Platenie odvodov počas rodičovskej dovolenky od 1.1.2013

adka12
27. dec 2012

Baby toto platí len pre pracujúcich alebo pre všetkých? Nejak som to nepochopila. A neviem teda, či je to uzákonené alebo ešte nie...
http://spravy.pravda.sk/stat-setri-200-tisic-lu...
Ďakujem

lubikan
29. aug 2013

@katussamus tak to by som nesla....kolko dostanes?? 20 € ??

katussamus
29. aug 2013

@lubikan áno presne 20 € ☹

lubikan
29. aug 2013

@katussamus

http://blog.etrend.sk/mihalblog/2012/09/19/odvo...

ale je to blbost ,aby ti dali koli 7 hodinam podpisat papier o dohode,potom ist na socialku sa odhlasit,potom zase prihlasit....koli 20-ke ???

katussamus
29. aug 2013

@lubikan no oni len na dohodu, ide to o pracovnú agentúru tak oni len chcú oficiálne ináč nie, no tak sa na to vykašlem lebo to mi po zaplatení nič poriadne neostane ☹ Ďakujem za link už mi to je jasné

ajka88
23. jan 2014

prosím vás a ako je to s jednorazovym zarobkom u môjho zamestnávateľa počas RD (roznasala som oznamenie o volbach, podpisala som dohodu o vykonani prace, v čístom som dostala 44,70, odviedli za mna aj dan), nikde som sa neprihlasovala ani neodhlasovala, lebo mi nasa mzdova uctovnicka povedala, ze to nemusim.. myslite, ze z toho bude daky problem? dakujem pekne za radu, zacinam mat strach ked citam ake natahovacky su kvoli dohodam..

maminecka83
18. mar 2014

ahojte prosím vas je tu niekto kto mi vie poradiť ohladom odvodov do zdravotnej poistovne ročnom zúčtovani na zdravotnom že kolko budem asi doplacat ked som si privyrabala popri materskej?

janea234
14. apr 2016

Ahojte, Viete mi niekto poradiť v tejto veci: som na rodičovskej a mám živnosť, odvody neplatí kým som na RD. Idem sa však zamestnat na tri mesiace a potom budem znovu na materskej s druhým dieťaťom. Viete mi povedať ako to bude s odvodmi? Keď sa zamestnam tak ich budem musieť platiť, a potom na materskej zase nie?

eviiku
9. okt 2017

Ahojte...prosím vás vie m niektorá poradiť? 8.11.2017 mi končí materská a nastupujem na rodičovskú dovolenku...som SZČO a mám začať platiť odvody...môžem ísť na PN aby som chcela platiť nemusela? Alebo existuje nejaká možnosť ako sa to dá vyriešiť? Živnosť určite nechcem pozastaviť... ďakujem

evittam
9. okt 2017

@eviiku Na zaklade coho to vychádzaju odvody? Mala si prijem?

evittam
9. okt 2017

*ti

eviiku
9. okt 2017

@evittam Ja mám príjem každý mesiac...aj popri MD...12 rokov som SZČO

evittam
9. okt 2017

@eviiku No tak bud PN alebo platit. Ak si vsak neplatila NP tak na platenu PN nemáš narok.

evittam
9. okt 2017

@eviiku Ale pozor, pocas PN nemozes vykazovať cinnost ani na živnosť, cize nemozes fakturovať.
Neviem aký mas prijem. Ak taký,ze presahuje vysku minim.VZ pre odvody na SP tak budes musieť platiť odvody do SP, co sa tyka ZP tam platis, prípadne dostanes vyúčtovanie v RZ.

eviiku
10. okt 2017

No takže na PN sa mi neoplatí ísť...aj minulý rok som bola PN po operácii a mala som príjem a prišlo mi doplatiť zdravotnú 🙂 ...tak mi neostáva nič iné len zamakať aj popri rodičovskej 🙂...