Prechod z materskej na rodičovskú. Ako to urobiť?

tucniacik
1. aug 2008

ahojte,
neviem ci tu taka tema je,ale nenasla som..
skoncila mi materska, mam doma tlaciva " Ziadost o rodicovnsky prispevok" a "Potvrdenie o naroku na materske na ucely poskytovania rodicovskeho prispevku"... ide mi len o to, ci musim toto Potovrdenie o naroku na materske vyplnit a dat potvrdit v soc.poistovni/v tlaciva sa to tak pise/, a potom to spolu so Ziadostou o rodicovsky prispevok zaniesom na ministerstvo prace, soc.veci a rodiny, ALEBO, ci Potvrdenie o naroku na materske na ucely poskytovania rodicovskeho prispevku vyplnat nemusim a ani nemusim ist do socialky a staci k Ziadosti o rod.prispevok prilozit papier/rozhodnutie/ od soc.poist. ktory mi poslali ked som nastupila na matersku ze mi matersku schvaluju, v akej vyske atd... - aby som nesla na ministerstvo a tam ma poslu este do soc.poist,alebo opacne, aby som nesla zbytocne stat radu do soc.poist. ked to netraba a isla by som rovno na ministerstvo...
a este otazka, co est k tym tlacivam treba? obciansky preukaz, rodny list dietata, a co este?
dakujem za radu!!!

majusqa77
26. okt 2015

@kacenka396 ono standard je, ze sa to riesi az pri nastupe na RD, su vynimky (ked si napr. uz nezamestnana), ked sa nahlasujes uz pri nastupe na MD. ale tak predpokladam, ze ti tam dali spravny datum a naozaj to uz riesit nemusis

kacenka396
26. okt 2015

No ja som bola nezamestnana 2 mesiace pred nastupom na matersku..a na dochodkove som sa vtedy prihlasovala...

majusqa77
26. okt 2015

@kacenka396 tak potom mala teta na socialke pravdu a prihlasovala si sa uz nástupom na MD

kacenka396
26. okt 2015

Dakujem... 🙂

tinucha
14. dec 2015

Neviete náhodou, či tieto papierovacky na sociálke a úrade práce môže za mňa vybaviť aj manzel? Tlačivá mám stiahnuté z netu ,podpísané, dala by som mu aj môj obciansky.

dena1973
15. dec 2015

@tinucha Ak si vybavuješ rodičovský príspevok, tak z SP potrebuješ potvrdenie o poberaní materského. Ten vydajú iba tebe osobne resp. vydajú manželovi ak bude mať od teba splnomocnenie alebo ešte si môžeš na pobočku SP zavolať a pošlú ti potvrdenie poštou.

lenka2005
2. jan 2016

Prosím vás, viete mi niekto poradiť? Keď prechádzam z materskej na rodičovskú dovolenku, dá sa zvýšiť základ dane, aby mi vyšla vyššia materská, ak by som z rodičovskej dovolenky prešla opäť na materskú? Čo mi k tomu treba vybaviť?
Ďakujem

sandrittka
7. sep 2016

dievcata prosim vas ako dlho vam trvalo kym vasprehodili z materskej na rodicovsky? mne povedali ze maju na to dva mesiace a ze to nikdy nestihnu skor. takze mi povedali ze najblizsie mi peniaze pridu az v oktobri- samozrejme doplatene za mesiace dozadu..

nina230
9. sep 2016

Ahojte,neviete mi poradiť končí mi materská a chcem aby manžel poberal rodičovský príspevok ale neviem aké všetky papiere potrebuje k tomu na vybavenie...pretože ja sa chcem nahlásiť na úrad a vybrať si podporu v nezamestnanosti.

majusqa77
9. sep 2016

@nina230 zo socialky potvrdenie o tom, ze tebe md skoncila, rodny list a jeho op. Len pozor, ked uz raz poziada o rodicak, nebude moct ist na matersku...

nina230
9. sep 2016

@majusqa77 na materskú on nemôže ísť ....ale ďakujem..a neviete náhodou c ten papier dajú aj jemu na sociálke...pretože ja som dlhodobo hospitalizovaná nemocnici so synom..ale keby som mu napísala niake splnomocnenie tak ja si myslím že by mu to mohli dat

9lf9
9. sep 2016

@nina230 ak on pojde ako ziadatel na RP tak potrebuje potvrdenie o tom ze ani jemu nevznikne narok na matersku a potom tak ako pisala @majusqa77

nina230
9. sep 2016

@9lf9 ato potvrdenie mu kto vystaví ?

majusqa77
9. sep 2016

@nina230 daju. Aj jeho aj tvoj by mali. Len nech vie rodne cislo.. ..a nech si pyta papier na socialke

9lf9
9. sep 2016

@nina230 socialna poistovna

nina230
9. sep 2016

@9lf9 ďakujem.a ešte jedna otázka musí sa aj on hlásiť na to dôchodkové....a keď bude na rodičovskom tak zdravotnú mu bude platiť štát . ..

majusqa77
9. sep 2016

@nina230 a sak on bude chodit do prace nie? Jemu bude zdravotku platit zamestnavatel....

9lf9
10. sep 2016

@nina230 tak ako pise @majusqa77 pokail nezostane na materskej doma s dietatom

nina230
10. sep 2016

@9lf9 ďakujem.a ešte jedna otázka musí sa aj on hlásiť na to dôchodkové....a keď bude na rodičovskom tak zdravotnú mu bude platiť štát . ..
@9lf9 lenže on robí v zahraničí ...on si zdravotkubplati sam

9lf9
10. sep 2016

@nina230 on je szco a dovody ma na SK

tigerko69
13. sep 2016

Baby poradite aj mne?ja som z tychto veci jelen.idem z rodicovskej na rodicovsku na materske nemam narok mam ist na socialny urad a tam mi daju nejake tlacivo na vyplnenie?to potom kam zaniest?dakujem 😀

9lf9
13. sep 2016

@tigerko69 gynekolog ti vypise ziadost o materske to zanesies na soc. positovnu/pripadne das zamest. a on j tam posle a potom s vyjadrenim o soc.poistovne pojdes na urad prace

tigerko69
13. sep 2016

@9lf9 ale ja som nezamestnana a uz som porodila gyn mi ziadny papier nedal viem ze pokracujem v poberani rodic.prispevku len neviem kam mam ist pre ten papier ze nemam narok na materske na socialku abo na UPSVR

cathy26
13. sep 2016

@tigerko69 ahoj...na socialke dostaneš papier či ti vznikol/nevznikol nárok na materskú a ten odovzdas na UPSVR

tigerko69
13. sep 2016

@cathy26 dakujem toto som potrebovala vediet

cathy26
13. sep 2016

@tigerko69 Nie je zač 😉