Neschválený predĺžený platený rodičovský príspevok a odvolanie

aaalena86
26. dec 2015

Dobrý večer.Chcela by som sa opýtať,tých mamičiek,ktoré žiadali predlžený platený rod.príspevok,neschválili im a podali odvolanie.Chcela by som vedieť,či to zase bez nás posúdia,alebo si nás tam zavolajú.A aj ako ste vy dopadli po odvolaní,či vám schválili alebo nie.ďakujem.

lucinka7953
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucinka7953
16. jún 2020

@yvkay Ja som matersku nepoberala ale rodičak od narodenia maličkej. Malá mala teraz 9.6. 3roky. Prave že temu nerozumiem keď žiadosť o rodičovský prispevok som dávala keď sa malička narodila tak som myslela že to stači dať žiadosť o posudenie zdr.stavu dieťatka. Maličká je predčasne narodená, plienkovaná, nerozpráva atď... ale ako vidím tak je to dáke komplikované... 🤔

yvkay
17. jún 2020

@lucinka7953 a boli ste aj niekde na vyšetrení, že je stále plienkovana? A tiež treba aj správu logopéda, všetko treba doložiť. Ak máte vsetke správy a chcete sa odvolať, tak treba podať žiadosť o Rodičovsky príspevok spolu s posudkom, RL dieťaťa a čakať na Rozhodnutie a až potom podať odvolanie.

lucinka7953
17. jún 2020

@yvkay malička sa mi narodila v 33t bola aj 2t. V inkubatore a od narodenia je sledovana na neurologii a chdime tam stále čo 3mesiace, na logopediu sme objednaný na 10.7. Boli sme aj pri psychologičke tak že je pozadu cca2r. Mám zas nové spravy s teho mesiaca. Dnes som zas volala na UPSVaR tak ze si môžem nanovo podať žiadosť o posúdenie zdr.stavu dieťaťa alebo dať si tú žiadosť o RP aj s posudkom a potom sa odvolať a doložiť nové správy tak teraz sa neviem rozhodnúť či podať na novo a čakať alebo podať žiadosť o RP a pripraviť sa na odvolanie.....

yvkay
17. jún 2020

@lucinka7953 ak pôjdeš na logopédiu, povedz, že potrebuješ správu k žiadosti o predĺžený RP zo zdravotných dôvodov, RP ti môžu schváliť spätne 6 mesiacov, takže ak ti ho schvália vyplatia ti spätne, ja by som podala novú žiadosť o posúdenie plus hneď aj Žiadosť o RP ak by ti neschválili, že ti príde aj Rozhodnutie a môžeš sa hneď odvolať. Už je to na tebe ako sa rozhodneš, či počkáš teraz na Rozhodnutie, dolozis správy z logopédie atď. a sa odvolas, alebo poziadas nanovo o posúdenie. A čo bolo v posudku, že prečo neschválili? :( teraz sa môžeš prihlásiť na zdravotnú poisťovňu že sa staráš o dieťa do 6 rokov a budú za teba platiť zdravotné poistenie.

lucinka7953
17. jún 2020

@yvkay zaver bol že nemá dlhodobo nepriaznivý zdr.stav a odôvodnenie len to že oneskorený vývin reči nevyžaduje individualnu starostlivosť. Pričom v správach bolo oveľa viac.... Keď som ten posudok ukazala dr. na neurologii aj psychologičke a tiež obvodnej tak nechapali ako tak mohli posudiť. Asi podám novú žiadosť na posúdenie a aj žiadosť na RP. Ďakujem ti pekne za odpovede

