Nárok na rodičovský po návrate z Anglicka

pacica
6. feb 2014

prosim vas,zijem v uk,ale planujeme sa vratit uz na sk.mam rocne dieta a mam trosku pochybnosti z toho,ze kedze som dostavala a rodila v uk matersku,tak uz nedostanem nic na sk?mozete mi poradit,ak mate skusenosti,ci sa da nieco vybavit na sk aby som nebola bez penazi?v uk som nedostavala rodicovsky prispevok,iba prispevok na dieta.myslite,ze mam nan narok?dakujem za vase rady

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pacica
autor
6. feb 2014

@fidka79 myslis,ze mi vratia aj za ten rok co som nedostavala?

natalienka12
6. feb 2014

@pacica máš na slovensku trvalý pobyt?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pacica
autor
6. feb 2014

@natalienka12 ano mam

pacica
autor
6. feb 2014

@fidka79 ano ,to aj budem,ale ako ma budu kontrolovat ze som ozaj na sk?

stormie
6. feb 2014

@pacica dostavas v uk child benefits? Pred navratom na sr musis nahlasit ze odchadzas mimo uk a child benefits ti stopnu, na zaklade listu ktory ti maju poslat (ja na neho stale cakam) s potvrdenim od kedy do kedy si poberala pojdes na urad prace a tam si vybavis rodicovsky, vedia ti ho vyplatit max pol roka spatne takze ked budes cakat na ten list ohladom child benefits ako ja tak potom dostanes naraz viac penazi. No a ako ta budu kontrolovat ze si naozaj na sk? No to neviem, asi nijako ... Naco ti to je vediet?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pacica
autor
6. feb 2014

@stormie dostavam ho,ale to je nieco ine ako rodicak

pacica
autor
6. feb 2014

@fidka79 a nebude mi stacit p45 od mojej pracekde som robila?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stormie
6. feb 2014

@fidka79 to ze child benefits nie je rodicak viem, teraz si to vybavujem a pisem len to co mi povedali. Na vybavenie rodicaku odomna chcu potvrdenie ako dlho som poberala child benefits, bez ohladu na to ci to je alebo nie je rodicak. A kedze to chvilu trva kym to potvrdenie uk posle tak musim cakat a spatne mi rodicak vyplatia max pol roka ak bude tak dlho trvat kym mi ten papier z uk poslu (ja na neho cakam uz od novembra, zatial nic nedostavam) ak to bude trvat dlhsie tak smola, preplatia len pol roka, ak budem cakat menej preplatia len to odkedy mam na neho narok, to je odkedy som dosla na sr. Form u1 ti treba ak ides na urad prace a zaevidujes sa, na zaklade toho dokumentu ti socialka bude vyplacat podporu v nezamestnanosti ale myslim ze toto @pacica neriesi, pytala sa na rodicovsky a na ten U1 form nepotrebuje. Datum si z vetra hodit nemusis, odomna chceli len ten doklad dokedy som poberala child benefits lebo tie dostavas len pokial si v uk takze logicky ked som ich prestala dostavat tak som dosla na sr. Aspon mne to tak povedali ze to staci a kamoska co je v rovnakej situaci ako ja a @pacica to ma uz vybevene a postupovala tak ako som napisla, form u1 potrebovala az teraz ked z rodicaku prechadzala na urad prace a chcela podporu v nezamestnanosti. Tento mesiac ju dostala prvy krat a pred tym normalne dostavala rodicak a u1 od nej nikto nechcel.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pacica
autor
6. feb 2014

@fidka79 ja som nastupila do prace ked mala dcerka tusim 11 mes.ale ja som tam robila len 3 tyzdne?potom som dala vypoved,lebo som isla na sk

pacica
autor
6. feb 2014

@fidka79
@stormie dakujem dievcata,tak ked pojdem naspat do uk,tak ja dufam,ze uz mi tu P45 poslali a taktiez si zozeniem tu U1 form.ste zlate,dakujem este raz.

stormie
6. feb 2014

@pacica Ja som pocas maternity odisla z uk, po skonceni maternity som si vybrala dovolenku co som mala narok a dala vypoved ale to uz som bola na sr. Ak si dobre pamatam tak p45 budes potrebovat na u1 a po novom to zmenili a pridali kolonku ze ako ti skoncil pracovny pomer, ak vypovedou z tvojej strany tak chcu o tom potvrdenie od zamestnavatela tak si to skus vypytat lebo ja som s tym mala problem, byvaly zamestnavatel na mna kaslal. U1 form si vytlacis, vyplnis a poslel a len cakat a cakat a dufat ze ti to poslu spravne, lebo mne to doslo a komplet zle datumy ...

luciaobrocnikova
9. feb 2014

preddtym ako si pojdes vybavovat rodicosky, musis sa ist nahlasit do zdravotnej poistovni a potom dieta prihlasit k nejakej detskej doktorke, lebo vtej ziadosti o rodicak tam ti to podpisuje aj detska lekarka....ja si to tiez teraz idem vybavovat 🙂