Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Pracovná zmluva na dobu určitú mi skončí v 5 mesiaci, z čoho sa bude rátať materská?

helena858
17. apr 2019

ahojte.. chcela by som poprosit o radu. Som zamestnana a zmluvu mam na dobu urcitu teda 1rok. Vychadza mi to tak ze zmluva konci v Auguste a to by som mala byt v 5mesiaci tehotenstva. Ako a z coho sa potom vyratava materska? Viem len ze by to malo byt 75% z hrubej mzdy, ale neviem ze ci sa potom rata nejko priemer a ci tie 2 mesiace bez prace mi nejko mozu znizit matersku.. A co v pripade ak by som bola PN pred ukoncenim pracovneho pomeru. Moze to tiez znizit matersku? budem vdacna za kazdu radu. dakujem moc 🙂

evittam
17. apr 2019

@helena858 Kedy zacal PP? Ak v auguste 2018 tak tvoj VZ pre MD bude hruby príjem za obdobie august 2018-jul 2019. Vysku MD neovplyvní ani PN ani dva mesiace bez práce.

helena858
autor
17. apr 2019

@evittam super ďakujem veľmi pekne za odpoved. PP začal 1.9.2018 a konci 31.8.2019. A ešte prosím ta kedy som povinná nahlásiť zamestnávateľovi že pôjdem na materskú? Respektíve ak mi dajú skôr podpísať predĺženie zmluvy a ja to podpisem a až potom oznámim že som tehotná môže zamestnávateľ vyvodiť nejaké následky ? Alebo si môžem spôsobiť nejaký iný problém ? Ďakujem ešte raz 🙏😊

evittam
17. apr 2019

@helena858 Takze VZ pre MD bude hruby príjem od 1.9.-do konca mesiaca predchádzajúceho nastupu na MD. Nastup na MD aspon mesiac vopred pisomne. Ty si este neoznamila tehotenstvo? A nie ziadne dôsledky.

helena858
autor
17. apr 2019

@evittam no zatiaľ nie ešte je to veľmi skoro aby som to oznamovala. Som úplne v začiatkoch 🙈
Ďakujem za info

evittam
17. apr 2019

@helena858 Ked neoznamis tak žiadne "vyhody" co sa tehotných podla ZP tyka aj to si treba uvedomiť. Uz je to len na tebe.

helena858
autor
17. apr 2019

@evittam oznámim ale podľa mna v úplných začiatkoch je to ešte veľmi skoro takze si nechám ešte čas. Len som sa bála že tým že skončím skôr tak mi to pokasle aj materskú.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli