Partner pracujúci v Rakúsku vs. Nárok na materskú

jankacecilka
8. júl 2019

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť, či mám nárok na materskú a následne na rodičovskú v Rakúsku.
Partner je pracujúci v Rakúsku, ja pracujem na Slovensku, trvalý pobyt máme spoločný v Rakúsku. Známa z odborov mi tvrdí, že je možné poberať materskú a rodičovskú z Rakúska. Načo mám v tomto prípade nárok ? Ďakujem 🙂

evita860
13. máj 2020

@malinajahoda záleží od varianty ale 30 mesiacov je myslím najviac čo je vlastne 2,5 roka
Myslím že v tvojim prípade to hádam schvália keďže nedostavas nič 😕😢 ja som myslela že v našom prípade mi budú reálne rátať to čo som dostala za ten dany rok a nie čo dostanem do 3 rokov dieťaťa

malinajahoda
13. máj 2020

@evita860 neviem sama koľko mám očakávať. Vcelku mám aj strach či si zase niečo nevymyslia, že chcú zase niečo doložiť a stále dookola. Špekulujú.
Mám taký pocit, že asi rátajú každý peniaz, ktorý si vôbec dostala.
Takže, keď to vychádza do 2,5 roka, tak potom este toho pol roka môžem žiadať tú na SK alebo už nebudem mať nárok?

evita860
13. máj 2020

@malinajahoda ja sama neviem ako to je, mne to vychádza že ak spadas pod manžela teraz tak aj potom budeš... celé je to na hlavu aj mne teraz reálne počítali už aj to čo mám dostať do 3 rokov malej aj keď má 10 mesiacov! Čo mi príde kúsok na hlavu keď žiadam ja variant 12 mesiacov a oni mi do tých 12 mesiacov zarátajú už dva roky na Sk! Myslela som že rátajú a doplácajú len aktuálne mesiace že koľko som dostala od SK do toho roka a nie čo ešte dostanem do júna 2023 🙈

malinajahoda
14. máj 2020

@evita860 oni ti to prepocitavaju, aby ti dali len to čo musia. A tu na SK dostavas teraz normalne rodičák tých 370€?

evita860
14. máj 2020

@malinajahoda áno 370