Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

vlastulka
20. nov 2007

Chcela by som sa poinformovať, či tu je niekto kto poberá materskú z Rakúska. Môj manžel tam pracuje, ja som na SR nezamestnaná, tak mám nárok poberať materskú a rodinné prídavky odtiaľ. Je tu ešte niekto taký ským by sme mohli otom pokecať?

terry1988
7. feb 2013

leaa131 jeeeej aj ja som 8tt mno poradit ti neviem, ale ak budem vediet nieco viac tak ti dam vediet.... 😀 ked sa nikto nenajde poradime si hadam aj my dve ;) zatial drzim palceky

lauraa
7. feb 2013

@terry1988 dievcata stale dokola sa tu pise co a ako , skuste precitat par stranok dozadu....na stranke opatrovanie .sk najdete vsetko pekne vysvetlene a dokonca su tam formulare v slovencine....

terry1988
8. feb 2013

lauraa ahoj neviem ako co mam najst na stranke opatrovanie. sk ale nic take ako ziskat matersku na dieta a ine prispevky to tam nepisu... my nemame zaujem o pracu v rakusku tu uz mame ale ako si mame poradit s vybavovanim papierov v rakusku pre babatko!

zuzicka1982
8. feb 2013

@terry1988 skus opatrovanie-rakusko.sk

lauraa
9. feb 2013

@terry1988 prepac, myslela som samozrejme opatrovanie -rakusko.sk ako napisala zuzicka1982 .....vsetko co potrebujes vediet ...

zuzanka410
11. feb 2013

@all
ahojte babenky nechce sa mi to tu všetko čítať je tu toho veľa a len chcem vedieť kde mi potvrdia E411-E401 som z BA a už neviem kde mi hlava stojí. vopred ďakujem za radu

marcelka_pali
12. feb 2013

Ahojte. Chcem sa Vas spytat, ci pri prijati do zamestnania v AT je potrebne, aby sa zamestnanec registroval na vedlajsi pobyt v AT. A taktiez ci je potom potrebne predkladat doklad o registracii pri podavani ziadosti o Familienbeihilfe a Kinderbetreunggeld alebo staci slovenska adresa. Vopred dakujem.

zuzicka1982
12. feb 2013

@zuzanka410 na UPSVaR

zuzanka410
12. feb 2013

@zuzicka1982 dakujem a treba to tlačivo vyplniť alebo to mi spravia tam? lebo ked to mám vyplniť ja tak som z toho jelen ☹ ☹ ☹

zuzicka1982
12. feb 2013

vyplnis cast A a oni vyplnia cast B

lauraa
12. feb 2013

@marcelka_pali pokial tu budes byvat tak ano, musis sa prihlasit na pobyt, pokial budes pendler a denne dochadzat domov tak nie.....pri ziadosti ano a nie.... neviem co budes robit, budes zivnostnik, budes zamestnanec , budes dochadzat....

zuzgar
13. feb 2013

@janinkad AHoj, mne sa stalo presne to iste. Vyratali mi sumu 3,80 na den, s tým že na SK budem poberať rodičovsky príspevok "až 4 roky". Posielala som im potvrdenie z UPSVaR, kedy mi končí nárok na RP a že ho mám len 3 roky a nie 4. Následne mi WGKK došla dopoved že to nemozu zohladniť a že až ked mi skončí poberanie RP doplatia mi rozdiel☹(((( Co si nemyslím že po 3 rokoch tak urobia.

janinkad
13. feb 2013

@zuzgar a ja by som rada vedele ci tak urobia ked ja v 2 rokoch malej nastupim do roboty,na SK mozem poberat,ale ci ony s tym v Rakusku nebudu mat problem,ze sak robim a tak.

kathy1
14. feb 2013

@lauraa Ahoj chcem sa Ta spytat ci podla Teba budem mat narok na vyplacanie rodicovskeho prispevku podla varianty a rodinnych pridavkov kazde 2 mesiace, ked ja robim na zivnost v At opatrovanie a mm tiez robi na zivnost v At? A ci by som na to mala narok aj keby ja zivnost zrusim a maju len mm? Ja budem rodit a byvat s babatkom na Sk. V rakusku mame len prechodne pobyty. Dakujem

lauraa
15. feb 2013

@janinkad do prace mozes nastupit , vsak popri materskej mozes zarabat urcitu sumu,o nic neprides a le ani nic viac nedostanes, oni vzdy zarataju variantu 3 rokov na sk a potom ti doplatia co si vyratuju.....

