované ,,len školou,, školkou a družinou. Aj ked verte, že snažím sa ako možem aby som sa na tie decká pozerala očami aj tej maminy, aj ked nie su moje a kolko krát ma niektorí experti vytáčaju🙂

siska53
5. mar 2015

@sardinka333 ja viem..rok som ucila,aj ked na druhom stupni. Tym detom strasne chybalo moct sa s niekym porozpravat.
No ked sa zamestnam,verim ze ak to nebudeme stihat my s muzom,tak stari rodicia to budu vladat zatiahnut za nas. A ze to nebude casto.

zmrzlinkams
5. mar 2015

@sardinka333 robíš V škôlke som myslela že si doma lebo si tak vyšie písala alebo to bolo pred materskou? Tak potom máš pohľad na vec aj Z tej aj Z druhej strany A vidíš ako sa veci majú A vieš aj tie mamičky posúdiť, A hej niektoré nechajú dlho deti V škôlke lebo majú druhé dieťa A čas musia prispôsobiť jemu ale nájdu sa aj taký čo im to vyhovuje lebo tak chcú čo najdlhšie mať pre seba ale ten rozdiel je vidieť aspoň ty ako učiteľka Mono je tam ten postreh. Ja keď dôjde pre malú O 15 tam je vždy toľko rodičov že sa tlačíme V šatny 😀
Rozmýšľala si že by si sa do škôlky vrátila či takto to más lepšie nechýba ti to?

sardinka333
5. mar 2015

@zmrzlinkams som v robote od septembra, v škd. Takže bola som dlho doma, ešte je to čerstvé, že ako to bolo ked som bola doma na predlženej RD. Všade sa najdu ludia takí aj onakí tak ako aj učitelia, vychovávatelia su všelijakí. Ale stále prevláda, že dá sa komunikovať s rodičmi, dohodnúť sa, povedať. Zatial nemám nejaké extremne zlé skusenosti klopklop...

alchemilkazltozelena
12. mar 2015

@sahraa79 mozem sa spytat do ktorych jasli chodi tvoj syncek, kolko vas to stoji a kolko je deti v triede? dakujem, ja tiez byvam v BB preto sa pytam