Poplatok za jasle, ktoré sú teraz zatvorené

petrastein
28. mar 2020

Ahojte. Chcem sa opýtať ak má niektorá z vás dieťatko v súkromných jasličkách, či napriek zatvoreniu jasličiek vzhľadom na vírus uhradzate poplatok za jasle aj naďalej. Chcem sa poradiť nakoľko mi dnes volali z jasličiek a žiadali uhrádzať polovičnú sumu z poplatku na náklady jaslí. Čo si o tom myslite.

evittam
28. mar 2020

@petrastein No ze si treba prečítať zmluvu ktoru si podpisala.

michaela460
28. mar 2020

@petrastein mne dcery chodia do sukromnej skolky a tiez musime polovicu hradit

petrastein
autor
28. mar 2020

@evittam v zmluve nie je uvedené nič také, že počas takejto situácie, keď dieťa nenavštevuje jasle treba hradiť poplatky. V zmluve je uvedené, že pokial bude dieťa v jasliach jeden, alebo 20 dní, je potrebné uhradiť poplatok v plnej výške. Nič o tom, že keď zariadenie nenavštevuje vôbec, máme uhrádzať poplatky. Keby to bolo uvedené v zmluve, tak sa nepýtam 🙂

evittam
28. mar 2020

@petrastein Tak neuhradim.

petrastein
autor
28. mar 2020

@michaela460 fakt ? No mne to príde úplne mimo, neviem, pokial tam proste vôbec nie je, tak mám platiť . Však ja keď podnikám, ako živnostník a nemám robotu, tak tiež mi nikto neplatí za nič 🤷🏼‍♀️

zuzana_ilkova
28. mar 2020

To iste riesi aj moja kmotra, a dam ti tu istu radu ako jej...odpis slusne na emailom ze niesi ochotna uhradit nic, nakolko to nemas v zmluve a ak budu aj nadalej naliehat napis im ze vec posunies pravnikovi ktory s nimi bude dalej komunikovat v tvojom mene... ja osobne by som im neposlala ani cent, aj pedagogovia v beznych skolach a skolkach idu na nizsie uväzky a zriadovatelia nachadzaju peniaze na vyplacanie ostatnych zamestnancov takze aj sukromny sektor si musi najst sposob... tebe tiez nikto neposle vyssiu vyplatu alebo nejaky prispevok v tejto dobe aby si prezila...