lauraa
15. feb 2013

@kathy1 vyplacat davky je povinny stat kde odvadzate dane, kedze manzel zostane pracovat v at a bude tu odvadzat dane tak ano mas narok na vyplacanie aj ked zrusis po wochengeld ( teda 8 tyzd. po porode) pozastavis zivnost....

marcah
15. feb 2013

@marcelka_pali no ja som pri podavani ziadosti na Familiebeihilfe potrebovala potvrdenie o pobyte z cudzineckej policie . tzv Anmeldebescheinigung alebo tak nejak sa to volalo ... az ked som toto odovzdala tak mi priznali pridavky a nasledne na zaklade toho Kinderbetreungsgeld .... ale neviem ci maju vsade rovnake postupy...

bublinka83
18. feb 2013

lauraa vidim,ze si zbehla vo veciach oladne materskej a prispevkov, ja mam otazku som este na materskej pred nastupom som oznamila,ze chcem ostat 2 roky doma ale situacia sa zmenila a som nutena sa vratit k 1.4. zamestnavatel suhlasil ale terat neviem co s rodinnymi a rodicakom je tam nejaka zmena ked sa vraciam skor do prace? zatial som z FA ani WGKK nic nedostala kedze som si zaziadala v plnej vyske vyplatenie nic mi doteraz neposlali z SK nedostavam nic lebo otec dietata nebol zamestnany v case vybavovania mozno teraz od februara sa podari🙂 z roboty chcu vediet nieco ohladne penazi k materskej neviem nerozumela som dobre...dakujem

bublinka83
18. feb 2013

ma FA mailovu adresu ak hej aj odpisu na spravu? neviem sa dovolat na FA

lauraa
18. feb 2013

@bublinka83 FA je finanzamt? ak mas signaturu tak ano odpisu ti..... ty mozes poberat matersku do 2 rokov veku dieta a zaroven aj nastupit do prace len tvoj prijem nesmie za rok presiahnut 16200 brutto...inak nerozumien preco nemas peniaze matersku a rodinne kedze na sk ti to zamientli tak ti to malo rakusko vyplacat mesacne.... nie si nahodou vo Viedni?

lauraa
18. feb 2013

@bublinka83 nastup do prace nema s Finanzamtom nic spolocne....

bublinka83
18. feb 2013

@lauraa nie nie som,mam trvaly pobyt na SK ja viem ze by mali ale nic nemam doteraz sa s nimi natahujem za 3 mesacny rozdiel a to som im papiere poslala v auguste tie ale stratili a potom osobne odniesla v oktobri no doteraz ziadna odpoved...a nevies ako je to ked som s dietatom sama zostala, som slobodna matka ci maju nejaky prispevok alebo co otec dietata je v RL zapisany...vdaka

lauraa
18. feb 2013

@bublinka83 zial nie , keby si zila s dietatom v at tak by si mohla poziadat o nejaku soc.pomoc, a kde si ziadala?

ritter
18. feb 2013

prosím môžte mi poradiť čo mám zaslať chcú odomňa original seiten aus dem mutter kind pass. Zaslala som im okopirovanú moju teh.knižku a malej zdrav .kartu. Ale oni to nechcú

bublinka83
18. feb 2013

@lauraa ja som iba na finanzamt a WGKK posielala ziadosti nic ine okrem rodicaku a prispevku som neziadala

happy8051
18. feb 2013

@ritter zvlastna poziadavka.. ja som posielala kopie. aku variantu si si dala a aky vek ma mala?

lauraa
19. feb 2013

@bublinka83 ved to je ok , len bez toho aby ti priznali rodinne nevybavis KBG... takze skus volat na Finanzamt co s a deje....kedze nemas narok na sk ( dolozili si to pisomne k ziadosti) mali ti priznat rodinne v at....

mialumia
19. feb 2013

@ritter mas muter kind pass? pokial viem bola to podmienka aj k wochengeld aj ku KBG,daju ti ho len ked prides v at k dr do 4 mesiaca tehot. je to rakuska tehotenska knizka a je veru uplne ina ako nasa,je tam este aj ockovaci preukaz per dieta...

mialumia
19. feb 2013

@janinkad mozem sa ta prosim ta opytat? viem ze wochengeld vyplacaju mesiac pozadu,ale ked som na rizikovom od 31 jan mam teda prve peniaze cakat az na koci marca? alebo je mozne ze vyplatny termi bude niekde v strede mesiaca? wochen mi uznali,antrag som zaslala,cislo uctu maju uz asi len cakat...
dakujem

mialumia
19. feb 2013

@zuffovaeva poznam ,hlavne v grazi takto jednaju...