Môžem poberať rodičovský príspevok a doktorandské štipendium?

karkulka1
17. aug 2009

Chcela by som sa opýtať, či je možné poberať rodičovský príspevok a doktorandské štipendium zároveň. RP som poberala už pred 1.1.2009.
A ako je to s prácou? Môžem pracovať popri internom doktorandskom štúdiu?
Ďakujem.

wladka
19. aug 2009

karkulka, co si zistila? ja si myslim, ze sa neda..ale mozno sa mylim.. 😒 v tom mam gulas, musis pozistovat..

ja idem tiez na interne, UKF Nitra.. ale v septembri mi pride posledna davka rodicovskeho..Emka mala 3roky.. 😉 ..

karkulka1
autor
19. aug 2009

Pracovať popri internom doktorandskom môžeš, a to poberanie RP a doktorandskeho štipendia viem zatiaľ tak, že do decembra by som mohla, kedže idem ešte podľa starého zákona ale čo bude od januára nikto netuší 😀 😀 😀

wladka
19. aug 2009

to ja viem, ze pracovat mozem..lebo mame po novom status studenta, 😝 .. a ten januar neries, to budes potom 😀 😀 , bud rada zemozes maj aj popri tom aj RP, lebo nejak to zacali prisne -- ked dieta pred dovrsenim 3r, nastupi do skolky, vezmu RP.. na ktoru ides?

fantomasko
20. nov 2009

btw. z vlastnych skustenosti viem ze sa poberat RP, zaroven ako interny doktorand stipendium vo vyske cca 500 EUR a zaroven pracovat na polov. uvazok..a mesacny prijem matky tak presiahol 30.000 Sk, pekny prilepsenie na materskej nemyslite..?

komisakpd
20. nov 2009

tak ja som interna doktorandka na MD..ale mam prerusene studium..teda uz mi treba iba obhaobu..mam po dizertacke..

pokial viem materska zalezi od toho ci si DNPO..ja osm si platila poistenie a preto som mala narok na matersku..a z toho pokial viem vyplyva aj rodicovsky..alebo teda neviem na co presne myslis..

jaj ty teraz nastupujes na doktorandske??

jamilanka
18. feb 2010

Ahoj karkulka. Podla mna je to takto, mozno sa mylim. Mozes poberat aj stipendium aj matersku, ale nemozes pracovat, ked poberas matersku, berie sa to akoze si doma s malym, aj ked poberas stipendium, nakolko stipendium nie je od 1.1.2008 plat. Takze ak by si pracovala na dohodu...........tak by si podla mna nemohla poberat uz rodicovsky prispevok, iba stipendium a plat so zamestnania.

jana3
21. jún 2011

Ahojte,
potrebovala by som poradit. od septembra 2011 by som chcela nastupit na interne doktorandske, starsia dcera ide chodit do skolky, ale o mladsiu sa mi bude starat mama. Ma narok na rodicovsky prispevok? Pred nastupom na matersku som si neplatila nic.

dakujem

jana3
22. jún 2011

Naozaj mi nevie nikto poradit?

lelicav
23. jan 2012

Dobrý deň. Aj ja som v rovnakej situácii a chystám sa na to informovať na UPSVR, kedže on vypláca RP.