Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

vlastulka
20. nov 2007

Chcela by som sa poinformovať, či tu je niekto kto poberá materskú z Rakúska. Môj manžel tam pracuje, ja som na SR nezamestnaná, tak mám nárok poberať materskú a rodinné prídavky odtiaľ. Je tu ešte niekto taký ským by sme mohli otom pokecať?

wanesaz
4. mar 2016

@1975renca
Dakujem Vam velmi pekne za cas a ochotu.Pekny den Vam prajem

1975renca
4. mar 2016

@wanesaz nemáš za čo,kludne sa potom ozvi ked sa bábo narodí,ono je vždy super ked má kto poradit,pekný den aj Tebe a držím palce 🙂 a prepáč že tykám,ono viac báb si tu tyká tak niekedy píšem tak niekedy tak ked sa ponáhlam 🙂

wanesaz
4. mar 2016

@1975renca
Kludne mi mozete tykat..vobec mi to nevadi..9.4 mam termin..tak uz aby som mala vsetky papiere prichystane co sa da vypisane..potom nebude cas..dakujem este raz.velmi si to vazim..🙂

1975renca
4. mar 2016

@wanesaz v pohode,prajem všetko dobré 🙂

zuzcao8
7. mar 2016

@1975renca 🙂 prosím vás, náhodou nemáte informáciu o tom alebo niekto,ohľadom rodičáku....či sa dá nejakým spôsobom uplatniť, odvolať a následne Domôcť!!! prišlo mi konečne rozhodnutie,že mi zamietajú od 1.6.2014-7.1.2015 s tým,že som neskoro doložila Antrag auf Kinderbetreunn....,že termín je do 6mesiacov...tu na Sk mi ho nevyplatia,pretože je takáto odpoveď z Rakúska (som zvedavá,kto má tie prachy 🙂) a potom mi vyplatia od 8.1.2015 - 4.5.2015 na deň 14,53e a 5.5.2015-4.11.2015 len 7,27e z dôvodu,že som nedodala teho knižku,čo som tiež urobila lenže jediný dôkaz je podací lístok a tam bohužiaľ nie je napísané,čo je vo vnútri obálky. Hoc všetky ostatné doklady čo som spolu s knižkou posielala majú 😀, smiešne. Napísala som odvolanie. A etše náhodou,ak by mi to neuznali to odvolanie,tak tak či tak mám nárok na tie zvyšné peniaze??? Veľmi pekne ďakujem ak má niekto rovnakú skúsenosť za odpoveď.

balkica
7. mar 2016

@zuzcao8 ked nemaju tehu knizku tak treba ist k domtorovi aby potvrdil na tlacivo prehliadky v tehotenstve a nechcu nahodou prehliadky dietata ? Tie tiez treba dokladovat ....

810
7. mar 2016

Prajem pekný deň na začiatok...Mám otázku prosím...Po narodení malého som som zaslala papiere na schválenie rodinných prídavkov čo bolo V januári,zatiaľ žiadna odpoveď. Teraz neviem či musím čakať na nejaké vyjadrenie alebo smiem poslať papiere na rodičovsky príspevok.? Malý už bude mať 5 mesiacov O chvíľočku ja som na neho sama A žiadne peniaze nedostávam. Vďaka bohu za rodičov 😄 Ďakujem za radu

zuzcao8
7. mar 2016

@balkica to majú všetko 🙂 a znovu som im to teraz posiela 🙂. Vyslovene to zamietli z toho titulu,že som neskoro dala Antrag auf Kinderbe...na Krankenkasse,že je doba 6mesiacov, len asi ak sa žiada od napr.ako náš sa narodil 5.5.2013 a do 6mesiacov narodenia zrejme ☹ hoc manžel tam má zmluvu od 5.5.2014....takže asi do do novembra 2014 tam mala byť žiadosť,čo aj bola...lebo schválili rodinné prídavky...len zrazu prišlo,že Antrag som im posielala 8.7.2015...odvolala som sa a priložila prefotený podací,aj keď mi to vôbec asi nepomôže 🙂

zuzcao8
7. mar 2016

@810 najskôr musíš mať schválené rodinné a podaj určite žiadosť na Antrag auf Kinderbetreuungsgeldes lebo budeš mať opletačky ako ja....no,ale my sme iný prípad zase lebo ja som vydatá a muž pracuje v Rak.....

marcah
7. mar 2016

@zuzcao8 ale rodinne pridavky neschvaluju oni ale finanzamt. Inac ten zvysok by si mala dostat ked to mas v rozhodnuti. Inac tehu knizka je mali, oni potrebuju aj potvrdenia od pediatra za prvy cca rok (mydlim ze prvych 10 mesiacov). Bez toho znizuju rodicak na polovicu. Skus im to este poslat.

