Práca popri rodičovskej dovolenke. Môže sa to? Poraďte

dadulik75
29. máj 2009

caute babulky vsetci mi stale tvrdia ze ked som na rodicovskej od roku 2007 tak si mozem bez problemov privyrabat a nie je to nijako obmedzene /myslim casovo ani penazne /mate s tym niektora skusenosti ? pytala som sa aj na socialke ale ochota mi odpovedat bola tak strasna nemy uzas dockala som sa len mozte a viac nic vraj ma vela roboty a viac o tom nevie a na internete sa MI NIC NEDARI NAJST tak ak mozte poradte budem vsetkym moc vdacna

jana776
27. júl 2010

Ahojte, mam otazku, mozno mi budete vediet poradit. Po skonceni materskej som nastupila na plny pracovny uvazok, vobec som neziadala o rodicovsky prispevok. Teraz mi napadlo ze vlastne vobec netusim ci nahodou nemam narok na nejaky prispevok. Neviete prosim ako to je? Mam na nieco narok, alebo uz mi musi stacit len moj prijem? Dakujem za vsetky odpovede.

gapa
27. júl 2010

@nevesta25
máš nadalej nárok na RP, len oznám nástup do zamestnanie na upsvar aj s tým, kto sa odieťa bude starať (súkr.škôlka).
treba dať ale odhlášku na SP, lebo odo dna žiačiatku prac.pomeru nemôžeš byť dôch.poistená štátom, lebo už budeš poistená ako zamestanec.

gapa
27. júl 2010

@jana776
škoda, že si aspon chvílu nečerpala RD, ale to asi kvôli pôvodnému miestu. Mala by si nárok na príspevok rodičovi.
Ale aj tak máš teraz nárok na príspevok na starostlivosť o dieťa. Podla toho, kto sa o dieťa stará. Ak babka, tak vo výške 41eur na mesiac a ak v jasliach alebo niekto na živnosť, tak do výšky preukázanch nákladov, max. do výšky 164,22eur na mesiac. Treba si uplatniť nárok do 6mesiacov, od konca mesiaca, kedy ti končila MD, inak už za daný mesiac nárok na PnSoD nebudeš mať, len 6mesiacov späť.

jana776
29. júl 2010

no o dieta sa staram sama, pracujem ked spi a po nociach a cez vikendy ked je manzel doma... takze eventualne tych 41, no aj to je lepsie ako nic 🙂 . Super, dakujem vam za odpovede.

adka12
30. júl 2010

baby a ako je to, ak by som nastúpila do práce na plný úvazok, môže začať poberať rodičovský príspevok manžel ak je nezamestnaný, reps. má len brigádu asi na 20hod. týždenne?
AKo je to potom pri druhom dieťati, ked budem ja na materskej s ním? budem mať nárok na materskú ak som odpracovala tých 270 dní, ale s prvým bol doma manžel? Koľko by dostával on, ked je dlhodobo nezamestnaný? asi len tých 164, že? lebo ja mám tú zvýšenú sadzbu teraz, 256€.
Ďakujem

dadulak
11. aug 2010

Dobrý deň,
vedel by niekto poradiť slobodnej mamičke, ktorá vychováva 1 dieťa (1 rok), či má nárok na celý alebo časť rodičovského príspevku, ak by sa zamestnanla na čiastočný úväzok na dohodu alebo na pracovnú zmluvu. Na aký príspevok má nárok, prípadne má nárok aj na príspevok na nájomné.
Vďaka za každú radu.

martinka17
12. aug 2010

@dadulak nie som právnik,ale z vlastnej skúsenosti, najlepšie poslať žiadosť na príslušný UPSV, že chceš dávku v hmotnej núdzi a príspevok na bývanie...pošlú zoznam, čo máš dokladovať a potom aj rozhodnutie, pokiaľ ale poberáš zvášený rodičovský, na ti nič asi nevýde ☹
A k tej práci, opäť ak máš zvýšený rodičovský, tak pracovať môžeš, ale nebudeš dostávať RP vôbec, apsoň,mne to tak vysvetlili, ani brigáda, ani dohoda, nič 😠

gapa
12. aug 2010

@dadulak
ak by pracovala na prac.pomer, alebo bola v SP prihlásená celý mesiac ako dohodárka, tak nemá nárok na RP ale na príspevok na starostlivosť o dieťa vo výške preukázaných nákladov na škôlku (ak do nej chodí), max.eur na mesiac. Ak sa o dieťa bude starať napr. babka alebo niekto z rodiny bez živnosti, tak len vo výške eur (25% z 164,22eur). ☹

