Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

vlastulka
20. nov 2007

Chcela by som sa poinformovať, či tu je niekto kto poberá materskú z Rakúska. Môj manžel tam pracuje, ja som na SR nezamestnaná, tak mám nárok poberať materskú a rodinné prídavky odtiaľ. Je tu ešte niekto taký ským by sme mohli otom pokecať?

happy8051
8. máj 2012

@katjapk ano mozete poziadat o doplatok RP, ale zakladom su pridavky. ak ti neschvalia pridavky, nemozes ziadat o rodicak

katjapk
8. máj 2012

@happy8051 takže najskôr treba požiadať o prídavky a ak nám to schvália, tak treba žiadať o rodičovský príspevok, dobre tomu rozumiem?

happy8051
8. máj 2012

@katjapk presne tak. a vies ake dokumenty potrebujes k pridavkom?

katjapk
9. máj 2012

@happy8051 neviem, nemohla by si mi s tým poradiť? ďakujem

gedzid
10. máj 2012

@rencsike no prechodny pobyt mam este ale sa bojim ze v tom bez. kde mi to povedali ze mam mat k pridavkam aj zmluvui s rodinou ze bez toho to nevybavim a co mam urobit ako prvy krok vybavit pridavky na finanzamte? a na sva poslat ziadost o rodicak ci ako vdaka za pomoc

gedzid
10. máj 2012

@happy8051 ahoj mozem ta aj ja poprosit o to co vsetko ku pridavkam potrebujem vdaka

happy8051
10. máj 2012

@gedzid neviem ci este nieco navyse ale urcite: Familienstandtbescheinigung, E411, E411, rodny list dietata, tvoj sobasny list, ostatne teraz rychlo neviem z hlavy, pozriem sa do papierov

rencsike
10. máj 2012

@gedzid mňa otravovali tiež s tou zmluvou a s Honorarnoten, ale ako môže mať niekto zmluvu a výplatu, ked rodí a potom nerobí (lebo chceli aktuálne veci)??? ja som im napísala že som nerobila od...,odvtedy som nezarobila ani halier a už s tým prestali.

sirinka
10. máj 2012

no dievcata, dnes mi doslo vyrozumenie z wgkk dorovnanie za janku a tiez mi tam vyratali 5,50 eur na den....tak asi si budem musiet spravit vylet a zistit, akym sposobom to pocitaju...a na magdusku za 2 mesiace akosik zabudli uplne...

janinkad
10. máj 2012

@sirinka nejako malo nie???ved co mne este ratali,bolo minimalne 15 eu na den doplatok..co ma to ted ao rok caka??sa tesim,hadam aj nic🙂

sladkalizanka
10. máj 2012

Prosím Vás a koľko dostávate materskú, rodičovský príspevok a prídavky na Slovensku? Len tých okolo 200 € alebo sa to vypočítava podľa nášho platu, čo sme mali v Rakúsku ako opatrovateľky?

sirinka
10. máj 2012

@janinkad no vsak ved prave...zatial mi kazdy rok vychadzalo okolo 13-15 eur...ale toto...hm....

katjapk
11. máj 2012

@happy8051 nevedela by si mi poradiť či máme nárok na tie prídavky aj keď nie sme zosobášení?

rencsike
11. máj 2012

@katjapk ani my nie sme zosobášení, asi ani Happy nie a nárok máme.

rencsike
11. máj 2012

@sladkalizanka materskú na slovensku žiadnu (to platí Rakúsko), ostatné ako každý na SK a z Rakúska doplácajú zvyšok raz ročne. z platu opatrovateliek sa nevypočítava nič, asi zato, že všetky máme iné platy.

happy8051
11. máj 2012

@katjapk spravne pise
@rencsike ja nie som vydata a dostala som KGB aj WG aj FBH

rencsike
11. máj 2012

@happy8051 viem, preto som písala, že ani ty, ani ja nie sme vydaté 🙂

sladkalizanka
11. máj 2012

@rencsike dakujem krásne za odpoveď... 🙂

michaela12324
13. máj 2012

ahojte prosim vas ako sa pise odvolanie ked nechcu vyplatit pridavky z rakuska lebo mi napisali ze len za tamten rok mam narok kedze tento nepracujem tak nemam a rodicak teraz nedostanem zvysok

gedzid
14. máj 2012

@rencsike tak a potom ti normalne dali pridavky aj bez toho honorarnote

rencsike
14. máj 2012

@gedzid no, lahko to nešlo, ale napokon vyplatili čo mali aj bez Honorarnoten. však také nemôžeš mať za ten čas ked nerobíš. ale oni vyskúšajú všetko, čo sa dá, aby nemuseli platit.

gedzid
14. máj 2012

@rencsike tak stale riesim ci sa do toho pustit ci nepridem o peniaze kt. dam za poistenie

katjapk
14. máj 2012

neviete mi poradiť, musím mať ja aj malá trvalé bydlisko to isté ako partner, lebo my ho zatiaľ nemáme ak chceme žiadať o tie prídavky a potom o ten rodičovský? ďakujem

jasmika
15. máj 2012

@katjapk hej musíš mať prechodný alebo trvalý pobyt s ním aj s dieťaťom - ide o tom aby bolo dokázané že spolu bývate a vychovávate spolu v jednom dome alebo byte dieťa.... my to tiež teraz riešime - vraj sa dá urobiť aj niečo také ako obvyklý pobyt - že aj to stačí...tak si to ideme skúsiť vybaviť ...
a kde tvoj muž pracuje? Lebo môj robí pri Linzi a zháňame niekoho kto tiež pracuje po tejto trase že by nejako chodili spolu...aby bola lacnejšia cesta....

katjapk
15. máj 2012

@jasmika Aj môj priateľ robí tam pri Linzi, ale odvoz má sú tam viacerí, tak sa skladajú na cestu.ďakujem za radu

jasmika
15. máj 2012

@katjapk A v akom meste robí - len tak zo zvedavosti? či niesu v tom istom

katjapk
15. máj 2012

@jasmika
môj robí mäsiara v baumgartenbergu.

jasmika
15. máj 2012

hm...
@katjapk tak môj robí v Pregartene.... to je asi 30 km pred linzom

michaela12324
16. máj 2012

zeny ktore beriete z rakuska len dorovnanie pridavky aj rodicak vyplatili vam to aj ked ste cely rok nepracovali dakujem ak mi napisete lebo neviem ci rusit zivnost alebo vyskusat a nechat je dalej minuly rok mi vyplatili a teraz neviem ked nebudem pracovat ci sa oplati mi platit odvody stretli ste sa stym dakujem ak odpisete

andulka81
16. máj 2012

Ahojte baby 🙂 Najde sa tu niekto z okolia Neusiedl am See? Mam par otazok. Pekny dnik.