balkica
7. mar 2016

@marcah aj ked ma 12mesiacov a potom 18mesiacov treba poslat prehliadku..Ja posielam mailom vsetko, cize som v tomto kryta, ale ano, je to spätne maximalne 6 mesiacov od podania ziadosti, a ziadost o kbg sa posiela hned po skonceni wchg, a ked sa neberie wchg tak hned spolu so ziadostou o pridavky, ale ked ste sa odvolali spolu s tym podacim listkom, tak je to 50:50 ci to uznaju, podla toho aky budu mat den 😀

balkica
7. mar 2016

@marcah pardon, zle som oznacila, to malo ist pre
@zuzcao8

balkica
7. mar 2016

@810 hned poslite ziadost o KBG, tam necakajte na nic, keby ste to poslali hned uz Vam to mohli riesit, tak hned tento tyzden sa do toho pustite 🙂

1975renca
7. mar 2016

@zuzcao8 no tak poštou posielat je hop alebo trop,ja sa zasichrujem vždy,všetko skenujem a posielam aj mailom aj poštou,v tom podaní Antragu majú žial pravdu,ak bol neskoro podaný v tom asi nič nezmôžeš,zákony sú zákony a čo sa týka tej tehu knižky...no neviem ako by si sa dopátrala pravdy že si ju poslala,ty tvrdíš jedno,ini druhé...neviem v tomto poradit

810
7. mar 2016

@balkica ahojte ďakujem...len ja mam žiadosť O kgb Poslanu len nemám Poslané fbh Famieliebeihilfe.

A neviem či mám čakať kým mi schvália kgb?

marcah
7. mar 2016

@810 kbg ti neschvalia kym nebudes mat schvalene familiebeihilfe. Dokonca v ziadosti o kbg je kolonka kde sa na to pytaju. Co si tam zaskrtla? Takze urcite podat ziadost o familiebeihilfe co najskor

810
7. mar 2016

@marcah joj som to úplne poplietla 😄 fbh mám poslané A neschválene zatiaľ. A môžem už ppslat KBG?

1975renca
7. mar 2016

@810 hned odošli Antrag na KBG a ked dostaneš potvrdenie o schválení o FBH pošleš to dodatočne...najlepšie mailom všetko a dodatočne poštou

810
7. mar 2016

@1975renca ďakujem pekne za odpoveď. Náhodou nevieš či nieje to tlačivo na nete aj V slovenčine lebo moja nemčina je dosť úbohá A neviem to vypísat

1975renca
7. mar 2016

@810 v slovenčine som ho ešte nenašla 🙂

810
7. mar 2016

@1975renca ďakujem

zuzcao8
7. mar 2016

@balkica a @1975renca Ďakujem vám veľmi pekne 🙂 malého som prefotila celú zdravotnú dokumentáciu 😀, spolu s teho knižkou celú a nie len 5dní ako sa oficiálne uvádza,že pre istotu, posielala som to spolu aj s prefoteným RL, trvalým pobytom,potvrdeným o atď...že ma nenapadlo to riešiť tu skôr pred dvomi rokmi 😀..jedná sa mi skôr aj o to,že či existuje na sk nejaký ,,skrytý,, zákon 😀 😀 o tom,že vyplatia spätne aj keď oni v rak.zamietnú rodičák...lebo niekedy vedia tu ženy viac ako úradníčka 😀 lebo ju preložili z organizačných dôvodov a chudera nemá šajnu o tom,ale musí robiť a učiť sa znovu všetko. A ešte som zabudla s tým mailom si mi nahrala ďakujem @1975renca idem mrk do starého pc, som naň aj zabudla ježiško doniesol nový a mám novú aj mailovú tak asi tak 🙂

balkica
7. mar 2016

@810 nie ze mozete ale musite 🙂

810
7. mar 2016

@balkica ďakujem 😄 veď hej len som myslela že keď to jedno ešte nemám schválené či mám podávať to druhé

balkica
7. mar 2016

@810 ano aby zacala plynut lehota na vybavenie a aby ste nepresvihli ten pol rok..lebo viac spatne nevyplatia

svetlana261
10. mar 2016

Zeny prosim vas potrebujem pre slovenskeho gynekology tlacivo na vypisanie materskej a toposlem do rakuskej SVA, viete mi niektora poslat link kde by som to tlacivo nasla ? lebo slovenske mi neda mi povedal dakujem

balkica
10. mar 2016

@svetlana261 a to preco ? To od Vas chcu?? ja som to nikdy neposielala

svetlana261
10. mar 2016

@balkica no gynekolog mi povedal ze oni tlacivo maju len slovenske a ja mam mat svoje....antrag auf wochendgeld som poslala uz , cakam na odpoved z SVA......alebo vam poslali z SVA nejake tlacivo na potvrdenie pre gynekologa?

balkica
10. mar 2016

nie, oni nepotrebuju take tlaciva ako sa vypisuju na SK...Oni maju svoj system 🙂 Potrebuju iba prefotenu tehu knizku a ziadost o wchg 🙂 a potom po porode kopiu rodneho listu a vasu prepustaciu srpavu z nemocnice 🙂

svetlana261
10. mar 2016

@balkica dakujem velmi pekne ....a na ten antrag auf wochendgeld aj peciatku od gynekologa ???