Môže ísť manžel na OČR, ak som ja na rodičáku?

simona2402
26. mar 2020

Môže ísť manžel s jedným dieťaťom, keď máme dve deti a ja som s nimi na rodičaku?

aviska
27. mar 2020

@evittam a co ked ano??

nanynka76
28. mar 2020

Baby prosím vás keď sa chceme s manželom striedať na OCR po 10 dňoch ako to funguje viete mi pls poradiť? Ja mam ako ukončiť OCR? Ci keď nastúpi on moja automaticky skončí? Ďakujem 😍

evittam
28. mar 2020

@nanynka76 Oznamis ukoncenie mailom, písomne, telefonicky

michalka4193
28. mar 2020

Žienky a ak máme 2 deti a som ja s 2rocnym na rodičovskom a mame. Ešte skoro 6 ročnú dcéru ktorej škôlku samozrejme zatvorili mohol by ísť manžel s nou na OCR?

evittam
28. mar 2020

@michalka4193 Ano. Staci čítať co tu piseme. A nielen v tejto diskusii.

michalka4193
28. mar 2020

@evittam ďakujem

nanynka76
29. mar 2020

@evittam a je nato nejaký formulár ci stačí len do e mailu nap? Ďakujem

laila22
29. mar 2020

@janinka007 vyťažiť zo situacie

evittam
29. mar 2020

@nanynka76 Nie je

natikasim
30. mar 2020

@evittam Ahoj a mne by si nevedla poradiť skúšam sa dovolať na SP ešte to budem skúšať . Ja potrebujem ísť od 1.4. už do práce lebo už šéf zúri. No máme doma takúto situáciu mám 2 deti škôlka a jasle. No manžel nastúpil do práce len teraz 16.3.2020 a neviem či mu vôbec vznikne nárok na očr? V roku 2019 pracoval do júna a do 15.3. nezamestnaný. Z nového zamestnania mu asi nevznikne nárok na očr. Budú mu počítať z VZ minulého roka? A vznikne mu vôbec nárok. Bojím sa toho že ja teraz v stredu už musím nastupiť a muž možno nebude mať nárok ani na očr a ešte aj v novej práci si to poklaše. Ďakujem za radu ak sa tomu rozumieš mám pociť z toho čo tu čítam, že zrejme robíš na SP že?

evittam
30. mar 2020

@natikasim Ano ma nárok na OCR. Podľa mna z predpokladaneho príjmu od nového zamestnávateľa.

natikasim
30. mar 2020

@evittam ďakujem uz som napisala aj na podporu na sp ale dôležité je to ze ma nárok. Vďaka za pomov

natikasim
15. apr 2020

@evittam len som vám chcela napísať ako to celé dopadlo z podpory mi napísali asi po 10 dňoch a v podstate na kopírovali to co je napísané na stránke socpoist žiadna konkrétna odpoveď z ich strany. Manžel nastúpil na OCR a dnes po 15 dňoch sa vrátil do prace a uz mi pisal že mu dali výpoveď v skúšobnej lehote. Môže pokračovať na OCR a zostať doma s detmi a ja pôjdem do prace? Je v ochrannej 7 dňovej lehote že? Dakujem

evittam
15. apr 2020

@natikasim Ano ako píšeš.