Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

vlastulka
20. nov 2007

Chcela by som sa poinformovať, či tu je niekto kto poberá materskú z Rakúska. Môj manžel tam pracuje, ja som na SR nezamestnaná, tak mám nárok poberať materskú a rodinné prídavky odtiaľ. Je tu ešte niekto taký ským by sme mohli otom pokecať?

rencsike
9. máj 2011

@janinkad Ahoj! ja som Wochengeld normálne dostávala na SK účet, stačil im IBAN a BIC.

zuzanka410
9. máj 2011

@sirinka keby som si tam zacala plati poistenie tak by to potom slo???

sirinka
9. máj 2011

@zuzanka410 no tak to uz netusim, ako funguje...skus sa opytat priamo na prislusnej pobocke krankenkassy...

janinkad
9. máj 2011

@sirinka hej ved aj mne posielali,ale na SK mam ucet ,je bezplatny,v rakusku musim zan platit,tak asi preto,myslim ze my je zbytocny

janinkad
9. máj 2011

@rencsike dakujem za info,hadam uz potom bude mozne aj Kinderbetreuungsgeld mozne tiez dostavat na slov.ucet,teda ked to budem potrebovat,

janinkad
9. máj 2011

@happy8051 a Kinderbetreeungsgeld?

happy8051
9. máj 2011

@janinkad prave nan cakam a posielala som im udaje slovenskeho aj rakuskeho uctu tak uvidim kam mi to poslu..a hlavne kedy 🙂))))

lamia1
9. máj 2011

Ahojte

vedel by mi niekto poradit ak mi prisiel list z rakuska v ktorom odo mna ziadaju Mutter-Kind-Pass (kvoli rodicovskemu prispevku).
Ja som ale chodila slovenskemu gynekologovi a s dietatom (9 mesiacov) chodime k slovenskej lekarke. Ziadny Mutter-Kind-Pass nemam.
Da sa im aj nejak inak spatne zdokladovat ze som absolvovala vsetky vysetrenia? Tehotensky preukaz uz tiez nemam ten myslim zostal v porodnici.

sirinka
9. máj 2011

@lamia1 tehu preukaz si vyziadaj kopie na sekretariate porodnickeho oddelenia a od pediatra nech ti bud urobi vypis z karty alebo mne jednoducho prefoti kartu a to im bez prekladu posielam 😉
zatial to vzdy stacilo...

lamia1
10. máj 2011

dakujem za radu : )

janinkad
10. máj 2011

@happy8051 no tak to ma zaujima,lebo ja som sa tam na to este vlani pytala osobne,teraz cez email a povedali ze iba rakusky ucet,tak uvidim

happy8051
10. máj 2011

@janinkad no ved kvoli tomu som zakladala konto v sparkasse v hainburgu

mischell77
11. máj 2011

..ahojte 🙂 Potrebovala by som radu..jedna sa o rodicovsky prispevok v AT. Partner splna vsetko, co je potrebne..robi v AT na dobu neurcitu,teda si plati aj poistenie, ma prechodny pobyt..ja zijem aj s malickou na slovensku,prave mi tu skoncila materska a chystam sa vybavovat rodicovsky prispevok. Hacik je vsak v tom, ze nie sme manzelia, takze neviem predlozit sobasny list..mame narok na rakusky rodicovsky prispevok aj napriek tomu, ze nie sme zobrati ?

..vopred velmi pekne dakujem za kazdu odpoved 🙂

zuzicka1982
16. máj 2011

@sirinka ahoj 🙂 Nepamatas si za ako dlho ti poslali peniaze z wgkk,ked si im poslala z fiananzamtu rozhodnutie o doplateni pridavkov? Ja som to posielala koncom aprila a doteraz ziadna odpoved ☹

sirinka
16. máj 2011

@zuzicka1982 vacsinou to bolo rychlo, do mesiaca hotove aj vyplatene...ja som poslala tiez uz konecne minuly tyzden a som zvedava...

miruska15
16. máj 2011

Dievčata tak Vam s MM zavidime ako vam to vybavovanie ide lahko.Nam nie my to vybavujeme už rok a pol a stale nič ☹ .Matersku nam nechcu dat pokial nemame schvalene rodinne,a rodinne tam nam povedali že maju do konca roka čas.Ha....li.Na SK nedostavam nič.Chcem sa opytat žiadost o rodičovsky prispevok stači podat raz alebo ako pridavky.My sme podali ked mal maly asi 5m to nam zamietli že nemame rodinne a odvtedy nie.

