Predĺžená materská a škôlka?

misko03
25. aug 2007

Chcem sa opitať ,je možné poberať rodičovský príspevok do 6 rokov dieťaťa z dlhodobeho nepriazniveho zdravotného stavu a dať dieťa do škôlky? ale len na 4 hodiny na doobedie.Čítala som vyhlášku ale tam je že ano a pod tým hneď že nie tak teraz neviem.Ďakujem Monika

evita68
29. okt 2013

@fidka79 fidka, rodičovský príspevok je pre rodiča, preto je rodičovský.. prídavok na dieťa je pre dieťa..

evita68
29. okt 2013

@fidka79 ty si doma na rodičovskej?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evita68
29. okt 2013

@fidka79 jednoducho ked pracujes musis odvadzat bohuzial,ak to chces zmenit strajkuj alebo nabehni do parlamentu so zbranou. - toto si mi prečo napísala, som sa niekde sťažovala? 🙂

fidka, ona nechce žiadne peniaze, len zdravotné odvody za ňu bude platiť štát.. to je všetko !! platí ich aj za ľudí na úrade práce.. to znamená, kebyže sa ona zaeviduje na úrade práce, pre štát je to to isté.. chápeš?

a si mi neodpovedala, či si na rodič. dovolenke..

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evita68
29. okt 2013

@fidka79 fiduš, no som sa zasmiala.. tak ty odsudzuješ Kláru kôli 55 eur, že vycicia štát a a ty si pracovala v Írsku, tam odvádzala dane a odvody a sem si prišla poberať RP.. tak prečo ty sa nevzdáš tejto dávky, keď si taká ,,proštátna,,.. veď ked máte hypotéku, tak neváľaj tie šunky doma a choď pracovať, ved si písala, že existujú jasle, škôlky.. 😀

no, nechajme to tak, my spolu nič nevyriešime.. keď prídem na Kyčerku, dáme spolu kávu 🙂

moon1979
29. okt 2013

@fidka79 tomuto nerozumiem ani ja ...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evita68
29. okt 2013

@fidka79 nie, nepoznáme, chodím do CA tak raz za rok.. 🙂
tak už nešpekuluj, každý si zoberie, čo štát ponúka, netreba si nad tým lámať hlavu..

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evita68
29. okt 2013

@fidka79 lebo tam chodím na návštevu..

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moon1979
30. okt 2013

@fidka79 nerozumiem tomu princípu "byť doma na predlženej rodičovskej a dieťa bachnúť do škôlky ..."

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moon1979
30. okt 2013

@fidka79 čo už ... nemusím rozumieť všetkému 😀
obzvlášť ak ide o prípad platenej predlženej RD pre nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa a potom následne otázka, či môže dať dieťa na celý deň do škôlky ... to je tiež mimo rozsah môjho chápenia, ale tak čo už ...

maznacik007
30. okt 2013

@fidka79
@moon1979

som na platenej predlzenej RD z dovodu nepriazniveho zdravotneho stavu dietata a predstavte si ze som dnes aj ked su prazdniny dala svoje dieta do skolky...

a teraz zavidte a kamenujte .... 😀 😀 😀

dnes je v skolke druhy krat za tento skolsky rok ... od marca bol v skolke doteraz max dva tyzdne ale nie v vkuse, chodim si min stale po terapiach cvicim, zanedbavam svoje zdravie (mam tu x odporucani na vysetrenie co mam absolvovat ale neda sa s malym tak to len odkladam ) chodim s nim po hospitalizaciach, po nociach pomaham manzelovi v praci pisem projekty, robim audity ...

tak co zavidite ... sak sa spamatajte zeny ... je to zakonny sposob .. nikto tu nic neporusuje, a stat to zdravotne poistenie plati aj za vaznov a nielen za matky co sa staraju o deti ... a co ked si nevedia najst robotu ... ved kludne sa mohli prihlasit na UP a chodit tam kazdy mesiac a zahlcovat urady ...

