Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

vlastulka
20. nov 2007

Chcela by som sa poinformovať, či tu je niekto kto poberá materskú z Rakúska. Môj manžel tam pracuje, ja som na SR nezamestnaná, tak mám nárok poberať materskú a rodinné prídavky odtiaľ. Je tu ešte niekto taký ským by sme mohli otom pokecať?

buducamamicka
13. dec 2011

Ahojte! Chcela by som sa opytat, ci je to naozaj pravda, ze rodinne pridavky moze opatrovatelka dostat len vtedy, ak bude pocas materskej robit??? Alebo ako to je? Dakujem! 🙂

lussymusi
13. dec 2011

@michala123 ahoj..dakujem za info ale mna sa to relativne netyka pretoze tu pracujem na zivnost...neviem ako ty...ja nemam narok ani na marodku ..teda chora mozem ostat doma ale nikto mi nic nezaplati pokial som si neplatila doplatok do zdravotneho poistenia co si samozrejme neplatim...takze asi tak:(

lauraa
14. dec 2011

@buducamamicka nezrusist zivnost, dalej platit dane tak ano

michala123
14. dec 2011

@lussymusi ved i ja som zivnostnicka mas nato narok asi si len trosku zle informovana robila som na turnusi kazdy mame na eochendgeld narok kde plati si odvody a to je jedno ci platis pripoistenie alebo nie ty musis byt rizikova co sa da vybavit aj ked niesi marodka sa tam neoplati ale wochedgeld su 26eur na den co je dobre

lussymusi
14. dec 2011

@michala123 ahaaa...no mne vsetky informacie povedali priamonaSVA a tam by ma asi 6 krat po sebe neklamali...povedali ze dostanem wochengled az 2 mesiace po porode a ze mala sa musi dozit 2 mesiace a ze si musim platit stale odvody....ty si si tym uz presla?alebo este si len tehotna a informujes sa ako to funguje?

michala123
14. dec 2011

@lussymusi ja uz som si tym presla v lete a pomahala som to vybavit skoro 4zenam a vsetkym to uznali tak asi ti to zle vysvetlili ano odvody musis platit ja som vo februari ziadala wochengeld v juli som mala termin od februara mi platili nebol problem a este 8 tyzdnou po porode mi vyplatili aj ostatnym

miruska15
15. dec 2011

Dievčata ako je to so socialnou poistovnou v Rak.Moj Manžel pracuje v Rakusku poberame odtial pridavky aj rodičak ale neviem či Rakusko za mna odvadza do soc.poistovne.Lebo na Slovensku mam pozastavene pridavky aj rodičak ale štat za mna stale odvadza do soc.poistovne.Teraz som s toho zmatena.

lauraa
15. dec 2011

@miruska15 za manzela ano za teba nie...

miruska15
15. dec 2011

@lauraa určite tak prečo chcu odomna papier so socialky či som pracovala a či som odvadzala do soc.Ja som tam nbola a oni my dali papier že mi platia do dochodku atd.

lauraa
16. dec 2011

@miruska15 kde v rakusku ti dali papier?

miruska15
16. dec 2011

@lauraa nie v Rak. ale na Sk za mna štat odvadza.A bojim sa že to bude problem v Rak.

lauraa
16. dec 2011

@miruska15 vsak to je v poriadku , AT s tebou nema nic spolocneho , ty si predsa zamestnana na sk..... aj ked momentalne poberas rodicak ....rodinne a rodicak ti vyplacaju preto lebo tu manzel odvadza dane ...

lili177
17. dec 2011

dobry vecer
hladam dobru dusu, ktora by mi bola ochotna pomoct, za odmenu samozrejme, casu nikto nema dost...manzel zacal pracovat v rakusku ale iba na po roka cez zimu,mne zoberu ja rodicovsky aj pridavky, kedze som nezamestnana, a mam hrozu z toho vybavovania, ...nepomozete mi zodpovedat moje otazky?vdaka

katkamyska
18. dec 2011

Ahojte baby, chcem poradiť, teda ak budete vedieť. Môj manžel pracuje v Rakúsku, ja pracujem na slovensku, v januári nastupujem na materskú. je možné aby môj manžel mal nejaký nárok niečo na dieťa dostávať. robí tam vyše pol roka. Zatiaľ Vám veľmi pekne ďakujem za rady

sirinka
18. dec 2011

ahojte...tak zase som sa pustila do vyplnania E411 a E401 a ako kazdy rok aj teraz som z toho jelen, takze zajtra na urade dovyplnujem....a vsetkym prajem hladky priebeh vybavovaciek a pekne vianoce 😵

