Nárok na podporu v nezamestnanosti

ronyy
13. júl 2015

Ahojte.....chcem sa spytat ci mi vznikne narok na podporu v nezamestnanosti.....v septembri mi konci rodicovska dovolenka ...predtym som pracovala 5r. vo firme kde prac. pomer stale trva,na rodic.som 5r.(mam 2 deti 5r, 3r).Naspat do zamestanania nemozem nastupit z dovodu nevyhovujecej dochadzky a prace na 2 smeny maminy ktore ste boli v takej situacii.....mam ziadat od zamestnavatela aby mi dal vypoved dohodou?.dakujem za opovede

fialkatina
13. júl 2015

ak ti pracovný pomer stale trva tak urcite mas nejaku dovolenku... po skonceni RD si nahlas 1 den dovolenky a 2 im dones vypoved(musis si ju dať sama lebo z tvojej strany su prekazky, len ak by ti oni nedali dopredu vediet ze po RD nemaju pre teba miesto) vtedy sa ti navýsi vymer. zaklad a budes mať aj max podporu ak sa nemýlim...

ronyy
autor
13. júl 2015

@fialkatina dnes som volala s uctovnickou z firmy a potrebovala vediet ci bude moj prac.pomer trvat....ak nie tak ku tomu septembru kedy konci ten rodicak mi daju vypoved s 2 mesacnou lehotou ktora by zacala plynut uz odteraz 1.jul - chcem sa spytat je to spravny postup?dovolenku ze mi vyplatia v septembri. A este sa chcem spytat z coho mi bude vyratana podpora ak mi nedaju ten 1 den dovolenky?z toho kolko som zarabala pred 5 rokmi alebo ako to je .....

adina75
14. júl 2015

som v podobnej situacii,o 2 tyzdne mi konci RD,chcela som si vybrat ten jeden den dovolenky ale stale mi tvrdia ze mam iba pol dna,co sa mi nezda a aj na vypl. paske mam napisane 23,5 dna.Tiez by som chcela vediet ako sa mi presne vyrata podpora,viem iba ze priemer za psledne 2 roky ale neviem kolko ¨% to je.Este by som potrebovala vediet ako sa mi rata ta dovolenka bola som na MD jan. a feb. potom som isla na RD rataju sa mi aj tam nejake dni? len aby som sa vedela branit ak mam tam nejaku dovolenku a a chcem si ju vycerpat.Dakujem

ronyy
autor
14. júl 2015

@adina75 mne povedali ze mam okolo 20 dni dovolenky....bola 2x na materske po sebe a pred tym som si vybrala vsetku dovolenku