Prečo mi poslali rodičovský príspevok?

denisafono
15. feb 2013

Prosím o radu. Od 8.1.2013 som na RP, čiže materská mi skončila 7.1.2013. Zo soc. poist som dostala alikvotnu čiastku materskej-to by bolo ok. Ale z UPSVaR mi dnes na účet nabehol rodičovský príspevok+príspevok na dieťa v celkovej výške. Nepomýlili sa náhodou?

hori
15. feb 2013

nie nepomylili, rodcak sa vyplaca vzdy cely, tzn. ze keby ti materska skoncila 30.1. aj tak by ti rodicak za januar vyplatili cely... 😉 plus mala by si skoro celu alikvotnu matersku... to by este len bolo stastie! 😀

zivika
15. feb 2013

nepomylili, rodicovsky sa vyplaca za cely mesiac, bez ohladu na to, ktory den v mesiaci si nastupila na RD 😉

skvareninoval
15. feb 2013

Ahoj, pokiaľ ja viem, rodičovký príspevok sa vypláca len za celý mesiac, nie alikvotne. Jeden mesiac dozadu. 🙂

alena0305
15. feb 2013

Stačí, že jeden deň v mesiaci si na rodičovskom - tak ti vyplatia sumu za celý mesiac. To isté bude,keď budeš končiť. Skončíš napr. piateho v mesiaci a vyplatia peniaze za celý mesiac - nie len 5 dní.

andula20
17. máj 2013

ahojte baby 🙂 Chcela by som sa spytat.Min.mesiac som si podala ziadost na Rp a pridavky na dieta.V cera mi uz aj nabehly peniaze no chcem sa spytat ze ci neposielaju aj nejaky papier domov o schvaleni.Pretoze mi nic neprislo a potrebovala by.som to zaniest do socialnej poistovni aj s rodnym listom babatka.

bozenkad27
17. máj 2013

@andula20 to si musis ist vypytat, daju ti ho na pockanie... 🙂

samkova
21. máj 2013

Baby ak som nastupila na RD od 30.4 tak dostanem este tento mesiac peniaze za cely april???dakujem

andrea182
24. máj 2013

potvrdenie ti daju tam kde si podavala na UPSVaR,aspon ja som tam bola ziadat na sud a tak 🙂