janinkad
20. máj 2011

@zuzicka1982 Zuzi ahoj,tento rok im to nejak dlhšie trva.uz som dostala ale po nejakych 6 tyzdnoch(este mi doplacali 2 mesiace z minuleho roku matersku),ale predtym rok som to mala do 2 tyzdnov na ucte.takze nejaky su spomaleny tento rok,ale pridu.papa

zuzicka1982
21. máj 2011

@janinkad No ved ja mam cas,len som chcela vediet,ci ich mam nejak obhanat ako aj finanzamt..Ale bola by som kludnejsia keby som to uz mala na ucte 😉

zuzicka1982
21. máj 2011

@miruska15 a preco nedostavas zo slovenska nic?

miruska15
23. máj 2011

@zuzicka1982 ahoj lebo tu na urade mi povedali že ked MM pracuje v Rakusku tak mame si to vybavit tam.a že ked nem to tam zamietnu tak nam to doplatia tu.Lenže v Rak. maju čas maju nas na haku.A rodičak nedostanem pokial nemam priznane rodinne maly ma rok a pol a rodičak že vraj vyplacaju polroka dozadu ja som s tych uradnikov na nervy.jeden tvrdi polroka dozadu druhy dva roky do zadu. ☹ Už prestavam dufat že sa to vybavy

deximix
25. máj 2011

Miruska, presne moj prípad, moja ma už 2 a 3 mesiace. mi tam už chodíme ako na langoše, vrona ma odporučila na ombucmanku ale ta vie prt makový, dala mi info na web kde su veci ohladom vyplacania kedy kolko čo som už dostala pred 2-ma rokmi tu na urade prace v slovenčine. Keby som tu nenašla toto forum tak na to sa už vykašlem, bo však čo ak predsa na to narok nemam, lenže ma to už na toto že niekto ma niekto nie, a splnam rovnake podmienky. ....... mne už ani nejde o peniaze, mne by stačilo aj slovenské, ide mi o princíp... istá menšina si pobera kade tade z anglicka na 13 deti, ja mam iba jedno, väčne choré, chodíme už do zahraničia na lieky a toto je už zúfalstvo.....

deximix
25. máj 2011

@sirinka no detské prídavky dostávam ale z toho krankenkasse nás posielaju furt na ine udaje a všeliake papiere čo ani pan boh nevymyslí a dokonca na jeden formulár aj naše fotky v EU rozmeroch???? že si vycuciam...... v auguste budeme mať 2 a pol roka tak neviem že či to stihneme, či to možem žiadať dalej, žiadosť sme dali už vlani v juni 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

zuzana1975
30. máj 2011

@ostrovcacka
ahoj,asi ta nepotesim,kedze si pozastavila zivnost,nemas narok ani na rodinne pridavky ani na rodicovsky prispevok. ak by si chcela od rakusanou peniazky po cely cas by si si musela platit odvody.viac informacii najdes na stranke www.opatrovanie-rakusko.sk, je tam aj kontakt na pana,ktory pomaha pri rieseni problemou je to peter demcak z kosic...cauko

zokni
8. jún 2011

zdravím vás. ja som v podobnej situacie ako niektoré z vas, ale som bez radná, bola by som velmi vdačná keby sme si zrekapitulovali niektore veci. pracujem ako opatr. mam zivnost a som tehotna som 7 tyzdni. citala som mnoho veci ale niekto pise mas narok na matersku niekto ze nie. ja si myslím ze to tak netreba nechat a treba si to vybojovat ale nechapem tím vybavovačkam. 😒

sirinka
15. jún 2011

@zuzicka1982 no co, uz mas nejake info z krankenkassy? ja furt nic....si riadne davaju nacas tohto roku 😠

zuzicka1982
15. jún 2011

@sirinka ahoj.No poslala som im ten papier z UPSVaR a zatial sa neozyvaju..Asi im buduci tyzden zavolam, ze ci im to prislo a ci uz je konecne vsetko ok.

sirinka
15. jún 2011

@zuzicka1982 joj na nervy s nimi

zuzu771
18. jún 2011

dobry den,chcela by som sa opytat som v 3 tyzdni tehotenstva ,pracujem v rakusku ako opatrovatelka a odvody si platim.prosim o radu ako mam postupovat a ci vobec budem mat narok na matersku v rakusku :( co vsetko mi treba vybavit a na koho sa mam obratit.velmi pekne dakujem

sirinka
21. jún 2011

@zuzicka1982 tak mne uz to vcera doslo....teraz idem vybavovat matersku...

zuzicka1982
21. jún 2011

@sirinka waw gratulujem 😉 Drzim palce, nech ti to ide hladko 🙂