Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

vlastulka
20. nov 2007

Chcela by som sa poinformovať, či tu je niekto kto poberá materskú z Rakúska. Môj manžel tam pracuje, ja som na SR nezamestnaná, tak mám nárok poberať materskú a rodinné prídavky odtiaľ. Je tu ešte niekto taký ským by sme mohli otom pokecať?

vroni
30. sep 2015
1975renca
1. okt 2015

@vroni už som to našla...vdaka

lienocka0101
11. nov 2015

ahojte,ja by som sa chcela informovat ci je mozne aby som poberala rakuske pridavky,ked tam sice uz nepracujem ale zivnost mi bezi a nedavno mi prislo z SVA aby som si vyplatila odvody.tak by ma zaujimalo,ci je lepsie zivost pozastavit a prejst zase na slovenske pridavky alebo to ide aj takto ako som pisala.diky za odpovede

sirinka
17. nov 2015

Ahojte, otazka ohladne krankenkassy, ako je to presne s moznostou pripoistenia deti, pokial trvaly pobyt mame na Sk? Viete niekto?

1975renca
18. nov 2015

@sirinka no podla najnovších informáciíí Ti deti pripoistia až ked začneš znovu pracovat pretože počas materskej Ta z Krankenkassy odhlasujú,čiže si znovu budeš musieť vybavit E card aj ty a potom pripoistit deti...pokial tam nepracuje manžel že ich pripoistíš na neho

sirinka
18. nov 2015

@1975renca ja tam pracujem, takze nie je problem pripoistit deti? Nevies ktory formular potrebujem vyplnit, aby aj deti mali svoje ecard?

1975renca
18. nov 2015

@sirinka taký istý myslím ako ked vybavuješ e card - E106 alebo si zavolaj na Krankenkassu

1975renca
18. nov 2015

@sirinka daj si do googlu ...Opatrovanie a práca v Rakúsku,daňové informácie,sociálne zabezpečenie a zdravotné poistenie v Rakúsku, vrátenie dane z Rakúska...tam nájdeš tlačivá čo potrebuješ 🙂 a tam by to malo byt aj vysvetlené

buxina
18. nov 2015

Podla mna mas narok len na pridavky na fieta teda muz moze poziadat. Mafersku nedostanes pokial si pred tehotenstbom nepracovala v Rakusku.

1975renca
18. nov 2015

@buxina presne tak,matersku dostane len matka predtym pracujuca v AT,ked muz pracuje v AT maju narok na pridavky a aj dorovnanie rodicovskeho prispevku po troch rokoch kedy konci materska na SK,avsak o to musi poziadat co najskor maxim do pol roka po narodeni dietata

balkica
18. nov 2015

Ja som isla na sk poistovnu a oni tam poslali vsetko, myslim ze E101 a dali mi EU karty detom a potom si vyziadaj z at Ecardy

bejba
7. dec 2015

Dobrý deň, potrebujem radu. Poberáme prídavky z AT už dlhšie. Dnes nám po pol roku prišiel nejaký papier na podpis a ešte je tam uvedené, že znova treba poslať E411 a E401.

Ako to funguje pri opätovnom potvrdení, keďže je teraz ten nový zákon? Mám ja zobrať tlačivá na potvrdenie na SK úrad, či manžel na AT úrad? A ako ste posielali potvrdenie o návšteve MŠ? Je na to tlačivo, alebo ste si samé vypísali, alebo vám dali v škôlke? Za každú radu ďakujem.

jankako
7. dec 2015

ja som dostávala materskú aj ked som nepracovala v AT.no síce,pracovala som,raz dávnejšie pol roka.ale to nemá s tým nič spoločné.
Mimochodom ako sa na vás dívaju urady v AT ked ponovom treba papier na rodinne,resp.tlačivo aby potvrdil úrad v AT???Potvrdia to v pohode.Lebo na môjho muža a jeho kolegov sa dívali akoby z jahody padol 😀

1975renca
7. dec 2015

@bejba ahoj,na tom papieri je presne napísané čo od teba vyžadujú a aj čo s papiermi E401 a E411,prečo ti to poslali a čo treba k tomu doplnit,dodat,potvrdit.potvrdenie o návšteve z MŠ je klasický ako potvrdenie o návšteve školy,to si vypítaj v škôlke,prelož...nemusí byt úradne a spolu s tlačivami a vecami čo ešte potrebujú doložit odnes alebo pošli...ja ked niečo odošlem pštou posielm aj mailom,aby nemali možnost výhovorky že to nedostali...zatial sa mi odkedy som na materskej všetko darí vybavit mailami...veľa štastia

bejba
7. dec 2015

@1975renca Prosím ťa, na tom papieri, je že E411 der Gattin do - do, ako za manželku? Ale ja to nechápem. Mám to vypísať ako vždy? Ja som doteraz vždy poštou všetko posielala a tiež OK. Nikdy žiaden problém, ale teraz som akási zmätená. Ďakujem za radu posielam srdco...

