Opäť ja "ZAMESTNÁVATEĽ"

danka56
12. júl 2019
Dievčatá boli sme vybavovať pre manžela materskú. Máme jedno dieťa. Čiže ja chcem ostať doma, budem si platiť zdravotné. Stále mám TPP. Dávam zamestnávateľovi vedieť, že som rodičak zrušila. Či ako to je? Opäť zmiatli viaceré úradníčky.
veronikaszabova
12. júl 2019
@danka56 ty si zrusila poberanie RP, nie RD. Zamestnavatel ta stale vedie ako keby si bola na RD. Jeho nemusi zaujimat, ze ty uz rodicak nepoberas.
sarinka2012
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sarinka2012
12. júl 2019
Píšem ešte raz lebo som si všimla že dieťa má len vyše roka a že máte len jedno dieťa - s jedným dieťaťom nemožete byť doma dvaja na MD a RD, ak ostáva partner na MD ti nemáš právo na RD, ale maš pravo s nimi ostať doma 🙂 ao píšeš treba to vybaviť v zdravotke, hradiť si ju a ideálne dať vedieť aj zamestnávateľovi, nás na to síce sytém upozorní až od 3 rokov dieťaťa, že dana zamestnankyna končí RD a spojíme sa s nou teda čo ďalej ak tak neučiní sama, ale v týchto prípadoch nám dá vedieť aj sociálka že sa ukončilo vyplácanie RP u danej osoby. Zamestnávateľ ti drží pracovné miesto aj keď si s dieťaťom dobrovolne doma, na takzvanom "ošetrovnom" čo možeš až do 6 rokov. Ak máte normálne vžťahy v zamestnaní oznám im to, nič tým nestratíš, ak sa to zase oni dozvedia tak ťa kontaktujú, možno sa to k nim ani nedostane, naše inštitúcie žijú občas vlastným životom 🙂 ale nevidím problem v tom že by si svojho zamestnávatela oboznámila s tvojou sitaciou, hlavne ked sa tam plánuješ vrátiť.
veronikaszabova
12. júl 2019
@sarinka2012 blbost - nemozu pobetat MP a RP. Avsak ona ostava na RD. Nema povinnost nieco oznamovat zamestnavatelovi.
veronikaszabova
12. júl 2019
weronca22
12. júl 2019
Zamestnavatelovi nemusis nic do 3 rokov dietata oznamovat,SP ho informovat nebude. Vlastna skusenost😊
evittam
12. júl 2019
@sarinka2012 To nie je pravda. Matka nadalej zostáva na RD len bez nároku na RP. Voči zamestnávateľovi je nadalej na RD jeho nezaujima ci pobera RP. Davno som take hluposti nečítala. Ak chces radiť najskôr si naštuduj zakony a nevypisuj zavádzajúce informacie.
evittam
12. júl 2019
@veronikaszabova Tak ako si uz napísala.
evittam
12. júl 2019
@weronca22 Prečo by ho mala SP informovat a o com?
moonlight1210
12. júl 2019
@evittam myslela som si to aj ja, ale Doveru tato info zaujimala a zamestnankynu sme nahlasili s kodom 1K a neuvadzali vo vykazoch za to obdobie.
weronca22
12. júl 2019
@evittam napisala som ze ho SP informovat nebude. Nema preco.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli