Môžem ísť na pandemickú OČR v júli?

sayonara15
15. jún 2020

Ahojte, potrebovala by som poradit ohladom pandemickej OCR a jej poberania v mesiaci jul, nakolko mi pracovny pomer konci dohodou k 30.6.. Mozem teda ist na OCR opat s dcerou? Aj ked uz nebudem zamestnana? Bola som tak od zaciatku do konca maja, teraz v juni chodi do skolky. Docitala som sa ze je narok na OCR vtedy ak je predskolske zariadenie otvorene v juli. Dakujem

cucoriedkacucoriedka
15. júl 2020

@sayonara15 aha.jasne;) dakujem ti za odpoved;)

yvik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
yvik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zooeynka
26. júl 2020

@yvik uz tu nema ucet

cucoriedkacucoriedka
26. júl 2020

@yvik mas barok na pandemicku ocr...pizri si stranku socpoist.sk...ine je to u skolak9v a ine u skolkarov...ak si na ocr o 1.7 tak sa u skolkarov nezistuje dovod....stale mame na slovensku MIMORIADNU situaciu

cucoriedkacucoriedka
26. júl 2020

Prepacte za preklepy,) netriafam.prstami v telefone na klavesnicu,)

yvik
27. júl 2020

@cucoriedkacucoriedka čakám na vyjadrenie. Dnes žiadosť dúfam prevzali a prečítali.

yvik
29. júl 2020

OČR mám schválenú. Kto by chcel nejaké info rada poskytnem.

hu3hu3
7. aug 2020

@sayonara15 ahoj, ja som taky istý prípad ako TY. Prác. Pomer mi skončil k 31.7. Chcem sa ta spýtať, že ti si išla hneď na ocrku aj si čosi vypisovala, nejakú žiadosť alebo stačí poslať iba to cestné vyhlásenie? Si evidovaná na úrade práce? Dakujem

hu3hu3
7. aug 2020

@evittam prosím ta co znamená to do 7 dní v OL... Dakujem

ivettbalint
7. aug 2020

@hu3hu3 tá pani ewittam má zrušený účet na koniku

hu3hu3
7. aug 2020

@ivettbalint aha... Dakujem a ty nevieš čo to znamená to OL? Vdaka

ivettbalint
7. aug 2020

@hu3hu3 ochranná lehota

veronikaszabova
7. aug 2020

@hu3hu3 do 7 dni od ukoncenia PP mozes nastupit na PN a OCR, aby bola platena

hu3hu3
7. aug 2020

@veronikaszabova stačí mi potom na konci mesiaca poslať iba to cestné vyhlásenie o ocrke... Dakujem

veronikaszabova
7. aug 2020

@hu3hu3 ano

vladka.t
18. aug 2020

@aeneas tak že pokiaľ nezruší krizovu situáciu tak ocr trvá, aj mne tak podobne odpísali .Nezáleží na tom ,že august je škôlka zatvorená.Lebo je zatvorená nie štátom ,ale zriaďovateľom. Zrušený je núdzový stav a krízovy...nezrušil keďže "nachystali" druhú vlnu

vladka.t
18. aug 2020

Mňa by skôr zaujímalo ako bude od septembra s ocr ,nečítali ste niekde? Skolsku dochádzku dali za povinnú,žiadne učenie z domu.U škôlkarov neviete?

klarissa25
18. aug 2020

@vladka.t no snad uz dostali rozum a vsetky ocr ci predlzenie rociaku a podpory zrusia

veronikaszabova
18. aug 2020

@klarissa25 👍👍

veronikaszabova
18. aug 2020

@klarissa25 ja by som zaviedla - nechces dat dieta do skolky? Nedaj. Budes doma bez €.
Takto tie decka zbytocne zaberaju miesto detom, ktore by rodicia radi dali do skolky.

veronikaszabova
18. aug 2020

@klarissa25 inak podpora konci na konci mesiaca, to uz zrusili.

vladka.t
18. aug 2020

@klarissa25 napísala som na sociálku ,ta odpoveď bude istá. Podpora sa ruší k 31.8 to píšu na stránke.

klarissa25
18. aug 2020

@veronikaszabova este ocr, a urad prace rodicak..

extempore
28. aug 2020
vladka.t
28. aug 2020

@extempore ďakujem pekne za info, takže pokračuje ocr pre škôlkarov