Ako postupovať, keď ide manžel na materskú?

danka56
20. jún 2019

Dievčatá, mám otázku a ťažko mi je na slovenských úradoch sa dopátrať k odpovedi.
Manžel ide na materskú. Ja mam stále trvalý pracovný pomer. Čiže ja musím ísť na úrad práce zrušiť rodicak, do zdravotky sa nahlásiť ako samoplatca a s potvrdeniami z týchto inštitúcií plus s vyplnenými papiermi zo sociálky to treba zaniesť na sociálku. Zatiaľ sú moje vedomosti správne?
No a čo zamestnávateľ? Treba oznámiť či netreba? Do prace nepôjdem budem doma s malou. Ako ma bude evidovať zamestnávateľ? Viem len ze to ide. Že ženy sú takto doma ak keď majú TPP. Ale ako ma maju evidovať?
Pýtam sa preto lebo už v robote špekulujú a chcú so mnou vybabrat... Ďakujem krásne!

evittam
20. jún 2019

@danka56 Voci zamestnavatelovi si nadalej na RD. Nic neriešis. Ani do SP nič nemusíš nosit. Teda len k mužovej žiadosti o MD potvrdenie ze nepoberas RP. Ohladne seba neriešis na SP nic. Len na ZP ako samoplatca.

evittam
20. jún 2019

@danka56 Na co si im to vesala na nos? Ze ide muz na MD? Ci máte rovnakého zamestnavatela?

danka56
autor
20. jún 2019

@evittam na úrade práce mi povedali, že musim to oznámiť zamestnávateľovi

evittam
20. jún 2019

@danka56 A prečo? Na zaklade akeho zakona? Dala ti to dotycna osoba pisomne? Zase len kecy nekompetentnych.

evittam
20. jún 2019

@danka56 Zamestnávateľa nezaujima ci poberas RP. Podla ZP si na RD na ktorú mas narok do 3 rokov veku dieťaťa.

danka56
autor
20. jún 2019

@evittam ďakujem ti. Tým pádom nebudem nič oznamovať oficiálne. A nič mi teda nemôžu.