moon1979
30. okt 2013

@maznacik007 ja nezávidím, skôr nerozumiem 🙂 to je rozdiel ... keby som sa rozhodla byť doma na platenej či neplatenej RD kvôli dieťaťu, tak som s ním doma a nie, že ho bachnem do škôlky ... to je to, čomu nerozumiem 🙂 ale ako som písala, nemusím rozumieť všetkému za každú cenu 🙂

maznacik007
30. okt 2013

@moon1979 comu nerozumies ze aj dieta ktore je handicapovane, alebo ma vazne zdravotne problemy potrebuje obcas kolektiv deti a jeho matka co sa o neho denne stara potrebuje vypnut aby sa nezblaznila? co je na tom nepochopitelne? a su aj specialne skolky a zariadenia ...
a dokonca si predstav ze nas stat aj prispieva ZTP detom na dopravu do nej rep. na benzin ci na auto ... to ale uz je asi tiez nad tvoje pochopenie ....

moj je predskolak a proste potrebuje ist do kolektivu u nas nasa skolka nastastie akceptuje jeho handicapy, a on sa tesi medzi deti ... 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moon1979
30. okt 2013

@maznacik007
máš svojský spôsob komunikácie, ale nemysli si, že ma vyprovokuješ 🙂

poznám x prípadov, kedy matka poberá peniaze a je sním "doma", lebo má dieťa choré (čo mi je samozrejme lúto), ale nie je normálne aby ho choré (rozumej horúčky, kašel a sople až za ušami) bachla do kolektívu ... toto ma dokáže vytočiť ... a takýchto poznám niekolko prípadov, kedže sama mám jedno dieťa, ktoré už chodí do škôlky ...

a oddychovať tiež nemusí celý deň keď je s ním oficiálne doma pre nepriaznivý zdravotný stav 🙂 jasné, že deti potrebujú kolektív ale je proti mojej logike, aby bolo v kolektíve na celý deň keď má nepriaznivý zdravotný stav a matka je kvôli tomu doma 🙂 amen

danginka
5. nov 2013

baby chcem sa spytat...moja malá mala vcera 4,nov. 3 roky. od septembra chodi do sjkolky ale je viac doma ako tam...pravidelne kazdy mesiac chodime na nefrologiu a raz za pol roka na kardio na kramare. najnovsie sme boli na orl vysetreni a asi bude mat alergiu,zatial je to nepotvrdene? mam narok na predlzenu platenu matersku? oplati sa mi podavat ziadost ? ja som dnes mala nastupit do prace ale nemaju vraj pre mna teraz volne miesto,tak cerpam dovolenku...

evita68
5. nov 2013

@danginka do práce sa vrátiš, alebo ťa chcú prepustiť?

klara78
8. nov 2013

@fidka79 prepáč ale tvoj príspevok na mňa, je celý o inom... Ja som sa pýtala na radu ohladne škôlky nie ohladne financii.. Ano, tých mám dosť takže otázka bola úplne iná.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ralanka
13. dec 2013

Ahojte baby chcem sa opýtať či sa dá ísť z diagnozou ADHD na platenu predlženu matersku. mám problém si nájsť robotu a tým že školka nám malého dala na poldňový pobyt z dôvodu že nechce spávať v školke a tým že má adhd tak vlastne nevydrží v klude ticho ležať ked ostatné spia a vyrušuje ich tak nám ho posielaju na obed domov som ešte v horšej situácii lebo na 4 hodky robotu nezoženiem a nemá sa nám ani kto postarať o malého nemáme starých rodičov resp. bývaju dalej od nás a su pracujuci takže som týmto diskriminovaná lebo školka zahlásila že ked som doma tak nech si ho prídem brávať že oni ho tam jednoducho nechcu na spanie takže chodí len na pol dna. 😒 máme adhd a s tým spojené poruchy správania, nerešpektovanie autority . prosím poradte ☹ ☹

katkapoky
13. dec 2013

@ralanka asi máš na mysli, že by si chcela dalej poberať rodičovský príspevok z dôvodu dlhodobonepriaznivého zdrav.stavu dieťaťa. ADHD je porucha správania - toto je v prílohe č.2 zákona 461/2003 o soc.poistení. to znamená, že dieťa vyžaduje osobitú starostlivosť a ked dieťa vyžaduje osobitnú starostlivosť tak máš aj nárok na poberanie rod.príspevku do 6tich rokov dieťaťa. treba ísť na UPSVaR vypýtať si papiere na žiadosť. od lekárov budeš potrebovať tlačivá a potvrdenia. potom posudková komisia rozhodne či ti priznajú alebo nie. v tomto prípade by to nemal byť problém. myslím, že ti vyplatia aj pol roka dozadu,no musíš aj o to požiadať. toľko moje znalosti. papa. katka