6duda6
20. dec 2011

Ahojte nevie mi niekto poradiť odkiaľ si mám vyžiadať tlačivo E 104? Pracovala som ako opatrovateľka v Rakúsku a teraz som tehotná.

sirinka
20. dec 2011

@6duda6 neda s vytlacit na internete?

buducamamicka
20. dec 2011

Ahojte! Môže mi niektorá z vás napísať, na čo je tlačivo E 104? Ja som tiež tehotná, ale zatiaľ som dostala len Antrag auf Wochengeld, Antrag auf Kinderbetreuungsgeld...Ďakujem za odpoveď!

daniela.u.
21. dec 2011

Ahojte, prosim vas, ma niekto najnovsie info ohladom vyplacania davok z rakuska v pripade druheho dietata pocas prvej materske?. Pracujem v Rakusku, momentalne na materskej. dakujem

sirinka
21. dec 2011

@daniela.u. a co konkretne ta zaujima? lebo mne teraz povedali, ze nemam narok na matersku, kedze z rakuskej strany dostavam iba dorovnavaciu davku, ale ze dorovnavaciu davku dostanem v pohode...tak som zvedava

6duda6
21. dec 2011

Ahojte tlačivo E 104 BESCHEINIGUNG ÜBER DIE ZUSAMMENRECHNUNG DER VERSICHERUNGS-POTVRDENIE O sčítaní dôb poistenia v AT.

6duda6
21. dec 2011

Ahoj, pracovala som v Rakúsku ako opatrovateľka,od októbta 2009 mám živnosť a ešte stále ju mám aktívnu v rakúsku. Odvody si platím.Som v piatom mesiaci tehotenstva som na Slovensku a bola by som rada, ak by mi niekto poradil, či budem mať nárok na materskú z Rakúska a na koho sa obrátiť pri vybavovaní. Ak nie, či mám nárok na materskú zo Slovenska.Na Slovensku mi ešte povedali že ked donesiem to tlacivo E 104 ako dlho som tam platila poistenie tak mám narok na slovensku inak nedostanem nic. Bojím sa, že nebudem mať nárok ani z jedného štátu. Za radu a pomoc zo srdca ďakujem.

daniela.u.
21. dec 2011

@sirinka zaujimalo by ma, ci v pripade druheho tehotenstva / porodu dostanem od nich matersku a potom dorovnanie nasich pridavkov. Ak by som isla z materskej hned na matersku. Vraj treba aspon pol roka robit, aby vznikol narok na vyplacanie resp. dorovnanie davok

sirinka
21. dec 2011

@daniela.u. pokial od nich dostavas plnu davku KBG, tak mas narok na matersku, pokial iba dorovnavaciu davku tak nemas...dostanes iba Kbg zase dorovnavaciu davku.

levicat
26. dec 2011

Ahoj chcem sa spitat ci niekto vie ako to je s materskov v rakusku ked pracuje na zivnost vo viedni...(ako opatrovetelka) ako dlho musi odpracovat aby mala narok na matersku? dakujem

michaela12324
4. jan 2012

ahojte zienky to uz treba posielat papiere o dorovnanie do rakuska

janka3869
4. jan 2012

Ahojte maminky.
Neviem kde mam začat s vybavovanim a ako ak som tehotna,komu mam čo dat v Rakusku.Ako začat?Pomôžte mi prosim.A musim platit dobrovolne soc.pripoistenie?Ďakujem.

lauraa
5. jan 2012

@janka3869 tak najskor k lekarovi , vystavi ti matersku knizku a vystavi potvrdenie pre zamestnavatela o predpokladanom termine porodu a napise ti hned aj datum kedy odchadzas na matersku( teda tych 8 tyzd. pred porodom).... potom das potvrdenie zamestnavatelovi....neskor si vyplnis ziadost o wochengeld na krankenkasse( to mas cas asi mesiac pred nastupom na matersku) po narodeni dietata posles oznamenie o narodeni na prislusnu krankenkassu, potom poziadas finannzamt o rodinne pridavky a krankenkassu o rodicak podla varianty ktoru si zvolis.....ak si zivnosticka odvody musis platit dalej , nesmies ukoncit zivnost, ak si zamestanana tak plati za teba stat....

iinuska
5. jan 2012

ahojte, tak dnes som bola na finanzamte, snad bude vsetko ok, ze si nieco este nevymyslia, a pekne poslu peniazky

sirinka
5. jan 2012

@iinuska a ty si mala s nimi niekedy problemy?