Môžem mať materskú, ak odrobím 2 mesiace, a potom budem PN?

mamka122
23. okt 2019

Prosim o radu .. mozem dostavat matersku ak odrobim 2 mesiace a potom sa dam na pn cize budem v ochrannej lehote .. 270 dni budem mat .. vyska materskej sa mi.bude pocitat z tych dvoch mesiacov.?? Inak za posledne 2 roky nebudem mat odrobene nic ine bola som na rodicovskej.. len chcem vediet ci staci odrobit 2 mesiace alebo musi byt viac .. dakujem za rady

zitaje
23. okt 2019

Ak si bola posledné dva roky na rodičovskej, ako budeš mať 270dní pistenia z dvojmesačnej práce?

evittam
23. okt 2019

@zitaje Ak počas RD trval PP tak normálne.

mamka122
autor
23. okt 2019

@zitaje no ved pocas prace pojdem na pn ... tak som to mala aj pocas prveho tehotenstva .. lenze vtedy som mala odrobenych 8 mesiacov .. a pocas pn ma prepustili ale bola som na pn az do porodu .. ved pocas pn trva nadalej nemocenske poistenie .. ci sa mylim?

evittam
23. okt 2019

@mamka122 Ano trvá ak trvá aj PP. Ak ta prepustili tak nie.

evittam
23. okt 2019

@mamka122 Cize tebe skončil PP pocas prvej MD ci este pred nou?

mamka122
autor
23. okt 2019

@evittam cize ak ma pocas pn prepustia uz nebudem mat nemocenske poistenie ?

mamka122
autor
23. okt 2019

@evittam pp mi skoncil vo februari a na matersku som sla v auguste

evittam
23. okt 2019

@mamka122 Samozrejme ze nie

evittam
23. okt 2019

@mamka122 Rok? Kedy ides na ďalšiu MD?

mamka122
autor
23. okt 2019

@evittam 3 roky do zadu

evittam
23. okt 2019

@mamka122 Tak nemas žiadne NP. Uz 3roky. Ak si tehotna a chces MD musis mat za posledné dva roky pred pôrodom aspon 270dni NP. Co nemas a uz ani nestihnes mat ak si tehotna.

mamka122
autor
23. okt 2019

@evittam nie niesom tehotna .. len sa chcrm zamestnat .. dajme tomu od novembra hej .. a za dva mesiace kebyze som tehotna a dam sa na pn tak pocas nej ak ma vyhodia kedze budem len v skusobnej dobe .. nebudem mat uz nemocenske poistenie ano? ..

evittam
23. okt 2019

@mamka122 Ano, NP mas len pocas trvania PP ci DNP.

mamka122
autor
23. okt 2019

@evittam tak potom som sa mylila .. dakujem .. kebyze mi pracovny pomer trval i nadalej to by bolo ine ze ..

mamka122
autor
23. okt 2019

@evittam este jednu otazku 🙂 .. kebyze si vybavim teraz DNP a budem mat narok na matersku tak budem mat natok aj na ten vyssi rodicak?? Ci to len pre tych co pracovali ... niekde pisali ze ak mas matersku budes mat aj vyssi rodicak .. tak teraz zas neviem

simusiatko83
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
24. okt 2019

@mamka122 Narok na vyssi RP maju ti co mali narok na MD.
@simusiatko83 Hlavnou podmienkou naroku na MD je mat aspon 270dni NP za posledné 2 roky pred pôrodom a nie odrobene.
Ako ti môže zamestnávateľ kazat ist na PN ak si zdravá? Ci tehotenstvo je choroba?

simusiatko83
24. okt 2019

@evittam áno aby sa ti platilo NP 270 dní to NP musíš kdesi asi pracovať.... A áno zamestnávateľ má poslal na PN vzhľadom na to, že minulý rok som potratila a vzhľadom na to, že som zdravotná sestra..... Nechcel aby som dvíhala pacientov, pouzivala dezinfekcie a chemikálie a hlavne aby som od pacientov nič nechytila.... Vid MRSA, i fekcne hnačky a iné infekčné ochorenia.... Moje dieťa mi je prvoradejšie

evittam
24. okt 2019

@simusiatko83 Tak to je niečo ine. Nemám odkiaľ vediet kde pracuješ.
Musi trvat NP, t.j.mozes pracovať 70dni a 200 byt na PN-cize nepracovat t.j.nemas odpracovane dni ale dni NP trvajú ak trvá PP.