1975renca
7. dec 2015

@bejba gattin je manzelka,treba tam asi doplnit nejake veci,preto to poslali,k tomu museli poslat aj papier co vlastne chcu,tazko sa radi ked to nevidim...

marcah
8. dec 2015

@bejba ahoj, ja som sa s tym tiez uz streta ze chceli v podstate dve E411 - jedno na manzelovo meno, jedno na moje..... pretoze ked si pozries formular E411 (neviem na cie meno ste ho mali prvykrat vypisane) ale ten formular potvrdzuje iba davky ktore pobera na SK osoba uvedena v kolonke c2 - takze ak si kolonke c1 ty, potom je v kolonke c 2 tvoj manzel a vsetky udaje o davach zo SR sa potom vztahuju na manzela - takze toto moze byt teoreticky problem, ze teraz to chcu mat potvrdene na meno toho druheho.... proste sa chcu uistit ze ani jeden z vas tie davky na SK nepobera (pripadne v akej vyske) pripad .... neviem ci to pisem zrozumitelne ale ak mas pred sebou ten formular tak mozno ti to bude jasne 🙂

1975renca
8. dec 2015

@marcah dobre vediet nakolko pri dcérke sa s tým teraz už môžem stretnút aj ja...kedže prvého syna na ktorého si uplatnujem mám s exom a teraz dcérku narodenú v auguste s priatelom...takže to môžem čakat...

bejba
8. dec 2015

@marcah ano vzdy bolo vypisane na manzela. Tak teraz damna seba, ked tak uvadzaju. Och spanielska dedina. Dik moc.

810
8. dec 2015

Nájde sa tu slobodná mamička ktorá žiadala O peniažky z Rakúska?

nicolette1
28. dec 2015

Prosím Vás, neviete niekto poradiť e-mailový kontakt na finanzamt vo viedni, o prídavky sme žiadali už min. rok v novembri, stále žiadna odpoveď, na písomné urgencie nereagovali, príp. máte skúsenosti s nejakou agentúrou, ktorá vybavuje tieto záležitosti v AT. ďakujem

1975renca
28. dec 2015

@nicolette1 trpezlivost,maju na to 2 roky,ked tam zavolate nepomoze,neurychlite nic,ked tam pojdete osobne povedia ze sa to spracuvava,mne vyplacali mesacne,zrazu rok a pol odmlka bez ziadneho papiera,nic neposlali,potom zrazu zacali vyplacat a dostavam mesacne,kontakt najdes na ich stranke

bejba
28. dec 2015

@nicolette1 skuste tjlegal. Nam vybavili vzdy vsetko rychlo. Pridavky sice sme si sami a vzdy max 3 mesiace. Ale baby co davali dane aj pridavky tejto agentury tak do mesiaca vsetko vybavene. Za pridavky beru poplatok 99 eur. My sme dane mali vratene behom mesiaca. Mozem len odporucit.

tmonika
29. dec 2015

Caute baby, viete mi dat kontakt na niehoho, neaku agenturu alebo niekoho kto sa venuje vybabovaniu rodinnych, rodicovskeho...v rakusku dakujem

bejba
29. dec 2015

@tmonika vygoogli... TJLEGAL

marcah
29. dec 2015

@nicolette1 emailovy kontakt na finanzamt sa tazko hlada... ja som tam aj volala, chcela som od nich email a nedali mi... zevraj po emaily nic neriesia, iba po telefone alebo postou.....
Ja mam napriklad kontakt na jednu pani z nasho miestneho finanzamtu, s ktorou som riesila pridavky pred skoro 5 rokmi, tak ak nieco potrebujem, pisem tam lebo viem ze patrime priamo po nu.... ale k inemu kontaktu som sa este nedopracovala...

fabovazuzana
4. jan 2016

Dobrý večer.chcela by som poradiť dneska som si išla vybaviť rodičovský príspevok A povedali mi že nemám nárok lebo manžel pracuje V rakusku,že aby si tam požiadal ale ja neviem či mám ist na úrad ako nezamestnaná alebo čo?skoro som odpadla.vie mi niekto poradiť,dakujem

katren32
4. jan 2016

@fabovazuzana ja som tiež žiadala v at muž tam robí a ja som doma na sk mi nedali vôbec nič. mne uz teraz skončil a chcela som žiadať na sk ešte ten polrok čo mi ostal do 3rokov malého a nemám nárok pokiaľ mi Rakúsania nezamietnu tých 6 mesiacov čo ma muž možnosť žiadať.

marienka1703
4. jan 2016

@fabovazuzana ak si pred porodom nepracovala tak ti na Sr- nedaju nic, budete si ziadat vsetko z Rakuska,-kedze tam manzel pracuje, 🙂 po pravde menej komplikovane ako keby si dostavala tu a z rakuska len rozdiel -bud rada🙂

fabovazuzana
5. jan 2016

Ja som robila pred materskou ale počas materskej Sme dostali celá firma výpoveď tak neviem či mám ist na úrad teraz