yvkay
17. jún 2020

@lucinka7953 za máličko, rada som poradila❤️
Aj mne dosť pomohli túto mamičky z MK 🙏
Tiež som nevedela, že aby som sa mohla odvolať musím mať aj Rozhodnutie, na úrade neporadia, takže, preto som ti aj napísala z vlastnej skúsenosti. Treba logopédicke povedať, že aby napísala správu pre posudkoveho lekára. Dolozte vsetke správy, aj od psychológa atď. My sme mali tiež OVR, NKS a dcérka je už prvačka, stále ma problémy, ale také deti potrebujú určite viac učenia sa s nimi a aj venovať sa. Mali sme aj iné dg, ale schválili nám to na správy od logopéda a psychologický, bola pozadu skoro 2 roky :(

lucinka7953
17. jún 2020

@yvkay moja je tiež tak pozadu cca 2r. Tak ako keby sa zasekla v určitom veku a nie sa pohnúť dopredu. Dúfam že tentokrat to dopadne ok určite sa nenechám odbiť. Prajem vašej maličkej veľa zdravia.....

yvkay
17. jún 2020

@lucinka7953 Ďakujem Lucka, aj Vám veľa zdravíčka ❤️

tomasko27
17. jún 2020

Ja mám podanú žiadosť o opatrovateľský príspevok na syna autistu od decembra, najprv to zamietli,podala som odvolanie a teraz to stojí,lebo prišiel coronavirus a posudkova lekárka chcela IQ test a nemal nám ho kto spraviť.

eliska2211
17. jún 2020

@lucinka7953 ked davas ziadost o nepriazdnivy svat dietata dokladas hned aj lek. Nalezy. A tie sa daju aj so ziadost a lek. Spravami na posudenie. A ked ti povie po telefone ze to nemas chcem to pisomne aby som sa mohla odvolat. Mozno to poviem zle ale ked nebudes drza a neodbitna tak vybavis dake info. Ja som chodila jeden den 5 kluciek som si podavala na urade aby som dostala jeden papier. A potom som tam chodila tyzden co tyzden a ked jedna nevedela chcem vediet kto to ma vyssi. Ja som taka neobitna a budem sa dozadovat svojho na to su na urade aby poradili a povedali. Ked nie budem chodit pokym na nevyhodi a pridem oknom. 😇Inak na urade nemas sancu jedna povie to tretia vyvrati co povedali pred tym a do kopy nevie co robi prava a lava ruka. Druim palce viem co je okolo toho behat vybavovat a kontrolovat ich robotu co nemusis ale ked nieco chces musis pre to nieco spravit😉

lucinka7953
18. jún 2020

@eliska2211 ja som k žiadosti o posudenie dokladala aj lek.nalezy len nik mi už nepovedal že treba podať žiadosť o RP. Teraz mam zas nove nalezy tak podam žiadosť o posudenie a nasledovne žiadosť o RP. Ak mi zas pride posudok že nemá nepriaznivy zdr.stav tak sa odvolam..... Keď už teraz viem že musím podať aj žiadosť o RP. Lebo asi tej na úrade sa lenilo povedať že si musim este podať žiadosť o RP.

gabika2693
20. feb 2021

@leydy viem že už to je dávno čo ste tu písali ale chcem sa opýtať či vám schválili platený predĺžený RP na tie febrilné kŕče.

leydy
14. mar 2021

@gabika2693 zdravim, áno schválili ale ako píšete bolo to dávno, neviem teraz aké sú podmienky.

27saska10
2. apr 2023

@katkamario ....dobrý deň,môžem sa opýtať ako ste nakoniec dopadlo?Mne tiež prišiel papier v ktorom je že voči posudku sa nemôžem odvolať a teda zhrnutie že dieťa si nevyžaduje opateru ale nič viac,ani či sa môžem odvolať nič,viete my poradiť?

27saska10
2. apr 2023

@aaalena86 dobrý deň,môžem sa aj ja spýtať,to tak podieľajú najprv papier o posudku a potom až rozhodnutie?lebo aj mne prišiel papier ,a nič že sa môžem odvolať iba ten posudok z nejakým papierom,kde je napísané že voči posudku sa nemôžem odvolať,tak tomu moc nechápem.

katkamario
5. apr 2023

@27saska10 neriešila som to ďalej