zuzikk22
17. sep 2010

Máte rada krásne vonné sviečky a bytové doplnky, rada sa obklopujete peknými vecami a chcete premeniť svoju záľubu v zamestnanie? S PartyLite môžete začať buď na plný úväzok, alebo len ako privyrobenie si či už počas materskej dovolenky k dôchodku, alebo len na vylepšenie rodinného rozpočtu. Ako poradkyňa spoločnosti PartyLite získate mnoho výhod: pružnú pracovnú dobu, ktorú si sama určíte, finančnú nezávislosť a vynikajúce možnosti postupu bez veľkých vstupných investícií. Pre viac info ma kontaktujte na 0911383573 alebo zuzikralikova@gmail.com

nika1375
20. sep 2010

Milé maminky aj nemaminky!
Ja by som potrebovala poradiť vo veci, že ak mi vyprší rodičovská dovolenka, malý bude mať vo februári 3 roky, a nechcem sa vrátiť do práce, chcela by som dať výpoveď, či vtedy mám nárok na podporu v nezamestnanosti. Ďakujem za všetky odpovede

martinka17
21. sep 2010

@nika1375 neviem to na isto, ale ak dáš výpoveď na vlastnú žiadosť, tak nie

nika1375
21. sep 2010

@martinka17 ďakujem pekne, no to som si myslela tiež ☹

kackabrcka
7. nov 2010

kocky ak pomeram RP 164€ kolko € mozem mesacne zarabat na dohodu?? ak nemam naklady na skolku?

martinka17
8. nov 2010

@kackabrcka nie som si istá, ale zatiaľ po starom nič a nový zákon ešte nie je ukončený 😉

kackabrcka
8. nov 2010

@martinka17 zatial dakujem 😉

snezka11
9. nov 2010

ja sa chcem opytat, že ked nastupim od 1.1.2011 na TPP či môžem poberat aj rodičovský príspevok.veľmi pekne dakujem za odpovede.

martinka17
9. nov 2010

@snezka11 ten zákon ešte neexistuje 😎 , musíš počkať.

snezka11
9. nov 2010

@martinka17 dakujem ti, ale v tom návrhu je niečo také?mohli by to schválit 😉

martinka17
9. nov 2010

@snezka11 neviem, či aj TPP, ale iste tam niečo také je, minimálne dohoda, teda práca popri materskej ako tak by sa mala povoliť, ale netuším, za akých podmienok to schvália.

snezka11
9. nov 2010

@martinka17 no ja som myslela na rodičovský a nie na materskú 😉

martinka17
9. nov 2010

@snezka11 sorry, aj ja som myslela rodičovský 😀 To preto, že sa ma práve pýtali ako sam mám na materskej 😵

snezka11
9. nov 2010

@martinka17 🙂 🙂

grenadinka
10. nov 2010

ked teraz poberam rodicovsky prispevok mozem ist pracovat aspon na dohodu?

rainee
10. nov 2010

to by aj mna zaujimalo, hlavne ako to bude od noveho roka, ci sa bude dat pracovat neobmedzene popri materskej alebo ako? nestiham to sledovat 😕

zuzulienka28
9. dec 2010

Chcela by som obnovit temu. Kedze od januara 2011 uz mozu mamicky pocas materskej dovolenky pracovat, tak ja by som potrebovala poradit, ze ako by sa dalo privyrobit si. Starsi syncek chodi do skolky a mladsi bude mat v aprili 2 roky. Neviete mi poradit, aky druh prace, brigady alebo hocicoho sa da stihat pri takom malom dietati? Pomozte mi prosim.

martinka17
9. dec 2010

@zuzulienka28 vieš, ani tak nejde o druh práce, ktorú budeš hľadať, skôr o to, kde bývaš, teda či máš vôbec nejakú šancu 😝 A stíhať? Ako máš premyslené stráženie, teda koľko času budeš mať na prácu? V akom časom horizonte? Napíš, niečo sa nájde 😵

zuzulienka28
9. dec 2010

@martinka17 Nuz ved prave to, ze u nas skapal pes co sa prace tyka. Som z Komarna. Ja som na matersku dovolenku odisla zo zamestnania, takze sa budem mat kam vratit, ale rada by som si privyrobila aj pocas dovolenky. So strazenim je to take ze dopredu neviem kedy bude mat niekto z rodiny cas, kedze babicky aj dedkovia pracuju. Skor by som to robila po nociach. Napadlo mi ze by som roznasala letaky, ale ani neviem kde by som sa mala ist informovat ohladom toho. Ci v tlaciarni alebo odkial to ludia beru?

martinka17
9. dec 2010

@zuzulienka28 na letáky sú agentúry, hoď do google🙂

zuzulienka28
9. dec 2010

@martinka17 zatial diki, mrknem sa na to 🙂

martinka17
9. dec 2010

@zuzulienka28 ešte ma napadlo, kánoška makala po večeroch ako upratovačka...teda ak by sa ti ťažká práca nebridilia🙂 a ešte sa dá v Tesco a spol makať-flexibilná pracovná sa ľahšie dohodne, ale tam sa fakt maká a je to hnus drezúra, to mi ver 😝