Otec nie je v rodnom liste. Ako ho donútiť platiť?

tanulka18
1. máj 2011

Poradte mi prosim Vas niekto,co mam robit ked biologicky otec nie je napisany v rodnom liste,mozem ho udat na policii ked rok platil vyzivne a teraz prestal?Dakujem 🙂

tanulka18
autor
1. máj 2011

@bodka13 viem na to som myslela aj ja...ale tak clovek chce byt stastny a uz je len maly naznak stastia a stale sa nieco pokazi =((

tanulka18
autor
1. máj 2011

@sante81 pravdu ti napisem radsej by som bola keby ze neviem ci je je babetko dat na sud a urcene vyzivne statom ako sa zapodievat nezodpovednym ocom ktory stale kluckuje aby nemusel platit ☹

vlcicaa
1. máj 2011

@tanulka18 mala by si sa obratit na socialny urad starostlivost o rodinu tam ti pridelia decku kuratorku a ta ti určite poradi aspon na začiatok aby si vedela čim začat.

tanulka18
autor
1. máj 2011

@vlcicaa skusiim takuto cestu lebo takto uz dalej nevladzem..

anieli_1
1. máj 2011

@tanulka18 ahoj neviem co vsetko ti tu pisali nechce sa mi to vsetko citat a neni podstatne ako to dieta prislo a jedno z druhym a pokial viem ja tak daj ozaj na sud urcenie otcovstva bude testy platit on musi a ked sa to urci tak sud hned urci vyzivne mozno to potrva ale radsej akoby si uz nikdy nemala vidiet ani korunu........drzim palceky;)

pink_lady
1. máj 2011

@tanulka18 mas dve moznosti, dotiahnut ho na matriku podpisat otcovstvo ked nie, pojdes na matriku sama ze otec odmieta sa zapisat a oni to uz podaju na sud ako zapretie otcvovstva a oznamia to aj UPSVAR. A ked bude zapisany v RL tak potom podas navrh na urcenie vyzivneho, pekne spatne od narodenia + vyzivne na seba

vlcicaa
1. máj 2011

@tanulka18 bude tato stat vela nervou hlupich otazok len buc trpezliva a dobre to dopadne drzim palce

tanulka18
autor
1. máj 2011

@anieli_1 dakujem urcite to nenecham len tak a po tom co mi este dnes pisal =(( uz mam dost toho,ja som ta najhorsia =((

tanulka18
autor
1. máj 2011

@pink_lady dakujem velmi pekne za radu hadam sa nam to podari vybojovat tak ako to ma byt a na spravnej miere

tanulka18
autor
1. máj 2011

@vlcicaa viem nebudem to robit pre seba ale robim to pre jakubka jeho peniaze nepotrebujem ja chcem aby jakubkovi nechybalo nic

anieli_1
1. máj 2011

@tanulka18 pri splodeni su vzdy dvaja tak by to mali aj dvaja riesit no bohuzial si nenavyberame ze s kym to je ale to malinke za nic nemoze......a s vyzivnym uz to nieje tak ako kedysi teraz na to viac prihliadaju kontrouju ucty a tak bo vela ludi to teraz vselijak robi z platmi takze neboj dufaj ze to bude dobre:DD

tanulka18
autor
1. máj 2011

@anieli_1 nic ine si ani neprajem uz aby som bola v klude lebo clovek nic ine nerobi len premysla

anieli_1
1. máj 2011

@tanulka18 mojka drzim palceky a teraz ozaj je sud prikloneny k matkam oproti minulosti....

tanulka18
autor
1. máj 2011

dakujem velmi pekne dufam ze sa nam podari vybojovat svoje